Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica PI6516TF - spalony element V1

krzychu_smd 02 Jun 2010 16:02 2373 11
    krzychu_smd
    Level 11  
    Witam!
    Problem dotyczy kuchni indukcyjnej Amica PI6516TF PBF4VI506FTB
    Kuchnia została podłączona przez przypadek przez właściciela pod dwie fazy i uległy spaleniu elementy V1 na wejście zasilania lewej i prawej strony,przypuszczam że to jakiś kondensator, sprzęt bez tego elementu działa ale chciałbym w miare możliwości wlutować ten element, po starym elemencie pozostały tylko dwie nóżki i troszkę sadzy.
    Pozdrawiam i za odpowiedzi dziękuje!!!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    krzychu_smd
    Level 11  
    Dzięki za pomoc, tylko nie wiem jaki, może jakaś pomoc.
    Pozdrawiam!
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    krzychu_smd
    Level 11  
    Ano miał, tylko dziwi mnie jedna rzecz bo najpierw przyjechał serwisant z Amici i stwierdził że naprawa jest nie opłacalna, następnie sprzęt został przewieziony do innego serwisu i tamten elektronik się poddał bo stwierdził że nie ma części, a u mnie jakoś to działa więc dziwna sprawa
    User removed account
    User removed account  
    krzychu_smd
    Level 11  
    Na każdym osobno zagotuje wodę ale na czterech nie ma szans, mój przyłącz w małym warsztacie jest za mały, warystory dostałem tylko 7N431K innych niestety nie mają w sklepie, lepszy taki niż bez, pozdrawiam!
    User removed account
    User removed account  
    krzychu_smd
    Level 11  
    nie ma szans, max 4kW więcej nie wyciągnę, teraz zamontowana zostanie różnicówka której wcześniej nie było więc raczej indukcja bedzie lepiej zabezpieczona, a sprzęt jest od dobrych znajomych więc jak coś to mogą zawsze oddać do ponownej naprawy
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    krzychu_smd
    Level 11  
    Kuchnia oddana, działa póki co bez zarzutu, warystora nie było by sensu zamawiać bo klientowi na czasie zależało, pozdrawiam!