Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samoczynne włączanie się Nokia 6500s

02 Cze 2010 17:37 1045 6
  • Poziom 12  
    Witam!
    Co może być przyczyną samoczynnego włączania się telefonu. Jedynie nie włącza się sam jak wyjmie się baterię i włoży wówczas się nie włącza. Ale kiedy zrobię pierwszy rozruch telefonu i wyłączę to po wyłączeniu samoczynnie po chwili się włącza. Proszę o jakieś rady. Dziękuję z góry pozdrawiam

Mam jeszcze jedno zapytanie? Dlaczego jak kładę telefon do kabury i kiedy zamykam tą klapkę na której jest magnesik to odblokowuje mi się telefon. Dziwny przypadek czy ktoś owy miał??
  • Poziom 34  
    Normalny przypadek, czujnik rozsunięcia klapki jest właśnie na magnes.
  • Poziom 38  
    Do telefonów ze sliderem/klapką nie należy używać futerałów z magnesem, ponieważ zakłócają pracę czujnika, o którym pisze basstec. Powoduje to samoczynne odbieranie rozmów lub odblokowanie klawiatury.

Co do włączania się - musisz mieć jakieś zwarcie na taśmie lub złączu. Prawdopodobnie jest to spowodowane przez kontakt telefonu z wodą.
  • Poziom 24  
    Czy w ostatnim czasie telefon był naprawiany? może spadł? zamoczył się ?
  • Poziom 12  
    Telefon nie upadł ani nie był zalany. Jak wyjmę baterię i włożę to się nie włącza a jak zrobię pierwszy rozruch i wyłączę to się włącza sam
  • Poziom 18  
    Popieram to że jakieś zwarcie, nie wiem czemu by miało być, ale widocznie jest. Spróbuj (jeśli masz do tego zdolność) po prostu rozłożyć cały telefon, obejrzeć czy taśma nie przerwana, przeczyścić na sucho szczoteczką styki, złożyć i zobaczyć. Aha, jeśli na taśmie będzie widać jakieś "niedoskonałości" tzn. przetarcia, można spróbować ją wymienić. Tyle radzę na początek.
  • Poziom 12  
    Taśma podstawiana od takiego samego modelu bez zmian