Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa zmywarka, co wybrać ?

duzii 02 Cze 2010 18:44 4621 6
  • #1 02 Cze 2010 18:44
    duzii
    Poziom 9  

Witam!
    Kilka minut temu wywaliło mi korki w całym domu , zmywarka akurat prała , coś w niej strzeliło i nie chce ruszyć... Miałem już z nią problemy wcześniej i ma juz 14 lat więc pomyślałem że przydało by się ją zmienić:)
    Potrzebuje zmywarki 60 cm do zabudowy. Nie wiem ile trzeba dać za porządna , cichą i oszczędną zmywarkę... 2 tys wystarczy ? Co polecacie ? Jakie modele? Prawdopodobnie nie będę zamawiał ją przez internet tylko podaję do Wrocławia i kupię w makro lub innym sklepie dlatego przydałoby się kilka modeli jakby akurat tego nie było :)

0 6
  • #2 04 Cze 2010 16:42
    piokrza
    Poziom 27  

Gdybym teraz kupował to napewno zmywarkę Bosch z serii Active Water Eco model SMV69M20EU. Zużywa tylko 7 litrów wody (!) i 0.97kWh energii (jeszcze mniej przy podłączeniu do ciepłej wody z kolektorów). Dlaczego tak mało wody? Bo wodę z ostatniego płukania magazynuje w zbiorniku umieszczonym w prawej ściance zmywarki (w lewej jest płaszcz). Dzięki temu rozwiązaniu, woda z ostatniego płukania poprzedniego zmywania jest wykorzystywana do mycia w następnym. Jeśli cena za wysoka to są tańsze modele z serii Active Water.

0
  • #3 05 Cze 2010 20:43
    m.lapinski
    Poziom 10  

mam ten sam problem .polatałem po sieci i wybrałem .
    BOSCH SMV 50E30EU
    może coś takiego?

0
  • #4 05 Cze 2010 22:29
    piokrza
    Poziom 27  

m.lapinski napisał:
    mam ten sam problem .polatałem po sieci i wybrałem .
    BOSCH SMV 50E30EU
    może coś takiego?

Opis: klik

Przyzwoity sprzęcik. Wiele programów i jeden automatyczny z temp. 45°C-65°C (nie trzeba się już zastanawiać którego progr. automatycznego wybrać: 45-55 czy 55-65). Klasa AAA to już podstawa i minimum. Dziś są już klasy A+ i A++ jeśli chodzi o energię. Schowany panel ułatwia pracę - moim zdaniem łatwiej się wciska przyciski "od góry" niż "od przodu" (z odkrytym panelem) no i zabezpiecza przed przypadkową zmianą ("wszędobywalcy" :)). Brak tylko wyświetlacza, ale jeśli nie musisz wiedzieć co do minuty ile pozostało do zakończenia to nie musi go być. Ja mam zmywarkę Bosch bez niego i jest tylko dioda zakończenia. Dla nie zagonionych wystarczy. Poza tym z tego co widzę ma mnóstwo przydatnych/potrzebnych "bajerów". GlasProtec i wielofunkcyjne kosze na pewno się przydadzą. Jedynie ta funkcja "1/2 załadunku" moim zdaniem jest zbędna. Oszczędność zerowa. To już lepsze jest zmywanie strefowe. Można na przykład włączyć delikatny program dla szklanek w koszu górnym lub intensywny dla garnków przy zwiększonym ciśnieniu w koszu dolnym. Dodatkowo można mieszać z funkcją "vario-speed" lub "intensive-zone". Niestety nie pamiętam które modele Bosch'a to miały. Tu klik znalazłem podobny model do tego u góry. Różni się chyba tylko programami.

0
  • #5 05 Cze 2010 22:47
    DarekPhilips
    Poziom 18  

Witam.
    Ja akurat posiadam Elekrolux'a ESI46010Inox mniejszy model - 45cm.
    Zmywarka jest bardzo dobra w swojej klasie , zużywa tylko 8l wody , do tego niecały 1kw fazy na cykl.
    Wiem że jest model 60cm .Od prawie 3 lat jej używamy i nie powiem złego zdania o ww. modelu , a żonka też jest zadowolona :-) .
    A może to wina tego że produkt made in sweden .
    W każdym bądź razie Elektoluxa też bym bał pod uwagę.

0
  • #6 05 Cze 2010 22:53
    trapor8
    Poziom 9  

polecam j,w, bosch, u mnie o szer. 45 cm chodzi na okrągło od 2 lat , żadnych awarii.

0
  • #7 05 Cze 2010 22:57
    piokrza
    Poziom 27  

A i dodam że mam Bosch'a 45-tkę, wolnostojącą (ale zabudowaną pod blatem) od 5 lat. Zużywa 13 litrów wody i 0,8kWh energii w programie Eco. Klasa AAB. Produkt Made in Germany :D

1