Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon i455 po napełnieniu tuszy nie drukuje czarnego

02 Cze 2010 19:10 6829 8
  • Poziom 24  
    Jak w temacie - po trzecim z rzędu napełnieniu pojemnika z czarnym tuszem (zakrapianie bezpośrednio na sączek od spodu pojemnika) drukarka przestała drukować czarny kolor. Tutaj ważna informacja - "pampers" nie jest zapełniony, reset nic nie pomógł, a z głowicy czarny tusz leje się prawie ciurkiem...
    -Czy jest to spowodowane zakrapianiem zbyt rzadkiego atramentu (niewłaściwe właściwości elektryczne tuszu)?
    Tusz, który wlewam to ActiveJet UK-1 do użytku w: HP, Epson, Canon, Lexmark, Brother, Xerox...

Po zakupie nowego czarnego pojemnika BCI-24BL tusz z głowicy już nie wycieka kroplami, ale nadal drukarka nie drukuje czarnego...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Czy drukarka wyświetla jakieś komunikaty o błędach?

Sprawdziłeś czy poprzedni lejący tusz nie zalał Tobie żadnych styków?

Pojemniki oryginalne canon'a przeważnie nadają się do 2-3 nabić potem się zapychają.To że tusz się lał może wynikać z tego że kupiłeś zły tusz o bardzo małej gęstości.

Jak kupujesz tusz do uzupełnienia, nie używaj takich all in one.
    Cytat:
    tusz, który wlewam to ActiveJet UK-1 do użytku w: HP, Epson, Canon, Lexmark, Brother, Xerox...

Kupuj konkretnie do Canona. Ja korzystam z zestawów uzupełniających ecoink, ale nie mówię że inne są złe. Canon ma jedną gęstość tuszu,HP ma 2 rodzaje i inni producenci z tego co pamiętam też po jednej gęstości ale one są różne. A i sprawdź czy tusz długo nie leżał, szukaj oznaczeń z datami.
  • Poziom 24  
    Właśnie dziwne jest to, że drukarka zachowuje się zupełnie tak jakby działała normalnie - żadnych komunikatów, żadnych nienormalnych mignięć kontrolki. Rozebrałem ją i przeczyściłem całą karetkę wraz z tamponem i korytkiem zbierającym tusz. Nowy pojemnik z czarnym tuszem kupiłem specjalnie po to, by sprawdzić działanie drukarki. Po wyjęciu całej kasety z kartridżami i przyciśnięciu jej do ręcznika papierowego robi równomierne ślady wszystkich głowic, więc nie ma mowy o przypchanej dyszy...
  • Poziom 11  
    spróbuj ją zresetować

1. Wyłącz drukarkę.
    2. Wciśnij i trzymaj przycisk RESUME.
    3. Wciśnij i trzymaj przycisk POWER.
    4. Puść przycisk RESUME.
    5. Dwukrotnie wciśnij i puść przycisk RESUME.
    6. Puść przycisk POWER.
    7. Czekaj, aż zielona lampka przestanie migać.
    8. Czterokrotnie naciśnij i puść przycisk RESUME.
    9. Wciśnij i puść przycisk POWER (aby zapisać zmiany).
    10. Ponownie wciśnij i puść przycisk POWER (aby wyłączyć drukarkę).

może to pomoże;)
  • Spec od drukarek
    Co ma reset do drukowania w konkretnym kolorze? Albo masz zapchaną głowicę, albo uszkodzoną karetkę albo uszkodzoną elektronikę.
  • Poziom 11  
    Wiesz miałem kiedyś podobny problem z swoim Canonem i to poskutkowało. Ale nie sprzeczam się. Ja tylko chce pomóc.
  • Poziom 24  
    Reset nic nie daje. Już to przerabiałem... Ta drukarka prawdopodobnie musi już przejść na emeryturę... Zdaje mi się że to coś z elektroniką. Ostatnie drukowanie jakiegoś dokumentu z Worda zakończone było takimi smugami jakby się kończył czarny tusz. Po napełnieniu już nic nie uroniła - nawet jednej małej czarnej kropeczki...
    ...wydaje mi się, że gdyby był to problem z atramentem lub przypchanymi dyszami głowicy to coś by tam jednak mazała. A tu kompletnie nic - jakby wogóle nie było czarnego pojemnika (choć drukarka nie wykazuje żadnego błędu).
  • Spec od drukarek
    Ja stawiam na głowice. Drukarka na złom lub próba udrożnienia.
  • Poziom 24  
    Drukarka poszła na Allegro od złotówki jako "Sprawna inaczej"...
    Temat zamykam.