Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana kabelków zasilacza ATX

bladyziom 02 Cze 2010 22:09 2648 18
  • #1 02 Cze 2010 22:09
    bladyziom
    Poziom 11  

Witam robię mod komputera,a w zasadzie składam komputer od początku, obudowa plexi itd, chcę mieć jak najmniej kabelków z zasilacza, pytanie czy jak te kable zmienię na cieńsze to może to wpłynąć na prace innych podzespołów? chodzi o rezystancje zapewne, np jak bym dał kabelki od skrętki UTP??te fabryczne trochę za grube. I też drugie pytanie, jeśli odetnę(odlutuję) te kable które mi niepotrzebne nic nie wpłynie na prace zasilacza??

0 18
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 02 Cze 2010 22:18
    marco47
    Poziom 41  

Odlutować możesz jeżeli będą niepotrzebne.
    Ale zmniejszać przekrój? Chcesz się bawić w ludzi z Państwa Środka? Oni tak właśnie zmniejszają średnicę aby zaoszczędzić parę groszy a tylko użytkownik wychodzi na tym najgorzej. Nie polecam. Powinny być możliwie grube aby zminimalizować spadek napięcia na przewodach.
    Przecież możesz je w ładny sposób razem spakować i umieścić w przeźroczystej siatce (oplot) podświetlając jej końce co daje niesamowity efekt.

1
  • #3 02 Cze 2010 22:20
    bladyziom
    Poziom 11  

I to mi wystarczy, więc nie bedę się tym bawił.

Dziex i pozdrawiam

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 02 Cze 2010 23:22
    excray
    Poziom 39  

Ew. kabelki wpuszczamy w jakiś śliczny peszel

0
  • #6 03 Cze 2010 00:31
    bladyziom
    Poziom 11  

Można też tak, w każdym bądź razie ma być jak najmniej kabelków i najmniej widoczne, płyta główna ma być widoczna, a obudowa jest strasznie na wymiar zrobiona więc wiadomo, jak skończę to zaprezentuje:)

0
  • #7 03 Cze 2010 10:01
    marco47
    Poziom 41  

Jeżeli faktycznie chcesz się pozbyć kabli widocznych nad płytą główną to powinieneś zrobić większą ingerencję w zabudowę. Wystarczy przylutować przewody od strony spodniej do gniazda zasilającego płyty głównej a wtyczkę dorobić w obudowie zasilacza tak abyś mógł ją spokojnie odłączać. Taka mała zamiana.

0
  • Pomocny post
    #8 07 Cze 2010 00:03
    sofixxx997
    Poziom 9  

zastosuj coś podobnego:
    Zmiana kabelków zasilacza ATX

te czarne rurki praktycznie zawsze dostaniesz w sklepie budowlanym (rurki podtynkowe)

a tą taką sprężynę na kabel główny zasilacza to w sumie już sam nie pamiętam gdzie dostałem:)

0
  • #9 10 Cze 2010 17:36
    bladyziom
    Poziom 11  

Coś takiego będę robił, załatwiłem już podobną rurkę. Narazie rozmieszczam elementy w obudowie:)

0
  • Pomocny post
    #10 11 Cze 2010 11:31
    Xylometazolin!
    VIP Zasłużony dla elektroda

Mery84 napisał:
    Poza tym minimalnym nakładem pracy i funduszy czyli za ok 20zł można sobie samemu zrobić odpinane kable :). Kup gniazdka i wtyczki do nich z 4 bolcami możesz wykorzystać np. takie:
    http://www.alan.pl/produkt_szczegoly.php?prod=1324

Montujesz w obudowie zasilacza, przewody wewnątrz odpowiednio lutujesz do gniazdka. Wiązki przewodów zaopatrujesz w odpowiednie wtyczki, lutujesz przewody, koszulki termokurczliwe i masz samodzielnej roboty odpinane przewody.

To tylko szybcikiem wskazane gniazdo jako wskazówka i przykład idź do elektronicznego, a znajdziesz na pewno to czego szukasz. Przewód ATX 20+4 pin radzę zostawić jak jest ale pozostałe można przerobić bez większych problemów :).

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1421104

0
  • #11 11 Cze 2010 22:56
    bladyziom
    Poziom 11  

Tak, nad tym też jednak rozważam, te co nie zbędne puszczę w rurkach, a w razie W porobię odłączane, będzie modularny:)

0
  • #12 16 Cze 2010 23:44
    djandriu
    Poziom 27  

Polecam również kabelki świecące w uv tak jak u mnie ...
    Zmiana kabelków zasilacza ATX Zmiana kabelków zasilacza ATX

0
  • #14 17 Cze 2010 08:20
    djandriu
    Poziom 27  

marco47 napisał:
    Kable świecące w UV to fajnie wygląda, ale z tym artystycznym bałaganem to trochę przesadziłeś :D

Normalnie te kable mam poukładane a niepotrzebne molexy pochowane ale wczoraj podłączałem dyski do sprawdzenia i dla tego taki bajzel jest :) muszę na dniach odkurzyć kompa bo pomimo założonych filtrów na wiatraki to przez dwa lata się tam nazbierało trochę kurzu jak widać :)

0
  • #15 18 Cze 2010 18:14
    494968
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 19 Cze 2010 10:38
    bladyziom
    Poziom 11  

tak, zrobię coś w stylu tych rurek jak sofixxx997, te uv też dobre al e już nie będę wymyślał:) może w przyszłości coś pozmieniam.

linka nie dostałem chyba:)

0
  • #17 19 Cze 2010 23:43
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Najbardziej efektowne, to jest dolutowanie kabli na stałe, od spodu płyty i poprowadzenie ich pod blachą. Wtedy nie ma ich wcale.

0
  • #18 19 Cze 2010 23:52
    tragi
    Poziom 22  

Wojtek(KeFir) napisał:
    Najbardziej efektowne, to jest dolutowanie kabli na stałe, od spodu płyty i poprowadzenie ich pod blachą. Wtedy nie ma ich wcale.

Efektowne może to i jest, ale co zrobić jak trzeba szybko sprawdzić komputer na innym zasilaczu bo nie działa, albo sprawdzić zasilacz na innej płycie? Poza tym lutowanie czegokolwiek na płycie głównej nieodpowiednim sprzętem lutowniczym bez uziemienia może skończyć się uszkodzeniem płyty.

0
  • #19 21 Cze 2010 23:05
    494968
    Użytkownik usunął konto