Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję literatury- montaż elektroniki SMD, THT .....

foldback 02 Cze 2010 22:14 3195 4
  • #1 02 Cze 2010 22:14
    foldback
    Poziom 29  

Witam
    Poszukuję książek, wykładów itp. najlepiej w wersji cyfrowej z branży elektronicznej – technologii montażu elektroniki SMT(SMD, PCB), THT, sitodrukarka, piec rozpływowy, fala. Zagadnienia i opis produkcji/montażu urządzeń, modułów elektronicznych produkcja małoseryjna wieloasortymentowa.
    Może ktoś ma jakieś informacje techniczne o automatach SMT np: Assembléon np. seria ax201, ax501, sitodrukarkach firmy Dek, piecach rozpływowych firmy Heler i fali np. Soltek . Na stronach producentów są tylko lakoniczne informacje, a wątpię ,że prześlą jakąkolwiek dokumentację.
    W bibliotece na uczelni nie mogę znaleźć książek opisujących taka produkcję elektroniki a wikipedia odpada.

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 05 Cze 2010 21:56
    gucio22b
    Poziom 15  

Powodzenia życzę.... Nie znajdziesz nic na ten temat... ludzie zdobywają miesiącami a nawet latami praktyki w tym dziale i nie sprzedają informacji byle komu... a ty jak nie wiesz za wiele na ten temat to nie proponuje sie zabierać za rozkręcanie firmy w tym zakresie.... wiem z wlasnego doświadczenia....

• #3 05 Cze 2010 22:38
    foldback
    Poziom 29  

Dzięki, twoja pomoc jest nieoceniona. Pracowałem w 2 firmach elektronicznych zajmujących się produkcją urządzeń elektronicznych. Jak to działa to wiem chodzi o to, że potrzebuję literaturę z tego zakresu do pracy naukowej, w której nie mogę sobie o tak pisać, co mi się przypomni. Znalazłem pozycje: „Technologia i materiałoznawstwo dla elektroników ” Zbigniewa Szczepańskiego i „Materiałoznawstwo i konstrukcje urządzeń elektronicznych ” Zbigniew Rymarski. Więc jednak coś jest, chociaż podstawy działania automatów SMT, montaż SMD i THT. Mam też materiały ze szkoleń IPC jednak one są przewidziane raczej dla początkujących np. serwisantów, główny nacisk jest położony na ręczny montaż poprawność, normy itd. a niewiele mówią o montażu SMT. Nie planuję rozkręcać żadnego biznesu montażu elektroniki. Potrzebuję podstawowych informacji z automatów ogólne katalogi i parę zdjęć z DTR. Zresztą mam nadzieję, że wiesz ile kosztowały wspomniane modele automatów SMT Assembléon przy takim zakupie szkolenie, support i komplet materiałów jest zapewne w cenie. Wspomniane automaty są przewidziane do produkcji seryjnej, masowej z dużymi seriami a nie do firm zaczynających właśnie przygodę z montażem elektroniki w garażu.

• #4 29 Lis 2010 23:08
    Rafaello10
    Poziom 2  

Nie wiem na ile aktualna jest Twoja prośba, ale jedyną obszerną pozycją, która wpadła mi w ręce to niemiecka książka R.J. Klein Wassink - "Weichlöten in der Elektronik" Zweite Auflage.

• #5 30 Lis 2010 05:55
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Wykopaliska zamykam zalecając zapoznanie się z regulaminem forum.