Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie instalacji elektrycznej haka SeatCordoba 2004r

XxXMK 02 Cze 2010 23:29 6257 19
  • #1 02 Cze 2010 23:29
    XxXMK
    Poziom 9  

Panowie chcę zamontować w swoim aucie hak i nie wiem co to jest moduł do podłanczania,podobno w tym modelu ma być-co to jest i po co to

• #2 03 Cze 2010 11:03
    miler80
    Poziom 34  

Moduł oświetlenia przyczepy to urządzenie które jest niezbędne pzy montarzu haka w niektórych modelach samochodów ze względu na rodzaj zasilania tylnych lamp pojazdu. Przykładem jest zaslanie św. pozycyjnego i św. hamowania które odbywa się na jednym przewodzie poprzez podanie napięcia 6 i 12 V na żarówkę jednowłóknową. Moduł z takim właśnie rozwązaniem sobie radzi. Ponadto steruje też czujnikami cofania, światłami przeciwmgłowymi, ewentualnie alarmem np. przy próbie kradzieży przyczepki. Podłączenie modułu nie jest zbyt skomplikowane, jest zazwyczaj załączona instrukcja montażu ze schematem.

• #3 03 Cze 2010 14:30
    obcy.da
    Poziom 8  

Cordoba ni jest tak skomplikowana :) taki tz. modół sterowania świateł przyczepy można zrobić sobie samemu za pare złoty :) bez wymyślanek typu ster. czujnikami cofania czy alarm. Chodzi o to, że w autach z elektronicznymi modułemi mocy, kontrolowane jest obciążenie na poszczególnych odbiornikach w tym żarówkach tylnich lamp. Przy próbie podłączenia dodatkowej żarówki np. do stopu czy postoju wyświetli się awaria oświetlenia i modół odłączy zasilanie do tej żarówki. To dlatego właśnie jest potzrebny strownik gniazda przyczepy. Wykonanie takiego w własnym zakresie nie jest trudne i kosztuje ok 70 zł. Jak będziesz zainteresowany takim rozwiązaniem to napisz. Podam ci jak to zrobić i co będziesz potrzebował :)

• #4 03 Cze 2010 16:18
    Jozef199
    Poziom 19  

Kupując hak dedykowany do Seata dostajesz wiązkę z modułem i wtyczkami Musisz tylko podciągnąć stały plus do modułu

• #5 04 Lip 2010 10:49
    XxXMK
    Poziom 9  

sprawdziłem jakie mam żarówki wszystkie 12V -czy to znaczy że modułu mi nie potrzeba mogę wpinać się w przewody ?

• #6 04 Lip 2010 11:09
    viper555
    spec od auto-elektro

XxXMK napisał:
    sprawdziłem jakie mam żarówki wszystkie 12V -

A niby jakie miałbyś mieć. Kolega napisał że moduł podaje na żarówkę stopu 6V i wtedy działa jak pozycyjna ,a jak moduł poda 12V działa jako stop. I przyczepka ma standardową instalację która pasuje do samochodu z modułem i bez.P

• #7 04 Lip 2010 19:42
    XxXMK
    Poziom 9  

Wszystko się zgadza tylko żarówki są dwówłóknowe tz.jedno włókno pozycja a drugie stop a nie na jednym włóknie tak jak piszesz kolego

• #8 04 Lip 2010 19:46
    viper555
    spec od auto-elektro

No cóż widzę że dalej nie rozumiesz ale trudno.P

• #9 04 Lip 2010 19:57
    XxXMK
    Poziom 9  

Może się nie rozumiemy - mi chodzi o to czy śmiało mogę podpiąć się w lampach i wyprowadzić instalacje na przyczepke

• Pomocny post
    #10 04 Lip 2010 20:16
    Kaliber
    Poziom 11  

Możesz się wpiąć w przewody. Cordoba z 2004r nie ma funkcji by sprawdzać uszkodzenia oświetlenia. Jak nie wierzysz to wyjmij sobie jakąś żarówkę i zobacz czy będziesz miał błąd. Gdyby Cordoba 6L miała moduł to po założeniu oświetlenia diodowego wywalało by błąd. A tak sięnie dzieje, dopiero wersja 6J ta najnowsza sprawdza stan oświetlenia

• #11 05 Lip 2010 22:54
    XxXMK
    Poziom 9  

Serdeczne dzięki kolego chodziło mi o taką odpowiedz

• #12 06 Lip 2010 21:43
    XxXMK
    Poziom 9  

Właśnie chciałem kupić na Alegro hak a tam są haki z modułami i piszą że do tego auta trzeba moduł więc już niewiem jak jest ?

• #13 21 Sie 2010 12:48
    pj77
    Poziom 2  

Koledzy a jak wygląda sprawa w Vito V-klasa 1999r. gdzie wpiąć się z wiązką elektryczną od haka?
    Do tylnych lamp czy potrzebny moduł?

• #14 21 Sie 2010 14:20
    miler80
    Poziom 34  

Wtym modelu z gnazdem haka podpinasz się bezpośrednio pod lampy.

• #15 21 Sie 2010 21:06
    XxXMK
    Poziom 9  

kolego Vito 99 r. napewno bez modułu

• #17 05 Wrz 2010 13:01
    romoo
    Użytkownik obserwowany

3h roboty z założeniem lamp x roboczogodzina - zależna od warsztu i miejsca.

• #19 18 Lis 2010 16:23
    fiszu21
    Poziom 2  

Mam pytanie bardzo podobne mam ibiza z 2004r i czy instalacja jest ta sama co w cordobie ? czy mogę się podpiąć bezpośrednio pod tylne lampy bez użycia właśnie tego dedykowanego modułu i jeszcze jedno czy mogę sam zamontować hak bez "udokumentowania z warsztatu" znalazłem w necie że nie trzeba nic takiego tylko na przegląd i wbicie do dowodu czy nic się nie zmieniło ?. Za odpowiedź z góry dziękuje :D

• #20 18 Lis 2010 20:53
    XxXMK
    Poziom 9  

Kolego ja w Cordobie 2004r.podłączyłem pod lampy i jest OK a i hak sam montowałem ,kto zakłada nie ma znaczenia aby tylko byl atest.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME