Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana procesora - Restartowanie

ManiekTG 02 Jun 2010 23:40 1098 4
    ManiekTG
    Level 9  
    Płyta Główna: AsRock 775Dual-VSTA
    Karta graficzna: NVidia GeForce 7600GS
    Pamięć RAM: 2x 512MB DDR2 Elixir (nie chce mi się zaglądać dokładniej)
    Procesor: Celeron 3066MHz
    Dysk: Aktualnie 160GB ATA (Dysk SATA na gwarancji)
    Zasilacz: Amacrox Warrior 450PNF 400W (450W napięcie szczytowe)

Intel Core 2 Duo E6300 1066MHz FSB 2MB L2 Cache

Mam sprawny procesor Core 2 Duo tylko że gdy go montuje powstaje zasadniczy problem że przy uruchomieniu system się restartuje ktoś mi podpowiedział że jest to zmiana struktury procesora z jedno na dwu-rdzeniowy. Więc uruchomiłem instalatora Xp ale po załadowaniu podstawowego pakietu sterowników też jest błąd. Włożyłem stary procesor zainstalował Win 7 i działa. Ciągle objaw jest taki sam załadowanie systemu lub instalatora - restart. Ładowałem już nawet optymalne ustawienia w BIOS'ie i nic. Proszę o pomoc.

BIOS jak dobrze pamiętam jest w wersji 2.90 nie próbowałem aktualizować. Spróbować?
    [Jeśli w złym miejscu umieszczone to przepraszam.]
    [EDIT1: Zasilacz i informacje o procesorze.]
    ManiekTG
    Level 9  
    Sprawdziłem wersja BIOS'a to P2.90 a reszta informacji w pierwszym poście dodana.
    Matuzalem
    Level 43  
    Jeżeli uważasz, że
    Quote:
    reszta informacji w pierwszym poście
    w postaci
    Quote:
    też jest błąd
    spełnia wymogi konkretności, to ... mamy różne poglądy na tę kwestię.

Poza tym jednak "zajrzyj dokładniej", bo nazwa producenta i wielkość modułów pamięci to są akurat te mniej istotne informacje.

Gdyby to miał być problem z przejściem z jednego na dwa rdzenie, to system albo by informował o błędzie HAL, albo się uruchamiał z obsługą "jednoprocesorowego komputera" (ale to by był etap systemu, a nie rozruchu sprzętowego).

Nie tyle od optymalnych ustawień BIOS-u się zaczyna, ile od jego resetu i fabrycznych (safe/default).