Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlece-kupie] Sterownik szyberdachu targa

labiel 03 Cze 2010 01:01 843 0
 • #1 03 Cze 2010 01:01
  labiel
  Poziom 10  

  Witam,

  Potrzebuje/poszukuje/kupie/zlece prosty ukadu (mikrokontroler?) do sterowania szyberdachem targa. Obecnie sterowanie działa tak:
  Trzymam przycisk na otwieranie silnik otwiera dach, puszczam przestaje i tak samo z zamykaniem, na krańcach przestaje działać (czujnik przeciążeniowy?) jest to oryginalne sterowanie i dach targa w BMW compact '95 i bardzo "upierdliwe" muszę trzymać przycisk parenaście sekund by zamknąć/otworzyć dach.

  Myśle o sterowniku który wpiął bym w wiązkę pomiędzy przycisk i silnik dachu, działać powinien tak:
  Po podaniu krótkiego impulsu ok (0,5-1,5s) załącza prąd na silnik do momentu przeciążenia silnika(koniec przesówu dachu)/podania przeciwnego impulsu lub do podania kolejnego impulsu(krótki lub długi ale rozłącznie silnika następuje w momencie puszczenia przycisku) i wyłączy całkowicie, po podaniu sygnału dłuższego niż 1,5s (trzymanie przycisku) obwód jest załączony do momentu puszczenia przycisku. Działanie to ma być w dwie strony (otwieranie, zamykanie).
  Zasada działania w sumie identyczna jak w elektrycznych szybach.

  Rozważe każdą propozycje ale najbardziej pasował by mi jak najmniejszy sterownik na zaprogramowanym mikrokontrolerze (czytałem o takim rozwiązaniu w przypadku szyb elektrycznych).

  Pozdrawiam