Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirpool AWE 8525 błąd F06

jarekpłock 03 Cze 2010 09:55 8474 4
  • #1 03 Cze 2010 09:55
    jarekpłock
    Poziom 14  

Witam mam problem z pralka AWE 8525 i wyświetla sie błą F 06 w jaki sposób można go wykasować bo niechce pralka ruszyć, silnik jest sprawny i kontraktron od bebna też. Z góry dzieki.Pozdrawiam

2 4
  • #3 13 Wrz 2010 19:47
    skabol_87
    Poziom 9  

czesc jesli mozna to podepne sie pod temat mam ten sam problem otoz 4 dni temu w tej samej pralce wyskoczyl mi blad F 06 i pralka wogole na chciala ruszyc ani nie pobierala wody. Dzisiaj cos mnie naszlo i postanowilem wlaczyc ja i sprawdzic jeszcze raz i o dziwo dziala. Macie moze jakies sugestie co moglo byc przyczyna 4 dniowej awarii?? Moze szczotki silnika sa juz starte i chwytaja?? Bardzo prosze o odpowiedz
    Pozdrawiam

0
  • #4 13 Wrz 2010 22:08
    mj_sup
    Poziom 16  

sprawdź prądniczke tachometryczną na silniku a jeśli jest dobra ti triak na module

2
  • #5 22 Paź 2010 07:41
    Tomek1966
    Poziom 10  

Powiem tak. Śledzę wątki i zawsze to samo. Kolejny wątek, kilka odpowiedzi i jak zwykle nic z nich nie wynika. Kolega zdaje się pytał co oznacza błąd F06. Nikt nie pokusił się odpowiedzieć. Odsyłacie go do innych wątków i w nich także nie ma odpowiedzi na pytanie. Tylko same przypuszczenia i gdybania.
    Więc pomimo iż pewnie dzięki kolegom pralka już dawno wylądowała w śmietniku lub na ALLEGRO - odpowiadam...
    Błąd F06 to błąd związany z silnikiem. ALE... przy błędach zgłaszanych przez moduły (dotyczy się to wszystkich marek) należy pamiętać, że błąd jest jedynie wskazówką i jest on zbliżony do prawdy tylko w przypadku sprawnego samego modułu. W przypadku uszkodzenia modułu, zgłaszane błędy mogą być daleko rozbieżne z prawdą i trzeba je traktować jedynie jako punkt wyjścia do poszukiwań. Tak więc błąd F06 sugerowałby uszkodzenie silnika, ale skoro sprawdzony to należy podejrzewać uszkodzenie modułu. Twierdzenie, że to triak silnika może być prawdziwe, ale niekoniecznie. Powiedziałbym, że dałbym 25% szans na triak, nie więcej. Uszkodzony jest więc moduł i tam należy poszukiwać przyczyny. Jeżeli kolega właściciel pralki czuje się na siłach, to może wyjąć moduł i poszukać usterki, jeżeli nie, to moduł trzeba dać do naprawy. Jeżeli kolega nie znajdzie lepszego wyjścia to zapraszam do mnie.
    Na koniec. Wiem, że nikogo nie powinienem pouczać, więc klękam na kolana i pokornie proszę. Forum ma być skarbnicą wiedzy. Zawierajmy w odpowiedziach odpowiedzi na zgłaszane problemy ze sprzętem. Sama odpowiedź sprawdź "SPRAWDŹ TACHO" bardzo często nikomu nic nie mówi, bo nie wszyscy wiedzą co to jest TACHO, a odpowiedź jest nie tylko dla forumowicza, który zadał pytanie, ale i dla tych, co przyjdą później i będa szukali odpowiedzi na podobny problem.
    Pozdrawiam.

14
  Szukaj w 5mln produktów