Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka polar CZW 250 rozmroziła się przez noc

03 Cze 2010 11:07 7744 6
  • Poziom 12  
    Lodówka ma 10 lat. Z tego co widzę to jest "sławna" na elektrodzie.
    Od jakiegoś czasu w lodowce była woda na ściankach - termostat ustawiony na 6. Mroziła bardzo dobrze. Z tego co czytam w instrukcji to maks 5 powinna być ustawiona. Dziś rano zaskoczyła nas woda w kuchni, lodówka nie działa, agregat nie działał, nic nie chłodziło. Odłączyłem lodówkę i podłączyłem, po chwili zaczyna działać. Agregat (hmm, na lodówkach się nie znam), czy tam jak to się zwie, ten czarny zbiornik na dole z tylu lodówki jest ciepły i ta rurka(ta bez końca) odchodząca od niego tez. Z jednej strony zbiornika idzie ciepło a z drugiej jest zimno - czyli raczej prawidłowo.
    Teraz lodówka po ok 1 godzinie przestała chłodzić - nic nie słychać i czynnik nie "porusza się". Wyłączyłem termostat na zero i włączyłem i lodówka zaczęła buczeć ale nie jest to spowodowane tym ze lodówka stoi krzywo czy coś takiego, to zupełnie inny dźwięk. Lodówka nie chłodziła.
    Oczywiście nie chłodzi w lodowce i samej zamrażarce również.
    po pewnym czasie znowu zaczęła chłodzić
    Czy da się zdiagnozować problem? Czy to tylko głupi termostat czy coś poważniejszego. Czy ma ktoś może instrukcje serwisowa od tego modelu lub bliźniaczego - szukałem na forum ale nie mogę odszukać?

Koszt termostatu(Danfoss czy tez inny zamiennik) to ok 30zl, ale jak go wymienić(pytam zawczasu) - czy wystarczy tylko odkręcić śrubki z tylu lodówki i podnieść obudowę do góry? Pytam bo raczej dam rade zrobić to sam, a szkoda płacić za taka pierdole komuś.
    A jak wyglądają koszta uzupełnienia czynnika i ewentualnie innych powiązanych usterek? pytam bo nie chce naprawiać czegoś za duże pieniądze i mieć np gwarancje ze pochodzi mi pól roku. Niestety nie mam pieniędzy na nowa, ale jak będzie trzeba to i tak wole kupić Boscha i mieć spokój. Biednych nie stać na tanie rzeczy.
    Mam nadzieję że w miarę dobrze opisałem swój problem.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 20  
    Witam,rzeczywiście wygląda to na termostat i trzeba go wymienić, nie jest to problemem, nawet można dobrać odpowiednik jeśli bedzie problem z oryginałem.Wypadałoby przejrzeć jeszcze urządzenie rozruchowe,to przy sprężarce przeczyścić styki.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 12  
    Teraz zauważyłem że w ogóle nie chłodzi a jest włączona od rana.
    Zastanawiam się czy wzywać fachowca(żeby potwierdził tezę) czy wymieniać w ciemno samemu (ale tu bym potrzebował jakiś rysunek poglądowy co i jak;).
    Co do zamiennika/oryginału to nie ma problemu.
  • Poziom 20  
    Jeszcze przed wymianą termostatu, proponuje dokonać pomiaru rezystancji na bolcach sprężarki,czy jest i w jakiej wartości,po zdjęciu urządzenia rozruchowego, oczywiście.Montarz termostatu odwrotnie jak demontarz,zwracając uwage na rurke kapilarną,aby nie uszkodzić i podłązenie elektryczne, aby nie spowodować zwarcia.
  • Poziom 12  
    Na razie nic nie wiem, bo wczoraj zakład usługowy był nieczynny. Teraz widzę że zamrażarka nie chłodzi wcale a lodówka minimalnie, tzn. raz jest trochę szronu a raz woda.
  • Poziom 12  
    Pan przyszedł i stwierdził ze brak czynnika i ze to może być przyczyna. Wymienił filtr, uzupełnił czynnik i zobaczymy jak długo pochodzi.
    Sugerował nieszczelność układu i ze można się liczyć z tym ze znowu ucieknie:(