Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs&Stratton 3.5HP, przerywa, dymi na czarno.

panda27 03 Cze 2010 12:16 12955 5
  • #1 03 Cze 2010 12:16
    panda27
    Poziom 2  

Kosiarka po odpaleniu wchodzi na obroty po chwili słabnie i zaczyna przerywać i kopcić na czarno i strasznie dużo pije .

3 5
  • #2 03 Cze 2010 12:46
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 05 Cze 2010 10:53
    panda27
    Poziom 2  

Dzięki tak myślałem że to coś z gaźnikiem bo za dużo piła jeszcz raz dzięki

0
  • #4 09 Cze 2010 19:06
    daniel1511
    Poziom 9  

Witam.Jeśli mogę dorzucić coś od siebie to miałem podobny problem. Pojechałem kosić działkę i kosiarka zaczęła świrować , gasła falowały obroty i chyba spalanie też nie było w normie. Po kilku dniach kombinacji dziś znów pojechałem na działkę trawa w połowie pod kolana na silnik 3HP to prawdziwe wyzwanie, ale tym razem ja wygrałem z zielskiem..:D
    A teraz co zrobiłem:
    1-zawory, dotarłem gniazda pastą, zrobiłem luz na zimnym silniku ponieważ ssący był bez luzu co w efekcie po nagrzaniu sprawiało że dmuchała w gaźnik (luz około 0,10-0.15mm tak podpowiedział mi znajomy mechanik). Zawory teoretycznie nie ustawne ale można wyszlifować..i już mamy luz.
    2 -Zajrzałem w dyszę i stwierdziłem że nie ma co tam działać, ale ustawiłem na słuch.
    Wkręć i wykręć o 1.25 obrotu u mnie niestety nie działało
    3- Doprowadziłem do porządku regulator obrotów bo haczył górą i po tym zabiegu zdecydowanie wyrównały się obroty. To bardzo ważne aby ta łopatka przy kole zamachowym chodziła bez oporów!!
    4- Wkońcu udało mi się jakoś sensownie zapiąć tą wredną sprężynkę do zwiększania obrotów. Sensownie znaczy tak żeby regulator mógł ściągnąć kosiarkę na minimalne obroty, ale żeby dodając gazu kosiarka mogła wchodzić na obroty.
    ten element był zdecydowanie najtrudniejszy ponieważ jest to tak stary silnik że pewnie nawet najstarsi górale nie wiedzą jakie parametry sprężynka powinna posiadać..
    Efekt końcowy- kosiarka 3 konna na trawie po kolana nie dała za wygraną.
    P.S.każdy pisze że jak falują obroty to od razu membrama do wymiany(może w większości przypadków to się sprawdza), ja jej nie ruszałem ponieważ wymieniłem gaźnik wraz ze zbiornikiem i sprzedający zapewniał że jest O.K.

1
  • #5 02 Lip 2010 22:11
    panda27
    Poziom 2  

Dzięki za podpowiedz bo wymieniłem membranę i dalej te same usterki .

0
  • #6 02 Lip 2010 23:45
    kamilo23
    Poziom 17  

Jesteś pewien że dobrze przeczysciłeś gaźnik i założyłeś membrane ?

0
  Szukaj w 5mln produktów