Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Briggs&Stratton 3.5HP, przerywa, dymi na czarno.

panda27 03 Jun 2010 12:16 22507 5
 • #1
  panda27
  Level 2  
  Kosiarka po odpaleniu wchodzi na obroty po chwili słabnie i zaczyna przerywać i kopcić na czarno i strasznie dużo pije .
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  panda27
  Level 2  
  Dzięki tak myślałem że to coś z gaźnikiem bo za dużo piła jeszcz raz dzięki
 • #4
  daniel1511
  Level 10  
  Witam.Jeśli mogę dorzucić coś od siebie to miałem podobny problem. Pojechałem kosić działkę i kosiarka zaczęła świrować , gasła falowały obroty i chyba spalanie też nie było w normie. Po kilku dniach kombinacji dziś znów pojechałem na działkę trawa w połowie pod kolana na silnik 3HP to prawdziwe wyzwanie, ale tym razem ja wygrałem z zielskiem..:D
  A teraz co zrobiłem:
  1-zawory, dotarłem gniazda pastą, zrobiłem luz na zimnym silniku ponieważ ssący był bez luzu co w efekcie po nagrzaniu sprawiało że dmuchała w gaźnik (luz około 0,10-0.15mm tak podpowiedział mi znajomy mechanik). Zawory teoretycznie nie ustawne ale można wyszlifować..i już mamy luz.
  2 -Zajrzałem w dyszę i stwierdziłem że nie ma co tam działać, ale ustawiłem na słuch.
  Wkręć i wykręć o 1.25 obrotu u mnie niestety nie działało
  3- Doprowadziłem do porządku regulator obrotów bo haczył górą i po tym zabiegu zdecydowanie wyrównały się obroty. To bardzo ważne aby ta łopatka przy kole zamachowym chodziła bez oporów!!
  4- Wkońcu udało mi się jakoś sensownie zapiąć tą wredną sprężynkę do zwiększania obrotów. Sensownie znaczy tak żeby regulator mógł ściągnąć kosiarkę na minimalne obroty, ale żeby dodając gazu kosiarka mogła wchodzić na obroty.
  ten element był zdecydowanie najtrudniejszy ponieważ jest to tak stary silnik że pewnie nawet najstarsi górale nie wiedzą jakie parametry sprężynka powinna posiadać..
  Efekt końcowy- kosiarka 3 konna na trawie po kolana nie dała za wygraną.
  P.S.każdy pisze że jak falują obroty to od razu membrama do wymiany(może w większości przypadków to się sprawdza), ja jej nie ruszałem ponieważ wymieniłem gaźnik wraz ze zbiornikiem i sprzedający zapewniał że jest O.K.
 • #5
  panda27
  Level 2  
  Dzięki za podpowiedz bo wymieniłem membranę i dalej te same usterki .
 • #6
  kamilo23
  Level 21  
  Jesteś pewien że dobrze przeczysciłeś gaźnik i założyłeś membrane ?