Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw HiFi w cenie 1000-1600zł

03 Cze 2010 13:24 2906 3
  • Poziom 9  
    Witam, aktualnie posiadam zestaw Xonar STX + Logitech Z-5500 podłączone cyfrowo oraz słuchawki Sennheiser HD555. W ciągu miesiąca, może półtorej zamierzam sprzedać moje Logitechy (są jeszcze na gwarancji) i zakupić zestaw stereo (podłączone będzie do kompa). Mam dość mały pokój ~12m2 więc amplituner z kolumnami odpada, nie miałbym nawet gdzie tego rozstawić.

Pod uwagę chciałbym rozważyć 2 opcje - jedną tańszą (1000zł) oraz droższą (1600zł z drobną dopłatą, jeśli naprawdę warto) w miarę opłacalności - czyli stosunku jakości do ceny. Muzycznie jestem dość uniwersalny, ale preferuję ciepłe brzmienia (downtempo, chille, mimo to nie gardzę dobrym d'n'b, czy metalem) Z moich poszukiwań w oko wpadły mi następujące modele:

O1: Tannoy M2 / Magnat Quantum / WHARFEDALE DIAMOND 10.2 / MISSION M 32 (jeszcze kwestia, jak to potem podłączyć do Xonara) / Yamaha MCR-040 / Yamaha PianoCraft Micro 330 (trochę głębokie głośniki, z tym może być problem)

O2: Yamaha Pianocraft E-730 (duży plus to hdmi i dvd, kiedyś może posłużyć za kino do tv) / E-810 / E-410 (o ile jest sens dopłacać) / Denon D-M37 / Alesis M1 Active Mk II / Philips MCD728/12 / PHILIPS MCI-500H (mamy w domu leciwą wieżę MCM-350, którą bardzo dobrze wspominam, a te nowe widzę, że mająwiele ciekawych, multimedialnych opcji).

Szczerze skłaniałbym się ku gotowemu systemowi, który poprzez 2x RCA podepnę do komputera, przy okazji zyskując pilot i pewną wygodę, dvd jest także dodatkowym plusem.

Jako, że w temat Hi-Fi dopiero się wdrażam proszę o sugestie oraz z góry serdecznie dziękuję za okazaną pomoc.
  • Poziom 9  
    z takim budżetem nie ma co kombinować: pianocraft. sam to przerabiałem, odsłuchiwałem itd. mam e-810 ale teraz wiem że kupił bym raczej wersję bez dvd. filmów nie oglądam, a jako cd jest irytująco wolny i troszkę hałasuje. wiem że sam cd nie ma tych problemów. możesz od razu wymienić w niej wszystkie kable. ja bym brał e-410 lub nową mcr-640 (choć tej nie słyszałem).
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Masz fajną kartę. Tak więc źródłem na razie głowy bym sobie nie zawracał. W przyszłości można pomyśleć nad wymianą opampów (JRC 2114D - obudowa dip8).

Ostatnio zwróciłem uwagę na niską cenę wzmacniaczy arcam alpha 5 (nawet sobie zakupiłem do piwnicy :D ). Nie wiem czym to jest podyktowane, ale można je kupić taniej niż starsze nady (3020) czy słabo wypadające przy arcamie yamahy 520-720. Fakt, że wzmacniacz wygląda paskudnie, za to jego brzmienie jest rewelacyjne, pod warunkiem, że nie obciążymy go zbyt wymagającymi elektrycznie zestawami.

Ostatnio widziałem zestawy Qba Sobieski 3 w obudowach po Eltax Liberty 5+, za 1200zł. I powiem, że na początek taki zestaw, to na prawdę coś.
  • Poziom 9  
    Zdecydowałem sięna wieżę ONKYO CS-325 (w cenie 800zł z 5-letnią gwarancją) + kable KLOTZ LY225, jestem zadowolony z mojego zestawu.