Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmocnienie sygnału gsm bez repeatera?

03 Cze 2010 13:57 8490 1
  • Poziom 11  
    Witam. mam problem z zasięgiem GSM w domu. Przeczytałem wiele tematów odnośnie wzmocnienia zasięgu. Wiele wiem już na temat anten i repeatorów do wzmocnienia sygnału GSM. I wydaje mi sie że problem mój z zasięgiem zniknie pewnie po zakupie np.Wzmacniacz Signal GSM-80, lecz chciałbym się dowiedzieć czy nie można polepszyć zasięgu jakoś taniej? Zasię w domu w niektórych miejscach mam lepszy w niektórych gorszy, czyli kompletnej dziury nie ma. Zastanawiam się czy pomogło by zamontowanie anteny zewnętrznej na maszcie i podłączenie jej bezpośrednio do anteny wewnętrznej? np. antena GSM 10-elementowa ATK 10/850-960MHz z anteną ATK-D1 wew. DOOKÓLNA GSM ewentualnie po drodze zamontować rozgałęźnik i dwie wewnętrzne antenki. Czy to coś pomoże? czy można łączyć tak anteny bez wzmacniaczy? Za wszystkie sugestie z góry dziekuje.
  • Poziom 39  
    Jak zewnętrzną antenę podłączysz do komórki , to na pewno będziesz miał lepszy zasięg.
    Podłączenie w taki sposób jak Ty opisujesz - zewnętrzna antena kierunkowa z dookólną czy nawet z dwoma nic Ci nie da. Musisz zastosować jakieś urządzenie w celu odbioru sygnału / z jednej anteny/ , wzmocnienie tego sygnału i przesłanie do drugiej anteny. Gdyby to było takie proste jak Ty opisujesz , to nie trzeba byłoby repeaterów , które jak wiesz nie są tanie.
    Jeśli masz jakikolwiek odbiór sygnału , a nie chcesz montować anteny zewnętrznej , to poszukaj jakiegoś starszego modelu telefonu , który miał dodatkowo wyciąganą antenę . Produkowały takie modele firmy Alcatel , Motorola i Mitsubishi - możliwe że jeszcze inni , ale ja sobie takie tylko przypomniałem .