Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW1067F - Tylko Wiruje

sharp100 03 Cze 2010 14:14 4182 2
  • #1 03 Cze 2010 14:14
    sharp100
    Poziom 9  

Witam

Posiadam pralkę Electrolux EW1067F, uszkodzenie wygląda następująco:
    - pralka pobiera wodę,
    - po zakończeniu pobierania wody pralka zamiast prać uruchamia wirowanie na najwyższych obrotach,

- gdy przestawię pralkę na inny tryb programu (np pranie w 30st.), pralka powinna:
    - wykonać kilka wolnych obrotów w prawo
    - postój
    - wykonać kilka obrotów w lewo,
    u mnie wygląda to następująco:
    - pralka czeka (bęben się nie kręci),
    - uruchamia się wirowanie,
    - pralka czeka (bęben się nie kręci),

Jeśli ktoś z Państwa miał podobny problem, lub wie jak go rozwiązać bardzo proszę o wskazówki.

Pozdrawiam
    Wojtek

0 2
  • #2 03 Cze 2010 17:05
    peter falk
    Specjalista AGD

Wejdź w tryb serwisowy:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2909888#2909888
    może coś pokaże z ostatniego błędu
    opis tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2112720#2112720
    W sumie na początek to klasyka działań czyli:
    silnik do osuszenia i przedmuchania, sprawdzenie tachometrycznej prądniczki na nim, sprawdzenie grzałki na upływność, zdjęcie masy z w/w elementów
    Ostatio miałem w naprawie taką pralkę z identycznymi objawami + zegar stał jak zaklęty na każdym programie. W trybie serwisowym centralka "zapultała się" na błedzie e23 (niesprawna pompa) co oczywiście było nieprawdą bo pompka (pompki) wesoło sobie burczały nawet gdy wywołałem awaryjny tryb pracy pralki (uruchamiane są wszystkie urządzenia na ok 1-2 sek po kolei). Sprawdziłem wszystko i wyszło na to, że podstawiłem swój moduł, sprawny - serwisowy i wszystko zadziałało. Klient się ostatecznie rozmyślił (cena nowego programatora). Oryg. płytka progr. została mi podarowana na "leczenie".

0
  • #3 04 Cze 2010 12:56
    sharp100
    Poziom 9  

Witam

Wszystkie podzespoły w pralce działają czyli:
    - pompa wypompowująca wodę po praniu
    - grzałka
    - programator działanie prawidłowe
    - nabieranie wody,

Problem jest taki:
    podczas prania tam gdzie pralka ma mieć przerwę czyli bęben się nie powinien kręcić
    pralka nabiera maksymalnych obrotów jak na wirowaniu.

Który z części na elektronice jest odpowiedzialny za pracę silnika, który steruje obrotami ??

Poniżej przesyłam link do płytki sterownika (nie jest płytka z mojej pralki, na mojej nie ma znaków przepalenia podzespołów, ja mam dokładnie taką samą płytkę)
    https://obrazki.elektroda.pl/31_1204070392.jpg

Pralka Electrolux EW1067F - Tylko Wiruje

Pozdrawiam
    Wojtek

Dodano po 2 [godziny] 6 [minuty]:

Witam

Pralka naprawiona.
    Na panelu pralki są przyciski, trzymając dwa ostatnie (przycisk zegara oraz przycisk startu wybranego programu prania) włączyć przycisk zasilania i tak trzymać ok 10 sekund.
    Pojawił się jakiś test, diody pomrugały na pralce, wyłączyłem ją i włączyłem ponownie i wszystko działa.

Pralka sprawna :)

0