Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie włącza się CZASAMI

03 Cze 2010 16:17 4198 17
  • Poziom 9  
    Witam to mój pierwszy post dlatego chciałbym wszystkich bardzo serdecznie przywitać.Ale przejdźmy do mojego problemu.
    Posiadam stacjonarny komputer firmy NTT System kupiony w Media Markt.Mój problem polega na tym , że CZASAMI ( ale najczęściej ) nie chcę się włączyć, wygląda to tak , że komputer zostaje uruchomiony następnie pokazują się jakieś napisy i następnie niebieskie tło z logiem NTT System.Po okołu 5 sekundach tło powinno zniknąć i powinien uruchomić się komputer jednak często włąśnie komputer "ścina" się w tym momencie gdzie jest tło z logiem NTT System.Resetuję go i to samo.Czasami pomaga pare restartów (ok. 5) ale jednak to nie wystarcza, wydaję mi się , że to jakiś problem z chłodzeniem choć nie jestem pewny wtedy gdy pare restartów nie pomaga , komputer próboję jakoś schłodzić.Trochę babrania z tym i w końcu komputer się włączy ale mija czas okołu 15 minut aż wszystko zrobię by włączył się komputer bo jak wyżej napisałem nie wszystkie metody zawsze działają i trzeba próbować inną.
    Nie wiem co jest nie tak, proszę szanownych,mądrych osób o wypowiedzenie się w tej sprawie bo to mnie męczy a gdy muszę wejść na komputer po prostu nie mogę ;/
    Pozdrawiam serdecznie i liczę , że pomożecie mi w moim problemie.

Informacje które mogą się przydać :

-Komputer nie posiada już gwarancji
    -Jest czysty i nie posiada dużo kurzu
    -Nie dawno była wymieniana pasta termoprzewodząca
    -Komputer nie był formatowany przez jakieś 1,5 roku
    -Jeśli będzie konieczność zrobienia zdjęcia oczywiście mogę to wykonać
  • TermopastyTermopasty
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Więc tak odpowiedzi na wasze pytania :

Agares1

#1 Zasilacz - CODEGEN 400 W
    #2 Nie wiem co to kondensatory - jestem zielony w tych sprawach :)

aushwithz

#1 Wiem , że komputery z marketów to porażka ale nie miałem wtedy głowy i kupiłem co mi się spodobało :)
    #2 Źle zrozumiałeś, ja go sam resetuję żeby się włączył - przeczytaj jeszcze raz :)

Czekam na dalsze odpowiedzi.Bardzo mi zależy na rozwiązaniu problemu.Pozdrawiam

EDIT : //już wiem co to są kondensatory , mam sprawdzić je z wyglądu czy jakoś w ustawieniach komputera? Przepraszam za moją nie wiedzę w komputerach :)
  • Poziom 15  
    Jedank dobrze przeczytałem , na pewno nie jest to problem chłodzenia, bo gdyby tak było to musiałby pan wogule nie mieć chłodzenia na procesorze, a zawieszał by sie przynajmniej już po załadowaniu windowsa,

niechg pan pobawi się z tymi pamięciami RAM i napisze czy coś pomogło

Dodano po 1 [minuty]:

PS. kiedy kupił pan ten komputer? bo jeśłi niedawno np 6 miesiecy temu to kondensatory najprawdopodobniej będą ok
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Sprawdzę ten ram jeszcze ale co do tego zasilacza... mam w zapasie 300 W po starym komputerze i związku z tym mam takie pytanie.Czy na takich podzespołach zasilacz COBA PS-300S (P/PFC) 300 W dałby radę ? Komputer kupiony 1,5 roku.Kondensatory wyglądają jak nowe.

Płyta główna foxconn n15235
    Procesor Intel Pentium III Xeon, 2500 Mhz
    Karta graf. Nvidia geforce 9600 gt 512mb
    Ram 4GB

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.Czekam dalej :)
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Do narmalnej pracy się nie nadaje, ale do sprawdzenia owszem o ile nie trzeba będzie przelotki żeby podpiąć dodatkowe zasilanie do karty graficznej (jesli takie jest wymagane), poza tym ja na pana miejscu wyłączył bym w biosie logo czyli ten niebieski ekran z napisem NTT po wyłączeniu pokazał by się czarny ekran i być moze komunikat biosu o kąkretnym błędzie, a tak poza tym to swój zasilacz niech pan tez zostawi w spokoju bo jest dobry
  • Poziom 24  
    9600 gt raczej nie będzie śmigać na 300w, jeszcze ten ram.
  • Poziom 15  
    CZekam na odpowiedz w sprawie RAMU ....?
  • Poziom 26  
    Witam
    Codegen - to dużo tłumaczy ;)
    Poczytaj na Elektrodzie na temat zasilaczy, Codegeny są, hm, delikatnie mówiąc "nie polecane" ;)
    Dobrze by było jakbyś umiał pomierzyć napięcia na tym zasilaczu (na tej wtyczce co się podłącza np. do dysku, CD - między czarnym a czerwonym powinno być 5V a między czarnym a żółtym 12V, dopuszczalne odchylenia to 5% wartości). Oczywiście pomierzyć miernikiem, a nie jakimś programem :!:
    Dalej, spróbować podmienić zasilacz, sprawdzić czy na nim też się tak będzie działo.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dajcie spokój już tym zasilaczom, ten zasilacz jest ok, poza tym CODEGEN to najlepsze zasilacze!

Moderowany przez jankolo:

Za ten bardzo "użyteczny" post oraz za dotychczasową ilość bezwartościowych postów dostajesz ostrzeżenie. Kontynuowanie takiej "działalności" zostanie odpowiednio nagrodzone

• Poziom 9  
    Więc tak nie długo (nie mogę teraz bo muszę być na komputerze a jak mi się nie włączy to stracę cenny czas)zobaczę z tym ramem, odepnę jedną kość (2gb) i włącze komputer tylko z jedną kością ram (2gb) i zobaczymy co się stanie, następnie spróbuję wyłączyć ten niebieskie tlo z logiem ntt za bardzo nie wiem jak ale posprawdzam i może problem się rozwiąże.
  • Poziom 15  
    No dobra , małe sprostowanie - codegen 300 W stare model są super, a te nowe to już nie przyznaje racje

Dodano po 2 [minuty]:

logo wyłancza się wchodząć do biosu, przy użyciu klawisza DEL bądz DELETE , ewentualnie F10 , F2 a poten odnajdujemy opcję ze słowem LOGO i ustawiamy na disabled
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    dawcioks napisał:
    następnie spróbuję wyłączyć ten niebieskie tlo z logiem ntt za bardzo nie wiem jak ale posprawdzam i może problem się rozwiąże.

Logo można zgasić na 3 sposoby:
    1. Opcja w BIOS (Award/starsze AMI, wyglądem podobne do BIOSÓW Awarda):
    - Wchodzimy do BIOS (zwykle klawisz Delete, chociaż może też być F2).
    - Wchodzimy w Advanced BIOS Features.
    - Tam będzie opcja "Full Screen Logo Show". I są takie wyjścia:
    a) BIOS - pokazują się napisy procedury POST. Nie pojawia się logo.
    b) Silent - logo.
    Ustawiamy na BIOS.
    - Zapisujemy ustawienia (Save & Exit Setup -> Y).

2. Opcja w BIOS (nowsze AMI) - takowe ja posiadam:
    - Wchodzimy do BIOS, wciskając podany klawisz.
    - Przechodzimy do zakładki "Boot".
    - Wchodzimy w Boot Settings Configuration.
    - Tam będzie opcja "Full Screen Logo". Są opcje:
    a) Disabled - pokazuje POST.
    b) Enabled - demonstruje logo.
    Ustawić na Disabled.
    - Save & Exit Setup - OK. Można też nacisnąć F10 i OK.

3. Przycisk POST (wszystkie BIOSY):
    To wyjście robi się dość szybko i należy zrobić je jak najszybciej, skoro komp ścina się już w BIOS!
    - Uruchamiamy sprzęt.
    - Będzie napisana opcja "Press XXX to view the POST" (czy coś w tym stylu). XXX to klawisz, który trzeba nacisnąć przy włączeniu kompa. XXX to zwykle klawisz Tab, chociaż może być inny. Naciśnij ten klawisz. Uzyskasz dostęp do ekranu POST.

Czy jeśli zgasisz to logo, a dalej się będzie ścinać, to mógłbyś pokazać zdjęcie, w jakim to momencie przycina?
  • Poziom 24  
    A nie przegrzewa się coś, skoro tak szybko sie zacina?

Dodano po 44 [sekundy]:

Może sprawdź miernikiem napięcie na zasilaczu podczas uruchamiania.
  • Poziom 9  
    Więc tak, problem rozwiązany. Rozwiązaniem było wyłączenie w biosie tego niebieskiego tła z logiem NTT.Dziękuje wszystkim którzy zaangażowali się w mój problem i oczywiście "pomógł" leci dla osób które pomagały :) Jeszcze raz bardzo dziękuje.