Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HT-DS400 i uszkodzone oprogramowanie.

spawacz10 03 Cze 2010 16:54 4613 15
  • #1 03 Cze 2010 16:54
    spawacz10
    Poziom 10  

Witam, mam następujący problem:

Chciałem zrobić upgrade softa w DVD samsung ht-ds400, nagrałem płytkę z nowym oprogramowaniem (plik ROM) i zabrałem się za aktualizację, zgodnie z instrukcją. Włożyłem płytkę do odtwarzacza, pojawiły się napisy w stylu "flash coś tam" czyli aktualizacja w trakcie. Potem DVD wyłączyło się. Zgodnie z instrukcją włączyłem je ponownie i co? Napis OPEN, a szufladka nie otwiera się, żadna z funkcji odtwarzacza nie działa, radio, aux, po prostu nic. Przeszukałem trochę internetu no i dowiedziałem się, że to niestety uwalony software, czyli coś musiało pójść nie tak. No ale co to mogło być, jakieś pomysły? Wszystko robiłem jak należy a tu taka lipa :/ Ile może kosztować naprawa tego w serwisie? Rozumiem, że trzeba od nowa zaprogramować pamięć flash, w której siedzi soft. Coś słyszałem o "wyjściu serwisowym" ale nie wiem czy w tym akurat modelu takie coś w ogóle istnieje. Proszę poradźcie coś... Jeżeli nie to chciałbym chociaż sie dowiedzieć ile mniej więcej policzy za to serwis... Pozdrawiam!

0 15
  • #2 03 Cze 2010 21:03
    dzimi
    Moderator

Pozostaje wyjąć pamięć i do programatora.

0
  • Pomocny post
    #3 20 Cze 2010 18:55
    gradek83
    Poziom 37  

Podaj model code urządzenia.
    Czy jak firmware nagrywałeś na płytkę to z finalizowałeś ją?.

Wysuń szufladkę na pilocie wciśnij przycisk MENU i klawisze 8 › 9 › 5

Samsung HT-DS400 i uszkodzone oprogramowanie.

w załączniku:
    Procedura aktualizacji oprogramowania w zestawie kina domowego SAMSUNG
    Do zastosowania w modelach:
    HT-DS400
    HT-DS420
    HT-DS460
    HT-DS900
    HT-DS970

Firmware.

0
  • #4 21 Cze 2010 11:08
    spawacz10
    Poziom 10  

Witam kolegę i dziękuję za odpowiedź.
    Płytka była zamknięta.

"Wysuń szufladkę na pilocie wciśnij przycisk MENU i klawisze 8 › 9 › 5 "
    Heh, teraz nie mogę wysunąć szufladki, pojawia się OPEN i nic, zero, więc automatycznie nie mogę zrobić nic dalej :|

Skąd odczytać ten Model Code?
    Edit:
    Coś takiego jest napisane z tyłu na obudowie:
    AH64-02315A

Wgrywając softa korzystałem z tejże instrukcji i z tego pliku, więc nie mam pojęcia dlaczego stało się tak jak się stało.

0
  • #5 21 Cze 2010 12:06
    gradek83
    Poziom 37  

Model code zazwyczaj jest albo na pudełku lub na naklejce znamionowej z tyłu lub pod sprzętem. ale ogólnie to już nie potrzebne.
    A nie masz możliwości mechanicznego otwarcia napędu tak jak między innymi robi sie to igłą w napędach CD, DVD w PC/?
    Kurde ogólnie odepnij całkowicie zasilanie włącz wyłącz przycisk power i inne na panelu sterowania i podepnij zasilanie może coś się przywiesiło ale obawiam się że jak już kolega wcześniej pisał będziesz musiał zanieś sprzęt do serwisu.

0
  • Pomocny post
    #6 21 Cze 2010 13:36
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Powód bywa dość prosty , mamy problemy z odtwarzaniem płyt więc szukamy softu ( może wyleczy sprzęt ) nagrywamy płytę wkładamy , zaczyna się aktualizacja i sprzęt odmawia posłuszeństwa. Dlaczego? Żeby wgrywać oprogramowanie trzeba być w 100% pewnym , że laser jest sprawny ( czysty ) oraz mechanizm jest sprawny ( nie wydaje dziwnych dźwięków, płyta kręci się bez wyczuwalnych drgań ) . Oprogramowanie wczytane z błędami niweczy naszą "pracę " a sprzęt wymaga naprawy. W wielu opisach powtarza się oprogramowanie ma być nagrane z mniejszą prędkością, na dobrych ( markowych ) płytach, itp , ale rzadko " laser, układ odczytu ma być sprawny, " Taki sobie pewnik a wykańcza wielu .

0
  • #7 21 Cze 2010 13:53
    spawacz10
    Poziom 10  

Dzięki Wam bardzo za rady, jednak że sprzęt poleci do serwisu wiedziałem od razu. Problemem jest teraz znalezienie oryginalnego softu, co nie jest łatwe, a bez tego gość z serwisu mi nie może przeprogramować. Wg. niego te softy z internetu to podpucha, żeby serwisy miały na czym zarabiać ale ile w tym prawdy to nie wiem. Kolega jur1 podał dużo ważnych informacji, nie wiedziałem że szybkość nagrywania ma aż taki wpływ (nagrywałem 32x), co do zabrudzeń no to cóż, wiedzieć nie mogłem. Aha żeby wysunąć mechanicznie tackę nie mam żadnych dziurek, więc póki co nie wiem jak to zrobić. Ale i tak dzięki Wam za rady i zainteresowanie tematem ;)

0
  • #8 21 Cze 2010 14:29
    gradek83
    Poziom 37  

Jest tam układ A29L160 pamięć Flash AMIC 2Mbyte i w datashee jest taka wzmianka: o RESET PIN

Code:
    RESET : Hardware Reset Pin

The RESET pin provides a hardware method of resetting
    the device to reading array data. When the system drives
    the RESET pin low for at least a period of tRP, the device
    immediately terminates any operation in progress, tristates
    all data output pins, and ignores all read/write attempts for
    the duration of the RESET pulse. The device also resets
    the internal state machine to reading array data. The
    operation that was interrupted should be reinitiated once
    the device is ready to accept another command sequence,
    to ensure data integrity.
    Current is reduced for the duration of the RESET pulse.
    When RESET is held at VSS ± 0.3V, the device draws
    CMOS standby current (ICC4 ). If RESETis held at VIL but
    not within VSS ± 0.3V, the standby current will be greater.
    The RESET pin may be tied to the system reset circuitry. A
    system reset would thus also reset the Flash memory,
    enabling the system to read the boot-up firmware from the
    Flash memory.
    If RESET is asserted during a program or erase operation,
    the RY/BYpin remains a “0” (busy) until the internal reset
    operation is complete, which requires a time tREADY (during
    Embedded Algorithms). The system can thus monitor
    RY/ BY to determine whether the reset operation jis
    complete. If RESET is asserted when a program or erase
    operation is not executing (RY/ BY pin is “1”), the reset
    operation is completed within a time of tREADY (not during
    Embedded Algorithms). The system can read data tRH after
    the RESET pin return to VIH.
    Refer to the AC Characteristics tables for RESET
    parameters and diagram.

Lecz nie wiem ale chyba taki reset odbywa sie programowo. Tu już moja wiedza na ten temat się kończy i nie wiem czy taki reset można jakoś wymusić.

Dodano po 3 [minuty]:

spawacz10 napisał:
    Problemem jest teraz znalezienie oryginalnego softu, co nie jest łatwe, a bez tego gość z serwisu mi nie może przeprogramować.

Ten co ci dałem jest oryginalny.

0
  • #9 25 Cze 2010 19:44
    spawacz10
    Poziom 10  

No i co koledzy, byliście chętni do pomocy a nagle nikt? ;)

0
  • #10 25 Cze 2010 23:31
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Jedyna rada jaką mogę podać , poza udaniem się do serwisu to:
    jeśli nie pomoże ( włożyć wtyczkę do sieci i w czuwaniu wcisnąć i przytrzymać około 5s na klawiaturze lokalnej STOP aż błyśnie LED POWER )
    znalezienie osoby posiadającej:
    Lutownicę na gorące powietrze,
    Programator do programowania kości A29L160
    firmware pobrać ze strony Samsunga
    http://www.samsung.com/pl/support/download/su...03030100&model_cd=&menu=download&menu2=detail
    zaprogramować i wlutować układ z powrotem do sprzętu.

0
  • #11 26 Cze 2010 07:25
    MORTEM
    Specjalista techniki DVD

Ta pamięć programuje się bez problemu, a wsad masz na płycie, która uwaliła Ci sprzęt. Trzeba tylko ją wylutować, zaprogramować i ponownie wlutować. Nic prostszego. Operacja zajmuje ok 20 min z kawą.

0
  • #12 26 Cze 2010 12:36
    spawacz10
    Poziom 10  

Ok chłopaki, zaprogramować to dałbym radę, z grubsza wiem jak to się robi w przypadku procesorów Atmel'a no ale są dwie podstawowe sprawy a mianowicie ten programator i program który go obsłuży. Wsad jest, wylutowac mogę tylko pozostaje właśnie kwestia jak to spiąć z komputerem i żeby działało. Proszę, pomóżcie :) Pozdrawiam.

0
  • #14 27 Cze 2010 02:22
    gradek83
    Poziom 37  

Ogólnie w serwisie za samo nagranie bez odlutowania i wlutowania mogą zawołać powiedzmy 50zł bo pewnie za wszystko ze 150zł by chcieli no ale lepiej wyjdziesz na tym jak sobie kupisz to co kolega jur1 poleca no albo za większą kasę willema i Adapter TSOP48 35zł plus np Willem 150-250zł a i zawsze się przyda do innych ewentualnych napraw. Powodzenia:)

0
  • #15 27 Cze 2010 23:47
    MORTEM
    Specjalista techniki DVD

gradek83 napisał:
    Ogólnie w serwisie za samo nagranie bez odlutowania i wlutowania mogą zawołać powiedzmy 50zł bo pewnie za wszystko ze 150zł by chcieli no ale lepiej wyjdziesz na tym jak sobie kupisz to co kolega jur1 poleca no albo za większą kasę willema i Adapter TSOP48 35zł plus np Willem 150-250zł a i zawsze się przyda do innych ewentualnych napraw. Powodzenia:)

Ciekaw jestem jak to zrobic na procesorze ESS??
    Znowu jakies bujdy i gdybanie ile by wzięli gdyby chcieli.
    Najtaniej będzie jak się tu zapytasz kto ile weźmie. Chyba że chcesz topić pieniądze na uratowanie jednej sztuki.

0
  • #16 28 Cze 2010 17:17
    spawacz10
    Poziom 10  

Ok koledzy, dzięki za pomoc, muszę się teraz namyśleć co dalej zrobić, najprawdopodobniej spróbujemy to naprawić ze znajomym elektronikiem. Dzięki za pomoc :)

0