Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet przez komórkę.

End 26 Sie 2004 17:26 4895 34
  • #1 26 Sie 2004 17:26
    End
    Poziom 29  

Posiadam telefon Siemens C35i i chciałbym zobaczyć jak to jest się polączyć przez komórkę z internetem.
    Jak to chodzi i w ogule....w przyszlości do laptopa np.
    Tylko nie wiem jak mam połaczyć telefon z kompem....przez jaki kabel?
    Mam kabel do tego telefonu który podłacza się pod port COM
    Czy ten kabel jest odpowiedni by połaczyć sie z inter. ?
    Czy też trzeba jakiś inny?
    Proszę o pomoc.
    Pomysł wzią się z tąd:http://www.simplusteam.pl/simplus/showDoc.do?alias=info_wiecejnizrozmowy_komorke

Wiem że się nie opłaca ale chciałem to sprawdzić. :wink:

0 29
  • SterControl
  • #2 26 Sie 2004 17:38
    tplewa
    Poziom 37  

Hmm nie wiem czy ma ten telefon modem, nie wiem czy kabel jest ok i prawde mowiac nie chce mi sie szukac tej dokumentacji.
    Kabel napewno bedzie pod COM-a tylko czy nie potrzeba specjalnego do transmisji (dosc czesto inne sa do transmisji i inne do sciagania np. simlock-ow).

Ale mozna to sprawdzic, podlacz kabelek do com-a odpal hiperterminal i ustaw port com. Nastepnie sprawdz czy telefon przyjmuje komendy AT
    czyli wydaj np. ATDP 0, jesli nie odpowie to kabel jest raczej zly a w instrukcji od telefonu zapewne dowiesz sie czy ma on modem.

0
  • #3 26 Sie 2004 17:43
    End
    Poziom 29  

telefon ma przeglądarkę WAP i ponoć ma w sobie modem.
    Jakieś FAX DATA itp.
    A gdzie jest ten Hiperterminal.?
    Przepraszam tplewa ale tutaj jestem laik :(
    Kabel jest do takich rzeczy jak flash,logo,menu itp.
    ale nie wiem czy właśnie do transmisji danych.... :roll:

0
  • #4 26 Sie 2004 18:01
    tplewa
    Poziom 37  

Hipertelminal to standardowy terminal w windows, jest w menu start, jak nie ma to go doinstaluj.
    Co do kabelka to trudno mi powiedziec ale zobacz czy telefon bedzie odpowiadal na komendy.

0
  • #5 26 Sie 2004 18:06
    End
    Poziom 29  

O.k. zobaczę jak to będzie (jeśli to ważne to mam XP).

0
  • #6 26 Sie 2004 18:25
    Kapsis
    Poziom 25  

tak taki kabel na CoM a wystarczy,jest tylko jeden mankament netu z komorki.musisz miec zasieg 80% albo najlepiej i 100% zeby w ogole to chodzilo.wiekszosc ludzi podstawia telefon pod okno zeby polaczenie i-netowe dzialalo.na gg i proste www starczy takie rozwiazanie

0
  • SterControl
  • #7 26 Sie 2004 18:29
    End
    Poziom 29  

Słuchaj a jak z konfiguracją tego?
    Tak jak napisał tplewa ?
    Czy trzeba to jakoś innaczej rozwiązać?
    Wiem że trzeba podłaczyć kabel do telefonu i poźniej jakieś ustawieni sieci czy jak?
    W panelu sterowania tego szukać?
    Sorry za takie pytania ale naprawdę jestem poczatkujący w instalowaniu internetu :lol:

0
  • #8 26 Sie 2004 18:32
    Kapsis
    Poziom 25  

a Wap ci dziala w telefonie?masz ustawione fabrycznie?laczy sie z internetem?widac stronki?w jakiej sieci masz telefon?

0
  • #9 26 Sie 2004 18:40
    End
    Poziom 29  

Tak działa,ostatnio laczyłem się ze stroną mBanku i wszystko było o.k.
    PlusGsm (simplus)

0
  • #10 26 Sie 2004 18:42
    Jon-X
    Poziom 28  

Opłacalność przedsięwzięcia istnieje tylko w przypadku gprs, w usłudze maniak gprs w Idei po 18 za 512 kB płacisz 33 gr, jak tylko gg to do szóstej rano może natrzaskasz 512 (nie licząc reklam), tylko warto pod ładowarką albo dodatkowym źródłem zasilania trzymać. Pozdrawiam

0
  • #11 26 Sie 2004 20:58
    End
    Poziom 29  

Słuchajcie,mam problem.
    Podłączam telefon do kmpa pod COM1 i daję opcje aby znalazł modem automatycznie.
    A tutaj lipa....nic nie znajduje...:(
    Więc wyberam jakiś standardowy 56kb
    I róbuje się łączyć z GG .
    Wyskakuje mi bład:
    - 633 - Modem jest już używany lub nie jest skonfigurowany dla wybierania zewnętrznych numerów telefonów
    Co mam zrobić?

0
  • #12 26 Sie 2004 21:06
    sułek
    Poziom 14  

Kapsis napisał:
    tak taki kabel na CoM a wystarczy,jest tylko jeden mankament netu z komorki.musisz miec zasieg 80% albo najlepiej i 100% zeby w ogole to chodzilo.wiekszosc ludzi podstawia telefon pod okno zeby polaczenie i-netowe dzialalo.na gg i proste www starczy takie rozwiazanie

Chyba nie zawsze: mi działa, gdy sygnał nawet jest śladowy.

0
  • #13 27 Sie 2004 15:52
    Kapsis
    Poziom 25  

no to mowie ze wiekszosc,bo rzadko kto teraz ma najnowsze aparaty telefoniczne z transferem w dol 112kbs,ale nie powiesz mi ze przy minimalnym zasiegu transfer jest taki sam,wiec jesli ma sie slaby aparat to przy niskim zasiegu bedzie bardzo slabo chodzic.o to mi chodzilo w poprzednim poscie.jaki ma telefon autor tematu tego nie wiem-moze sie wypowie??

0
  • #14 27 Sie 2004 16:48
    End
    Poziom 29  

Panowie dzięki za uwagę :)
    Już po problemie. :D
    Potrzebowalem sterownik by zainstalować w systemie modem "siemens C35i ISDN" lub Analog.
    Wszystko działa.
    Prędkośc transferu jaką mi wyświetliło okienko połaczenia to 9,7kb/s
    Więc trochę nie za ciekawie ale cóż....
    Teraz mam nastepny problem.
    Bo np. chcę sie połączyć z samym GG przez ich nr. wywoławczy ale w telefonie wyskakuje mi że zły nr.
    Tylko moge się łaczyć przez +48601100123 lub +48601100321 który oferuje mi +GSM ale tam jest 30 gr. za min. albo jakoś tak.
    No wczoraj zjadło mi z karty w godzinkę (prawie) 18zł :cry: :cry:
    A słyszalem że jakbym się łaczył tylko z GG to placę dużo,dużo mniej.
    Tylko za to co wysylam więc same literki chyba mało "ważą"
    Wie ktoś coś o tym?

0
  • #15 27 Sie 2004 18:09
    End
    Poziom 29  

No lipa :cry:
    Mój telefon nie obsługuje GPRS gdzie płacę za ilość przesyłania danych a nie za czas...
    Więc muszę chyba kupić telefon z obsługą GPRS bo normalne połaczenie jest zbyt drogie i niepolecam nikomu :(
    A w sumie chodzi tylko o połaczenie z GG :lol:

Chciałbym jeszcze dodać załacznik ze starownikiem i świetnym opisem krok po kroku co i jak zrobić.
    Instrukcja chyba jest po czesku ale jest dużo ilustracji (polecam!) :D

0
  • #16 05 Wrz 2004 20:29
    cortez_
    Poziom 26  

OK, a ma ktoś taką instrukcję do nokii6310 przez jakiś kabel? Dobre pytanie "jaki" - bo próbowałem dwóch i nie chodziło :(

0
  • #17 05 Wrz 2004 20:33
    End
    Poziom 29  

No ale jakich? Fbus czy Mbus ,czy jakich?

0
  • #18 06 Wrz 2004 00:52
    JAMA15
    Poziom 13  

Witam. Ja korzystam od lipca z usługi nocny internet w sieci era. Za 59zł masz nielimitowany dostęp do sieci w godz 23-6rano. Łączę się przez kabel usb z telefonem Motorola T720i. Na początku to nie za ciekawie chodziło, ale ostatnio nawet,nawet. Zastępcze rozwiązanie do spędzania wielu godzin w sieci( niestety nocą, ale akurat mi pasuje!)Gdybym korzystał przez modem za czas spędzony w sieci zapłaciłbym kilkaset zł, a tak wszystko w cenie 59!

0
  • #19 06 Wrz 2004 00:56
    End
    Poziom 29  

JAMA15 napisał:
    Witam. Ja korzystam od lipca z usługi nocny internet w sieci era. Za 59zł masz nielimitowany dostęp do sieci w godz 23-6rano. Łączę się przez kabel usb z telefonem Motorola T720i. Na początku to nie za ciekawie chodziło, ale ostatnio nawet,nawet. Zastępcze rozwiązanie do spędzania wielu godzin w sieci( niestety nocą, ale akurat mi pasuje!)Gdybym korzystał przez modem za czas spędzony w sieci zapłaciłbym kilkaset zł, a tak wszystko w cenie 59!

Jaki masz max. transfer?

0
  • #20 06 Wrz 2004 01:07
    opelr
    Poziom 29  

Ładne rozwiązanie to laptop z kartą gprs na sieć idea , 59zł 24h/dobę bez ograniczeń wszęzie tam gdzie zasięg ,niestety na razie tylko z HP i Siemens , transfer jak na modemie telefonicznym czyli żałosny ,jak się przesiądziesz ze stałego łącza to można stracić cierpliwość.

0
  • #21 06 Wrz 2004 01:10
    End
    Poziom 29  

opelr napisał:
    Ładne rozwiązanie to laptop z kartą gprs na sieć idea , 59zł 24h/dobę bez ograniczeń wszęzie tam gdzie zasięg ,niestety na razie tylko z HP i Siemens , transfer jak na modemie telefonicznym czyli żałosny ,jak się przesiądziesz ze stałego łącza to można stracić cierpliwość.

Dokładnie :!: GPRS to naprawde dobre rozwiązanie :wink:

0
  • #22 29 Gru 2004 09:14
    psuja
    Poziom 17  

Witam!
    Mam pytanie odnośnie tej wypowiedzi. Jak działa ten typ internetu?
    Czy połączenie poprzez GPRS może nastąpić tylko poprzez karte sprzedawaną przez idee (koszt ponad 400 zł) ? 8O Mam telefon z IRDA i obsługą protokołu GPRS. Jak łączyłem się z PDA przy pomocy podczerwieni to gprs śmigał prawidłowo. Czy wystarczyłoby, jakbym kupił sama karte w idei i opłacał 59 zł/mies. i używał z tel siem. s55 ? Chciałbym łąćzyć laptopa za pomocą kabelka lub podczerwieni.
    Pozdrawiam
    jacek

0
  • #23 17 Lut 2005 09:00
    firedrake
    Poziom 10  

Witam !

Przegladnalem cala dyskusje ale nie znalazlem interesujacych mnie informacji.
    Czy ktos wie jak podlaczyc dwa telefony ze soba po GPRS zeby mozna bylo wyslac np plik z jednego komputera do drugiego ?

Pozdrawiam

0
  • #24 17 Lut 2005 09:42
    Alpha
    Poziom 19  

Sam korzystam z gprs-u w Erze od ok 2 lat. Uzywam S45. Kilka mies temu wykupiłem pakiet 20MB za 19 zł/netto na mies. Do GG/Tlenu oraz chatów nadaje sie to znakomicie.
    Co do dostępnosci, to wcale nie trzeba az 80-100% zasiegu.
    Transfery faktycznie jak przy zwyklym modemie, lub nawet gorzej.
    I konczac - nie da sie połączyc komputerów przez gprs z pominieciem sieci operatora.
    Czekam tylko czasów (choc juz dosc dlugo), kiedy wreszcie operatorzy uruchomia usluge stalego dostepu do netu przez gprs za rozsadna cene - bylaby to interesująca alternatywa dla mobilnych (lub wynajmujacych mieszkanie ;) )
    Pozdrawiam

0
  • #25 17 Lut 2005 13:58
    firedrake
    Poziom 10  

Nie interesuje mnie bezposrednie polaczenie komputerow przez GPRS bo wiem ze sie tak nie da. To nie sa urzadzenia do polaczen ppp.
    Interesuje mnie cos takiego:
    Do komputera jest dolaczona komorka przez kabelek, irde lub BT.
    Mam programik (napisze go) ktory za pomoca komend AT konfiguruje modem w komorce zeby zrealizowala polaczenie GPRS z uslugodawca i ... tu jest wlasnie moje pytanie jak dalej polaczyc zeby z drugiej strony miec taki sam zestaw - komputer z komorka i programem obslugujacym polecenia AT - i za pomoca tego lacza sciagnac sobie np ksiazke telefonow jakis plik excella lub worda.

Mam nadzieje ze napisalem dostatecznie obrazowo i licze na czyjas pomoc!

0
  • #26 17 Cze 2005 16:42
    kopernik8
    Poziom 21  

No dobra panowie :P mam tel 6310 z GPRS mam irdę do kompa winda XP i co mam zrobić żeby się połączyć...proszę o radę :)

0
  • #27 17 Cze 2005 17:21
    End
    Poziom 29  

Zainstaluj modem do GPRS NOKIA 6310
    Zapewne jest na stronie producenta.

0
  • #28 17 Cze 2005 17:33
    kopernik8
    Poziom 21  

Zgadza się zainstalowany.
    W panelu sterowania mam Nokia 6310 Modem Options - ale nic tam nie wykrywa...
    Jak skonfigurować połączenie bo chyba o to powinienem zapytać :)

0
  • #29 17 Cze 2005 17:38
    End
    Poziom 29  

Można najpierw napisz jaki masz system bo w każdym trochę innaczej to się robi.

0
  • #30 17 Cze 2005 17:42
    kopernik8
    Poziom 21  

No stary...pisałem w pierwszym moim poście :!: :D
    XP znaczy sie...

A operator IDEA POP

0