Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką spawarkę(migomat) kupić?

krzynar 03 Jun 2010 18:58 5793 5
    krzynar
    Level 10  
    Wiem, że takich tematów było już na pęczki, ale potrzebuję oceny tego migomatu: Pkt 10.11. W spawaniu jestem zielony, a potrzebuję pospawać blachę 1,5 mm. Migomat ma być do użytku domowego. używany raz na jakiś czas. Do wydania mam niestety max 600 zł. Jeszcze jedno pytanie odnośnie jakości spoiwa (czy w miarę łatwo doczyścić powstały żużel przy spawaniu).
    Z góry dziękuję za pomoc.

Regulamin!!! [retrofood]
    marian_em
    Level 25  
    Przecież to zabawka a nie migomat, za te pieniądze kup sobie jakąś transformatorówkę i będziesz zadowolony.
    krzynar
    Level 10  
    A czy transformatorówką pospawam blachę 1,5 mm? Jeżeli nie, to jaki migomat za wyższą cenę byście polecali, jeżeli dla użytku domowego to w ogóle opłacalne.
    marian_em
    Level 25  
    Pospawasz bez problemu, tylko trzeba cienkie elektrody i trochę praktyki.
    A migomat "za większa kasę" to zależy jaka to kasa i co tym chcesz robić.
    krzynar
    Level 10  
    Chodzi mi o migomat do użytku domowego (raz na jakiś czas) do spawania różnych rzeczy. A kasa, to jak najtańszy, ale dobry.
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Nie będę zbyt oryginalny jak znowu wymienię Telwina 150/1 ma 145 amperów co w zupełności dla ciebie wystarczy. Ktoś napisał że jest nawinięty na aluminium ale mało który z amatorskich jest na miedzi:) Koszt około 1200 wraz z reduktorem, który jest w zestawie. Potrzebujesz jeszcze butlę z gazem i drut bo to co dają to garstka. Nie kupuj migomatu na drut bezgazowy. Wymieniony na początku migomat gwarantuje tobie bezproblemową eksploatację przez wiele lat oraz dostęp do wszystkich części. Wiem to z własnego doświadczenia.