Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar skutecznego napięcia żarzenia w TV 50 Hz i 100 Hz

edwardczop 03 Cze 2010 19:24 1871 5
  • #1 03 Cze 2010 19:24
    edwardczop
    Poziom 15  

Zauważyłem, że serwisanci nagminnie wkładają do TV zamienniki trafopowielaczy, często podróbki /Chiny a la ELDOR/ o niewłaściwych napięciach żarzenia, wyższych nawet o 1V od normy. Niby nic, ale serce się "kraje", gdy b.dobry TV - SD w ten sposób, mimo, że jest nowa moda i potrzeba na nowe generacje TV, szybko uszkodzi się z uwagi na emisję kineskopu starego TV, przydatnego dla osób odbierających 3 programy. Informuję, że miernik uniwersalny Metex M-3270 znany od 10 lat mierzy prawidłowo skuteczne napięcie żarzenia kineskopów - w tym 100Hz. Sprawdzone wielokrotnie, przy czym w danych tego przyrządu nie ma o tym mowy. Przyrząd mam od 10 lat i wielokrotnie dowiódł, że ma swoje nie opisane możliwości.

Moderowany przez mirex:

Ja już czasami nie mam zdrowia. Tak trudno zapamiętać, że znaki przestankowe stawia się bezpośredni po wyrazie, a po tym dopiero spację? Natomiast myślniki, nawiasy poprzedza spacją? A nie wszystko "jak się uda"? Przecież nie można w nieskończoność wszystkich poprawiać - fizycznie i w formie uwag.

0 5
  • #2 03 Cze 2010 20:26
    1411166
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 03 Cze 2010 23:24
    LeDy
    Poziom 43  

edwardczop napisał:
    Zauważyłem, że serwisanci nagminnie wkładają do TV zamienniki trafopowielaczy, często podróbki /Chiny a la ELDOR/ o niewłaściwych napięciach żarzenia, wyższych nawet o 1V od normy. Niby nic, ale

Co to za stwierdzenie , że niewłaściwe napięcia? Do każdego trafo(powielacza) potrzebny jest dobór rezystora żarzenia. Ba, nawet zależy to od napięcia zasilania linii. Czy Chiny czy inna maść , mierzy się napięcie żarzenia ( nawet miernikiem za 20zł) - opisywałem na forum i dobiera ww. R.

0
  • #4 05 Cze 2010 09:51
    edwardczop
    Poziom 15  

Regularnie odwiedzam kolegow w trzech punktach RTV i stwierdzam,że wstawiając trafopowielacze w trakcie naprawy nie kontroluje sie napiecia żarzenia.Brakuje tym punktom odpowiednich mierników a także chęci.Takie są moje obserwacje.

Moderowany przez mirex:

Z przykrością. Regulamin pkt 6, 15.

0
  • #5 05 Cze 2010 15:14
    radsat
    Moderator

Widocznie masz szybkich kolegów, ale to już nie moja sprawa.

0
  • #6 05 Cze 2010 15:20
    LeDy
    Poziom 43  

edwardczop napisał:
    Regularnie odwiedzam kolegow w trzech punktach RTV i stwierdzam,że wstawiając trafopowielacze w trakcie naprawy nie kontroluje sie napiecia żarzenia.Brakuje tym punktom odpowiednich mierników a także chęci.Takie są moje obserwacje.

Możesz powiedzieć im bezpośrednio a nie przez Forum.
    Może czytali moje posty i sprawdzają zwykłym miernikiem?
    To trochę , ale tylko trochę, żart.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo