Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1430 lista HotB Astra nie świeci

03 Cze 2010 20:14 2000 9
  • Poziom 11  
    Parę lat nic nie robiłem w moim pionku. Teraz zniknęły mi niektóre FTA i myślę że trzeba całość zaktualizować. Może znajdzie się DOBRY CZŁOWIEK i poratuje mnie działającym softem i aktualną listą na Hot Birda i Astrę. Nie chcę za bardzo kombinować, gdyż mam trudny dostęp do tunera, chciałbym raz wgrać i więcej go nie wyciągać.
  • Warunkowo odblokowany
    Wszystko znajdziesz na lakim.
  • Poziom 11  
    Owszem są tam listy kanałów, ale nie mają zmian po 1-06-2010.
  • Poziom 15  
    Fakt i chyba nie będzie bo fachman od układania list zasadnie się wpienił bo "papracze" grzebali w nich i podpisywali się pod nimi jako autorskimi .....
    Masz dwie możliwości :
    -scan ręczny interesujących ciebie transponderów
    albo
    - wykorzystać komputer , program MES i samemu sobie taka listę ułożyć
    a konkretnie chodzi ci o Astrę 19,2 --Tp 10862 ,22000?????
    i zważ jeszcze jaki masz soft na pokładzie
  • Poziom 11  
    Niestety ręczny skan nie znajdował transpondera. Dlatego chcę przy okazji zmienić oprogramowanie. Dokładnie chodzi o ten transponder. Podglądałem listy w MES i nie ma na nich tego transpondera. Nie wiem jak go dodać, właściwie to lista jest, na niektórych pozycjach trzeba wpisać ten transponder.
  • Poziom 2  
    Witam! Ja od jakiegoś czasu mam wgrany soft Conax & Seca z 27.11.2008r. Generator/Dynamit Fix C&S. Wgrywam sobie sam listy z kanałami ale zawsze mam jakiś broblem z kanałami z Astry. Grzebałem w ustawieniach ale nie wiem jak zlikwidować czerwoną antenkę w górnym prawym rogu.
    Dodam jeszcze, że posiadam konwerter monoblock Astra HotBird z wyjściem na cztery tunery, z czego na jednym z wyjść jest oryginalny tuner TNK i tam nie ma problemów ani z Astrą ani z HotBirdem. Wiem, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego proszę o pomoc.

P.S. Lista kanałów richtera wgrana MES-em. Wszystko śmiga poza Astrą.
    Poziom sygnału dla HotBirda OK (w Menu), a dla Astry brak.

Pozdrawiam Niepiekarczyk
  • Poziom 11  
    Właśnie próbowałem edytować listę, dodałem transponder, ustawiłem programy na tym transponderze, a właściwie zmieniałem tylko Polonię. Listę wgrywałem z pomocą MES po RS. I "kicha", wyświetla brak sygnału. Mam soft Dynamita, działał dobrze jakieś 4 lata. Może trzeba wymienić soft, kompletnie nie wiem co robić. Na Datcomie u rodziców zmieniłem dane kanałów z pilota i działa. Tu przy pomocy kompa nie potrafię nic zmienić.
  • Poziom 2  
    Najdziwniejsze jest to, że w ustawieniach wszystko wydaje się być OK!
    Potrzeba nam fachowca, myślę, że problem da się rozwiązać albo z poziomu Nenue albo z poziomu MES-a przy wgrywaniu listy tylko trzeba wiedzieć co i gdzie.
    Spotkałem się z jakimiś opisami dotyczącymi DiSC-a, ale dla mnie to była czarna magia. W listach DiSC ustawiony chyba prawidłowo dla HB jest A dla Astry (chyba to dla niej) B (nie wiem jak to sprawdzić).
  • Poziom 11  
    W pionku raczej Astra na A, HB na B. Zawsze tak miałem i Diseq tak jest podłaczony. Znalazłem jakieś opisy i będę kombinował, ale to juz chyba w przyszłym tygodniu. Chyba, że prędzej ujawni się DOBRY CZŁOWIEK.
  • Warunkowo odblokowany
    Poszukajcie na forum DVHK.
    Jest pełny opis.