Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma 42'' czy LCD 40'' ???

ireneos 08 Cze 2010 21:43 7793 63
  • #31 08 Cze 2010 21:43
    EMdoWU
    Poziom 14  

no właśnie
    ja miałem taki sam dylemat jak autor wątku - i po odwiedzeniu ze 200 forów wzięciem wszystkich plusów i minusów stwierdziłem że nie kupię w miarę dobrego lcd do ok 2 tys. zł.
    Oczywiście wybór padł na plazmę.
    Teraz tylko zastanawiam się co wybrać Panasonica TX-P42X20E (1999zł) czy LG 42PJ350 (1590zł). Bo chyba w tej cenie oferują najwięcej. pozdrawiam.

• #32 09 Cze 2010 06:29
    Iceman31
    Poziom 20  

robert1 napisał:
    Tak jak pisałem na POCZATKU .Dozbierac kase i kupić OLED ! Nie będzie pier.........dziele..........nia nad wyższością jednego nad drugim .A plazma to juz naprawdę długo nie pogości w sklepach .

Na opczatku kolego pisałeś o LED a nie OLED.... sam nie wiesz co piszesz.
    Poza tym ja także powyżej napisałem Ci że to ne ta półka cenowa.
    W takiej kwocie kolega może kupić sobie plazmę lub LCD i z tego trzeba wybrać.

• #33 09 Cze 2010 11:25
    ireneos
    Poziom 8  

prawde mowiac to juz teraz sam zglupialem i niewiem co mam wybrac
    LOCOLOCO te modele ktore podales sa drozsze o min 600 pln wolalbym zostac przy kwocie 2.500 pln

hojlo1 -widze ze czaisz temat, duuzo szukalem i stanalem na tych dwoch modelach
    i teraz pytanka do Ciebie ktory z tych dwoch bys wybral?? Cena jest podobna plazma niema USB (czy to bardzo przydatny bajer w TV, czy czytnik SD w zupelnosci wystarcza) filmy jak bede ogladal to i tak lapka sobie podepne, i jeszcze jaka matryce posiada ten panasonic duzo ludzi chwali KURO ale w tym to chyba jakas inna jest?!?!?!?!

• #34 09 Cze 2010 13:11
    Iceman31
    Poziom 20  

Co do USB to już właściwie Ty musisz ocenić czy Ci się przyda. Niektórzy kupując nowe TV zwracają na to uwagę bo chodzi im o odtwarzanie divixów prosto z pendrive (i chyba tylko głównie o to chodzi większości użytkowników).

• #35 09 Cze 2010 13:23
    hojlo1
    Poziom 35  

Mam nadzieję ze inni też odpowiedzą (przecież to forum). ;)

Problem jest z tym że Panasonic (model U) - to 400Hz model, a to raczej świadczy że technologia jest nawet sprzed 2 lat (rok temu już testowali np U10/U20)?
    Jak główne scalaki stare to i całość będzie inaczej chodzić niż w nowych modelach.

Coś chyba też wyjdzie na to że Panasonic nie ma gniazda PC i chyba funkcji ECO (co może dać "po kieszeni", i komputera z VGA nie podłączysz)

Jednak obrazem zapewne i tak pokona Sony (to też tani model).

Powidoki wypalone na stałe już mało groźne (ale nie oznacza że całkowicie).

Oczywiście trzeba to sprawdzić (modelu z lit. "U" nie znam u znajomych itp).
    --------------------------------------------

Nie odpowiem Ci - co bym wybrał z "tych 2ch", bo już wiem trochę (nawet o krajowym sygnale HD, który często nie ma nic wspólnego z prawdziwym HD, a to też rzutuje na wybór TV).

Zerknij na promocyjne modele (nawet na tutejszym forum), bo np 100Hz w LCD to już obowiązek, a i takie są do 2500zł.

Ja osobiście radzę (swoim "znajomym") brać najtańszy TV, który ma ładny obraz na sygnale jaki preferują (mam trochę demek na DVD porobionych z różnych kanałów - co udają kablówkę, antenę...) i sprzedawcy JUŻ bez oporów zezwalają na ewentualną zabawę w sklepie.
    Raz nawet starą konsole targaliśmy i wszyscy bawili się ze 2 godziny w Neonecie (bo TV także za monitor na takiej konsoli miał robić).

---------------
    Podsumowując - wybrał bym 3ci wariant.:cry:
    (to uczciwa odpowiedź, żadne omijanie problemu)

• #36 09 Cze 2010 18:38
    ireneos
    Poziom 8  

hojlo1
    tutaj jest cała specyfikacja tej plazmy co prawda po angielsku ale mysle ze z czaisz
    http://www.pixmania.ie/ie/uk/5096293/art/panasonic/viera-tx-p42u20e-plasma-s.html#tech-specs

na samym dole!!

jest ECO mode, VGA, z resztą mam HDMI w lapie także tego zlącza będę używał do podpinania go i ogladania filmów, niepokoi mnie Twoja wypowiedz co do matrycy jeśli rzeczywiście jest aż tak stara to aby uniknąć wypalania wezmę chyba tego soniacza, mieszkam w takiej dziurze że cieżko cokolwiek znależc w tym przedziale cenowym a więcej niewydam bo jestem czasowo spłukany trochę!!!
    Sony jest na miejscu w sklepie no a panasonica musze zamowić z pixmanii!!!

• #37 09 Cze 2010 19:39
    hojlo1
    Poziom 35  

Matryca nie jest stara.
    Stary jest układ 400Hz (teraz już 600Hz dają , bo to kompromis między BD=24klatki, a np PAL=25klatek).

Jeżeli faktycznie jeszcze ma ECO (nie będziesz pilnował regulacji a przy sprawnym działaniu wieczorem nawet 1/2 "mocy" weźmie) to troche lepiej.

Jednak staram się czytać uważniej i raczej bym wybrał ofertę sklepu (jak solidny).

Same przesyłka i ewentualna reklamacja w Pixmanii też może być problemem.
    ---------------------------------

Jak masz bliżej do większego miasta to i przez internet możesz śledzić promocje sklepów RTV , bo naprawdę są ciekawe oferty (oczywiście do sprawdzenia).

Jednak w sklepie na miejscu możesz skorzystać (na wypadek kłopotu) z "niezgodności towaru..." zamiast gwarancji (co czasami jest lepsze).

Generalnie chyba dobrze że bierzesz z miejscowego sklepu. ;)

• #39 12 Cze 2010 00:30
    EMdoWU
    Poziom 14  

Do 2,5 tys zł nie kupisz dobrego LCD
    Plazmę owszem
    Najlepsze plazmy w okolicach tej ceny
    Panasonic i LG

• #40 19 Cze 2010 16:57
    EMdoWU
    Poziom 14  

Witam
    jeszcze ze swoimi 3 groszami tu =

polecam jak najbardziej plazmę, obraz podczas oglądania jest przy odpowiednich ustawieniach jak w kinie ,,,,
    u koleżanki na lcd lipa jakich mało, ma ok 50 cali philipsa i wczoraj jak byłem u niej na meczu to nie dało się oglądać, dodam że ja ze zwykłej anteny analogowej mam na swojej plazmie lepszy obraz niż ona z cyfry+

według mnie lcd najlepiej sprawuje się jako to do czego był stworzony - czyli monitor ok 21 cali do laptopa.

• #42 19 Cze 2010 17:17
    EMdoWU
    Poziom 14  

mówię jej codziennie - jesteś cudowna moja plazmo, żyj jak najdłużej. :)

a poważnie
    była u mnie kilka razy, jak zobaczyła mina jej trochę zrzedła, bo ojciec zapłacił za tego złoma;) ponad 6 tysi, już nie chciałem jej dołować i nic się nie odzywałem,
    jednak była zmuszona kupić lcdka bo ma bardzo jasny (dużo okien i lamp) salon i plazma jednak by trochę odbijała, ja z kolei mam bardzo ciemny pokój stworzony do oglądania najlepszych filmów i grania w najlepsze gry:) pozdr.

• #43 20 Cze 2010 00:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #44 20 Cze 2010 12:27
    Iceman31
    Poziom 20  

EMdoWU napisał:
    Witam
    u koleżanki na lcd lipa jakich mało, ma ok 50 cali philipsa i wczoraj jak byłem u niej na meczu to nie dało się oglądać, dodam że ja ze zwykłej anteny analogowej mam na swojej plazmie lepszy obraz niż ona z cyfry+

Zapraszam do mnie kolego i zmienisz zdanie o LCD. Już tu w jednym temacie pisałem jak na mecz przyszedł kolega plazmowicz i szczęka mu opadła. A tekst wyglądał tak: "Nieźle Ci ta plazma chodzi, fajne kolorki...." a potem zdziwko.
    Napisz lepiej jaki model ma tego Philipsa bo LCD jeden drugiemu nie równy tak jak i plazma, plazmie.
    Jak szukałem TV dla siebie to Philips odpadł jako pierwszy (mówię tu oczywiście o TV z w miarę jednej półki cenowej). Philips miał nastawy na full a obraz taka kicha że patrzeć się nie dało. Samsung i Sony nawet na nastawach poniżej połowy były lepsze.

• #45 21 Cze 2010 20:43
    welur14
    Poziom 11  

Od 2 lat posiadam plazmę Panasonica 42 cale HD READY
    Oglądam na nim Kablówke a także filmy Bluray i DVD.
    Nigdy bym nie kupił telewizora LCD.
    Pozdrawiam.

• #46 22 Cze 2010 00:03
    ireneos
    Poziom 8  

No to sie pochwale :( kuplem tego soniacza i szalu niestety niema chyba jak na LCD za tani, jakosc obrazu z cyfrowego polsatu (dekoder samsung jakis tam!!) strasznie przecietna a ogladanie meczow to tragedia te mecze wieczorem przy sztucznym swietle jako tako, odbywajace sie w dzien porazka, moze sygnal jest kiepski z tego polsatu ale niesadzilem ze bedzie to az tak kiepsko wygladalo na tym TV a kupilem go m. in do ogladania mistrzostw, prawdopodobnie jutro ide go oddac o ile przyjma i zaczne szukac jakiejs plazmy do 3k pln badz innej marki LCD sony mnie zawiodl no ale chyba niemoglem sie spodziewac wiecej po jego cenie jakies propozycje????????
    moze w koncu cos znajde konkretnego!!

• #47 22 Cze 2010 07:19
    hojlo1
    Poziom 35  

Podajesz sygnał zapewne eurozłączem(?).
    Następny krok - to wymiana dekodera na ten HDMI, nawet kanały SD zacznie odbierać lepiej.

Plazmy tez to dotyczy, coć lepiej sobie radzi z kiepskim sygnałem.

• #48 22 Cze 2010 07:52
    ireneos
    Poziom 8  

No dokladnie eurozlaczem :/ tez slyszalem ze poprzez HDMI znacznie lepiej obraz wyglada, no nic zobacze co mi dzisaj kolo w sklepie powie jak dostane zwrot gotowki to bedzie super doloze pare stowek i postaram sie znalezc cos lepszego no a jak nie to faktycznie zostaje mi ten dekoder HDMI

• #49 22 Cze 2010 10:15
    Iceman31
    Poziom 20  

Wiesz... nie obraź się ale mam wrażenie że nie rozumiesz czytanego przez siebie tekstu.

Hojlo1 napisał Ci co masz zrobić... CZYTAJ! Pierwszy krok to dekoder. Wymieniasz dekoder a nie telewizor. Podłączasz do TV przez HDMI a potem możesz ocenić czy telewizor spełnia Twoje oczekiwania czy też nie spełnia.
    To jest właściwa kolejność.

Podłączasz się przez eurozłącze to nie oczekuj fajerwerków.

• #50 22 Cze 2010 11:46
    ireneos
    Poziom 8  

W sumie masz rację!!

Temat zamknięty.

• #51 28 Cze 2010 00:34
    EMdoWU
    Poziom 14  

Do 2 tys zł kupisz bardzo dobrą plazmę Panasonica, po co przepłacać 3 tyś lub więcej?

• #52 28 Cze 2010 00:54
    Iceman31
    Poziom 20  

EMdoWU napisał:
    Do 2 tys zł kupisz bardzo dobrą plazmę Panasonica, po co przepłacać 3 tyś lub więcej?

Puk, puk.... pobudka!! Przecież kolega napisał, że już kupił.

• #53 28 Cze 2010 13:55
    EMdoWU
    Poziom 14  

puk puk
    pierwsze co napisał to zobaczył jak odbiera lcd w cyfrowym polsacie i zzieleniał!!
    ja już opisałem wcześniej moje zdziwienie jak u koleżanki na philipsie za ponad 6 koła z cyfrowej tv obraz gorszy niż u mnie na antenie analogowej. śmiech na sali.
    A jak kolega mówi że jedzie wymienić na plazmę za około 3 koła, ja mówię za 1900 kupisz plazmę w najnowszej technologii które pojawiły się np w sklepach np w marcu 2010 i obraz świetny. Więc po co przepłacać?
    podpisuję się pod kolegą wyżej bezapelacyjnie tylko plazma !!! no chyba że masz koło 5,6 koła na dobrej jakości lcd,. wtedy można się zastanawiać,,, ale i tak na takim drogim lcd będzie obraz podobny jak na tej plazmie za 1900.

moja rada oddaj tego lcd puki jeszcze masz możliwość. !!!

• #54 28 Cze 2010 17:38
    robert1
    Poziom 16  

A ja od początku pisałem żebyś kupił OLED i zostałem za to opierniczony .Słuchaj dalej rad "specjalistów" to dojdziesz do kwoty za którą spokojnie byś OLEDa kupił a i tak nie będziesz zadowolony :D

• #55 28 Cze 2010 18:51
    hojlo1
    Poziom 35  

Podaj nazwę tego

Cytat:
    OLED
    - sam się skuszę, jak cena przyzwoita. :D

• #56 28 Cze 2010 19:03
    kamera
    Poziom 14  

Witam . Kolego Robert1 z ciekawości zapytam się o cene OLEDa :D:D:D Rozumiem że masz trudności z rozszyfrowaniem nazwy technologi OLED a LCD z podświetlaniem led .Tak na marginesie zaznaczę że Sony produkowało 15 calowy OELD w cenie około 3 tyś dolarów :D:D:D Pozdrawiam .

• #57 28 Cze 2010 19:45
    Iceman31
    Poziom 20  

kolego robert1... Ty pisałeś LED i nie wyjaśniłeś nam czy chodzi Ci o LED czy LCD LED. A teraz już wmieszałeś do tego OLED.
    Chyba Ci się mieszają te technologie mój drogi jak i ich przedziały cenowe.

EMdoWU, przeczytaj sobie jeszcze raz i dokładnie. Napisał, że zastanawia się nad wymianą a zostało przy tym, że wpierw wymieni dekoder jak mu doradził hojlo i ja. Na dodatek przestań głupoty opowiadać, ze między plazmą a LCD jest TAK KOLOSALNA różnica w obrazie. Dziwne bo ja jakoś mam piękne kolory, ostrość, kontrast a mam LCD. Widocznie ani Ty ani koleżanka nie umiecie ustawić tego telewizora bądź kupiła szajsowaty model Philipsa... a znam taki jeden bo go testowałem przed zakupem. Parametry wyrypane na full a obraz kicha. Matowa powłoka co dodatkowo daje dziadowski obraz.
    Z tymi cenami to tez chyba z choinki się urwałeś bo ceny idą w dół. Ja za swój jak był nowością na rynku dałem 5 tysiaków. Jakość mu się chyba przez ten czas nie obniżyła, co??? No a cena znacznie swego czasu zmalała. Obecnie nowsze modele można kupić od 2,5 tysiąca i są dobre jakościowo.

• #58 29 Cze 2010 10:49
    EMdoWU
    Poziom 14  

trele morele
    ja z koleżanką nie umiemy a ty umiesz
    podsumuję tak - fundusze do ok 2 tys zł - tylko i wyłącznie plazma.

• #59 29 Cze 2010 12:09
    Iceman31
    Poziom 20  

EMdoWU napisał:
    trele morele
    ja z koleżanką nie umiemy a ty umiesz
    podsumuję tak - fundusze do ok 2 tys zł - tylko i wyłącznie plazma.

Nie powiedziałem, że ja umiem, aczkolwiek jakoś dałem radę w swej ułomności ustawić o zgrozo najgorszy sprzęt na świecie jakim może być LCD. Te technologie (plazma jak i LCD) mają swoje wady i zalety. Ja kupiłem LCD ale rozumiem że ktoś inny moze woleć plazmę natomiast Ty z tego co wypisujesz należysz do ludzi którzy jak kupią plazmę to plazma jest najlepsza a jak kupią seicento to będą udowadniać jego wyższość na np hondą civic.
    Widziałeś jednego LCD-ka z bliska u koleżanki i wypisujesz brednie.
    Poza tym życzę powodzenia w zakupach jakiegokolwiek sprzętu skoro dla Ciebie jedynym wyznacznikiem jakości jest cena. Super argument... im droższe tym lepsze.... nie zawsze kolego, nie zawsze.

• #60 30 Cze 2010 01:35
    EMdoWU
    Poziom 14  

Jakby się Tobie chciało przeczytać kilka zdań więcej w tym temacie które napisałem wcześniej nie rzucałbyś takimi opiniami o mnie. Poza tym czytaj uważnie co ja piszę bo oskarżasz mnie o rzeczy których nigdy nawet nie pomyślałem. Należy czytać ze zrozumieniem. Takie jest moje zdanie.

Najpierw 'kolego' nigdy nie chodzi tu i nie chodziło o to co kto lubi tylko jak jest w rzeczywistości, bo to że moja babcia lubi rubina a ty lcd o niczym nie świadczy!!! Można lubić jeść kupę ale nie sądzę że należy do tego namawiać.

Nigdy i nigdzie nie napisałem że plazma jest najlepsza na świecie.
    Osobiście gdybym dysponował kilkom tysiącami może i bym wybrał lcd. Ale nigdy bym nie kupił lcd w okolicach 2 tysięcy. O do tego cały czas zmierzam!!
    Prawda jest taka że plazmy były dużo wcześniej i chyba dlatego jest w nich najlepsza jakość w stosunku do ceny, najprawdopodobniej podobna sytuacja będzie w przyszłości z lcd i nowymi modelami led czy 3d.
    Np za rok czy dwa bardzo dobre lcd będą kosztowały poniżej 2 tysięcy a te nowsze technologie będą dużo droższe i tak w kółko.

I jeszcze sprostuję ostatnią profanację na mój temat - mówisz że jedynym moim wyznacznikiem jakości jest cena. Gdyby tak było polecałbym chyba każdemu dużo droższe lcd a nie tańsze plazmy !!! Pomyśl logicznie!!
    a prawda jest taka - wyznacznikiem dla mnie jest stosunek jakości co do ceny !!!!Czyli łopatologicznie ujmując - po co dać 4 koła za coś co będzie widać tak samo lub gorzej niż coś za 1900.
    I przysięgam ci z ręką na sercu/daję słowo harcerza (którym nigdy nie byłem i nie zamierzam) że jak szukałem tv i w lcdkach do 2 tysi byłby lepszy obraz niż w plazmie to przecież do jasnej ciężkiej nie kupowałbym tej zakichanej plazmy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ps

jak na razie to ty jak kupiłeś seicento - lcdka przekonujesz każdego że warto. BYĆ MOŻE trafiłeś na jakiś dobry model ale to i tak nic w morzu gównianych tanich lcd.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME