Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz, kolumny, Odtwarzacz CD do 12m2

04 Cze 2010 00:30 3473 16
  • Poziom 9  
    Witam.

Jaki wzmacniacz + kolumny podstawkowe + CD do pokoju 12m2 (za ok. 1,5roku 30m2). Głównie słucham rapu, reggae i wszystko co wpadnie w ucho. Na wszystko mam około 3-4 tyś. Zależy mi na nisko schodzącym, a jednocześnie dosyć szybkim basie, wyraźnym, ale nie przesadzonym wokalu oraz
    by wysokie tony nie były natarczywe - zbyt mocno słyszalne.
    Po przeprowadce mam zamiar kupić kolumny coś typu Magnat Quantum 605/607, Cerwin vega ve-12F
    Teraz chciałbym kupić porządny wzmacniacz posujący do tego typu kolumn z rezerwą i jakiś porządny Odtwarzacz CD. Teraz jeszce sprawa kolumn podstawkowych....
    Słyszałem, ze tanimi i dobrymi byłyby Magnat Monitor 220...a może cos lepszego (nie koniecznie bardzo taniego) byłoby dobre do moich preferencji.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Witam.
    To muzyka jaką lubię. Ja mam w 15m Tonsil Siesta. Myślę że w 12m także dobrze zagrają. Zastanawiam się jednak nad wymianą Siest na STX MX-140. Jednych i drugich warto posłuchać. Do takich kolumn z powodzeniem kupisz dobry używany wzmacniacz w cenie do 1000zł. A z czasem możesz dołożyć subwoofer w razie potrzeb.
  • Poziom 11  
    sprzedajesz swoje siesty?? w jakiej cenie??

Moderowany przez przemo-lukas:

Regulamin. 10.2, 10.4, 10.9. Ostrzeżenie #1

• Poziom 9  
    W moim przypadku lepszym wyborem byłyby Tonsil Siesta + jakis sub dokupic czy Magnat Quantum 605/607 bez suba do 12m2 ? Słyszałem, ze duże kolumny też są dobre do małych pomieszczen tylko trzeba je w dobrych miejscach ustawic. Czy moze jakies monitorki ?

Któryś z tych wzmacniaczy byłby dobrym wyborem do hip hopu ?
    Yamaha AX-900, A-1000, A-1020, CA-1000, CA-1010 (?) podobno najlepszy z nich wszystkich to CA-1000 ?
    Widziałem, ze sa zachwalane, ale nie wiem czy dają radę w hip hopie
    Jak moze wyglądac porównanie tych Yamaszek z innymi wzmacniaczmi/ampli w podobnych cenach (ax 900 na allegro za czarną 1100zł , A-1020 za białą 569 zł i za czarną od innego sprzedawcy 800 zł, CA-1000 1300zł, ale zawsze idzie sie potargowac...)
    Ile są w ogole warte te Yamahy ? Moze pod tą muzyke lepiej kupic cos innego ?

O co chodzi w tym temacie z tymi "banankami" xD ?
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1194082.html
  • Poziom 28  
    Mały89 Siest na razie nie sprzedaję, chciałbym wcześniej odsłuchać STXy. Tobie Maxior92 także radzę posłuchać jednych i drugich bo nowe STXy mogą okazać się lepszym wyborem za mniejszą cenę. Do zestawu dokupiłem subwoofer Tonsil Aktiv 250-na moje ucho dosyć muzykalny, gra przyjemnie, brakuje tylko głębokiego zejścia ale takie rejestry rzadko spotyka się w polskim hip-hopie
    (np w tym kawałku są Pokahontaz - Wstrząs dla mas ). Używam go jednak tylko czasami gdy mam ochotę posłuchać głośniej. Z pośród wzmacniaczy przebierałbym z NADa, Yamahy bądź Denona.

Dodano po 3 [minuty]:

"Bananki" czyli rodzaj wtyczek jakie możesz założyć na kable do kolumn.
  • Poziom 9  
    @dues
    Co ty myslisz o większych kolumnach do małego pokoju ? bo miałem na oku Magnat Quantum 605/607. Podobno jak sie dobrze ustawi w mieszkaniu kolumny to będzie dobrze grało....

a te stx'y sprzedawane są gdzies po za stroną stx.pl ? Mozna je gdzies odsłuchac ? Jestem z Katowic

Jakbym chcial kupic Magnat Quantum 605 to ile cm od sciany musza byc ustawione ?

W najblizszym czasie zrobie kilka fotek mojego pokoju i mam nadzieje, ze ktos mi doradzi gdzie je ustawic i ile cm od sciany.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Maxior92 napisał:
    ... Słyszałem, ze duże kolumny też są dobre do małych pomieszczen tylko trzeba je w dobrych miejscach ustawic. Czy moze jakies monitorki ?

No ale właśnie chodzi o to, że w "małym" pomieszczeniu, może być problem z tym, że zestawy okażą się "nieustawne". :idea:

Chyba namawiał bym Ciebie, abyś posłuchał usher X-719 i wykonał wg gotowych projektów taką konstrukcję, ewentualnie poszukał używanych. I do tego używany NAD 352.

Ewentualnie MUSIC ANGEL XD-800MKIII "...i przepuść przez lampy, kocham oldschool..." :D

Maxior92 napisał:

Któryś z tych trzech wzmacniaczy byłby dobrym wyborem do hip hopu?

Do hip hopu z całą pewnością nie, do rapu ... tu trzeba było by stwierdzić to "nausznie". :idea:
  • Poziom 9  
    Na te usher X-719 to ja nie mam kasy :/. Na całość mam około 4k zł (CD, wzmak/ampli, kolumny)
    Zeby zrobic samemu to chyba trzeba pierw spooooro przeczytac i pozniej miec złote ręce. Wątpie, ze dałbym rade. Wystarczy, ze widzę te schematy to juz mam zielono w głowie....

"Do hip hopu z całą pewnością nie, do rapu ... tu trzeba było by stwierdzić to "nausznie". "

No to ja juz nie wiem co ja mam kupic... :S
    Maxior92 napisał:
    ...
    Do wydania mam około 3-5 tysięcy...
    Najlepiej jak sami zaproponujecie jakis sprzet do 12m2, ale za około rok ma grać w 31m2...

Zestaw głośnikowy esa continuum
    Advance Acoustics 305 II
    Razem 5 400. Ale warto dołożyć 400zł. :idea: Najwyżej przez jakiś czas, będziesz używał jakiegoś starego cd/dvd, jako źródła.
    Jednak czyjaś opinia nie zastąpi własnego odsłuchu. :idea:

P.s.
    Hip hopu raczej nie da się słuchać. Hip hop to kultura a nie muzyka. :idea:
  • Poziom 9  
    @Up Może kiedys, ale przez te niecałe 2 lata jednak jestem bardziej za kolumnami podstawkowymi.

Założyłem nowy temat bo wiem już czego chcę.

PS Wiem, ze Hip hop to kultura(rap, graffiti.....), ale jakoś tak z przyzywczajenia od lat piszę

Edit: Mam wrażenie, ze gdzies widziałem tą twarz z avataru :P
    hmmm...

Jaki wzmacniacz + kolumny podstawkowe + CD do pokoju 12m2 (za ok. 1,5roku 30m2). Głównie słucham rapu, reggae i wszystko co wpadnie w ucho. Na wszystko mam około 3-4 tyś. Zależy mi na nisko schodzącym, a jednocześnie dosyć szybkim basie, wyraźnym, ale nie przesadzonym wokalu oraz
    by wysokie tony nie były natarczywe - zbyt mocno słyszalne.
    Po przeprowadzce mam zamiar kupić kolumny coś typu Magnat Quantum 605/607, Cerwin vega ve-12F
    Teraz chciałbym kupić porządny wzmacniacz pasujący do tego typu kolumn z rezerwą i jakiś porządny Odtwarzacz CD. Teraz jeszcze sprawa kolumn podstawkowych....
    Słyszałem, ze tanimi i dobrymi byłyby Magnat Monitor 220...a może cos lepszego (nie koniecznie bardzo taniego) byłoby dobre do moich preferencji.

Moderowany przez przemo-lukas:

Nie ma potrzeby zakładania nowego tematu. Treść przeniosłem.

Maxior92 napisał:
    ...
    Edit: Mam wrażenie, ze gdzies widziałem tą twarz z avataru :P
    hmmm...

Albo jesteś z Ostrowi Mazowieckiej (lub okolic), wtedy zapraszam do "starego kina", albo czasem ta wredna gęba śni się w koszmarach. :D

Czyli podsumujmy. Maksymalnie na cd/wzmacniacz/zestaw głośnikowy przeznaczasz 4 000zł. Sprzęt nie musi być nowy.
    Kolega sprzedaje ten zestaw. Napisz do niego. Może się dogadacie.
  • Poziom 9  
    Nie, nie jestem z Ostrowi Mazowieckiej, jestem z Katowic ^^
    "albo czasem ta wredna gęba śni się w koszmarach. :D"
    zaczynam się bać.... :P

Przeznaczam DO 4000 zł chyba, że byłoby naprawdę warto. Wolałbym raczej coś używanego, ale nie koniecznie.

Wygląd i wykonanie wygląda na wysoki poziom, ciekawe jak gra....tak czy siak, odpada. Ciekawe gdzie bym je wcisnął do mojego ogromnego pokoju ;). Jakby sprzedawał je za około rok to po negocjacji może bym zaryzykował...

Z odtwarzaczy CD może warto kupić cos z high endów Yamahy ?
    CDX 1030 1050 i 1060

Pytanko
    Odtwarzacz CD też trzeba dobierać do rodzaju muzyki jaki słuchamy ?
    Ja bym proponował zakupić zestawy podstawkowe, które powinny "poradzić" sobie w 30m². No chyba, ze priorytetem jest efektywność zestawu.
  • Poziom 9  
    a co myslicie o połączeniu AE Aelite 2 + NAD C315/C355 BEE + Odtwarzacz CD NAD C515 lub Xonar Essence
    Moze jest cos lepszego w podobnej cenie ?

Ceny nówek:
    AE Aelite 2 około 1,7k za parę
    NAD C315 BEE około 1k
    NAD C355 BEE około 2k
    Odtwarzacz CD NAD C515 około 1k LUB karta dzwiekowa Xonar Essence około 700 zł
    Ja bym raczej zastanowił się nad C370. Jeśli karta, to zastanów się nad zewn. dac. Na przykład beresford. Przy taki sprzęcie, zostanie więcej na zestawy głośnikowe. No i większy NAD jest bardziej "rozwojowym" wzmacniaczem.
  • Poziom 9  
    Warto kupic za około 1,3k lub mniej (zalezy ile bym wytargowal) tego C370 (uzywany oczywiscie)na allegro ?Co myslisz o Pro-Ject DAC Box FL ? wiesz cos o nim ? Do DACa warto kupic jeszcze dzwiękówkę np Xonar D2 czy juz to znacznej roznicy nie zrobi ? Mam x-fi Xtreme Music Gold

PS.Ciekawe ile pogra taki uzywany NAD...Wiem, ze nikt tu nie jest jasnowidzem, ale tak sie glosno zastanawiam ;)

"No i większy NAD jest bardziej "rozwojowym" wzmacniaczem."
    O co chodzi ? bo nie za abrdzo zrozumialem...
    Żadnej dodatkowej karty nie potrzebujesz. Najlepiej jeśli dac jest połączony ze źródłem przewodem cyfrowym S/PDIF (elektrycznym lub optycznym). Nie używam dac'ów ale o beresfordzie mam dobre zdanie. Wzmacniacz "rozwojowy" - na prawdę mocny wzmacniacz, który poradzi sobie z większością zestawów w tym przedziale cenowym.
    1 300 to przesadzona cena. Najmniej o 300zł. :idea:

Tu są Kolumny Studio 16 Hertz "MIMO". Bardzo ciekawe i zacne głośniki.