Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterwoniki Linux karta muzyczna c-media 106 USB

bartex_xx 04 Jun 2010 12:19 1683 6
    bartex_xx
    Level 9  
    Witam. już od paru tygodni szukam czegoś na temat sterowników pod linux do karty muzycznej na usb c-media 106 http://www.neyoo.pl/czesci-hardware/14321-C-M...Box-with-71-Speaker-SPDIF-Optical-Output.html. jednak moje googlowanie nie przyniosło żadnych rezultatów. sprzet jest widziany przez system ale działa opcja wejścia zresztą sterowniki które przypisuje nie są zgodne. linux to Linux Mint 9 Isadora x86
    Qukac
    Level 20  
    Możliwe że sterowniki nie działają poprawnie która wersja jądra ?
    Tu masz Linka do najnowszej wersji Slax-remix-07 używa jądra 2.6.34 wypróbuj.
    bartex_xx
    Level 9  
    U mnie jest jądro 2.6.32. hmmm z tego co wiem to slax jest ciężki... a ja jestem właściwie początkującym jeżeli chodzi o linuxa
    Qukac
    Level 20  
    Slax to dystrybucja livecd więc nie musisz instalować na komputerze ma tylko 200 MB a tutaj masz spolszczenie.
    bartex_xx
    Level 9  
    sprawdzilem... niestety nie dziala... teraz mam minta 9 isadore. i to samo. w alsie niby urzadzenie jet ale blednie rozpoznane. krecilem juz ustawieniami w alsamixer ale to nic nie daje...
    orkan_81
    Level 14  
    Jeśli używasz np. usbmgr to do pliku /etc/usbmgr/usbmgr.conf dodaj
    # C-Media USB Audio Adapter
    vendor 0x0d8c product 0x000c module snd-usb-audio (nie jestem pewny co do 0x000c może być 0x0006 zobacz co powie na to lsusb).
    Co do alsy to jeśli już masz skonfigurowanie jakieś karty na 0 to daj alsamixer -c 1.