Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus M4N80T-M- dziala na zasilaniu 20pin a na 24 nie

04 Cze 2010 16:23 1045 7
  • Poziom 2  
    Witam.

Zakupiłem nowe podzespoły:
    Płyta - Asus M4N68T-M nForce630a s.AM3
    Proc - AMD Phenom II x 2 550
    Pamięc - DDR3 Patriot 2GB 1600MHz CL9
    Zasilacz - ModeCom 480W

Złożyłem wszystko, podpiąłem DVD-Rom i niestety - po podaniu zasilania zapaliła się dioda na płycie , ale po uruchomieniu kompa 2 razy zakręcił się wiatraczek procesora, wentylator zasilacza lekko drgnął i stanęło - nie ruszyło...

Rozbierałem sprzęt po kolei. Płyta z samym procesorem i wentylem - to samo.
    Sama czysta płyta po podaniu zasilania i zwarciu powera też nie ruszyła.

Wypróbowałem płytę ze starym zasilaczem z 20 pinową wtyczką zasilania (podpiąłem tylko te 20 pinów) i ruszyła...

Wypróbowałem nowy zasilacz z 24 pinową wtyczką zasilania używając tylko 20 pinów na starym złomie - chyba Pentium 300 - komp ruszył, zasilacz też.

Po podłączeniu do nowej płyty i zwarciu power wentylator zasilacza lekko drgnie i nic...

Nie wiem gdzie tkwi problem.
  • Poziom 33  
    Jakie napięcia ma zasilacz (miernik). Zasilacz nie jest markowy.
  • Poziom 28  
    Witam.
    Sam miałem 2 takie problemy na 2 komputerach,jeden ze starą płytą główną,drugi starszy.
    W starym kompie gdy przekłądałem płyty śruba mocująca płyte główną do obudowy była za mocno dokręcona i te "cyndzle" co odstają od obudowy do których sie wkręca śruby,to jedna z nich zwierała ścieżki na płycie głównej. Rozwiązanie :?: Daj podkładki pod śruby i pod te cyndzle (czyli po obu stronach otworu na śruby na płycie głównej.
    W drugim przypadku paproch padł mi na jeden stryk od procesora-zauważyłem go dopiero pod lupą.
    Pozdrawiam
  • Poziom 41  
    To się nazywa "Tuleja dystansowa" a nie "cyndzel", który zresztą prawidłowo nazywa się "dzyndzel". :)
  • Poziom 28  
    Hehe :)
    Nie wiedziałem jak to określić. Przepraszam za błąd ;)
    A powracając do tematu. Pierwsze co to zrób te podkładki,albo chociaż płyte odpal "na stole" tzn wyciągnij z obudowy i tak, na próbę spróbuj odpalić sprzęt.
  • Poziom 41  
    Objaw drgających wentylatorów jest spowodowany gwałtownym, awaryjnym wyłączeniem się zasilacza. Może to powstawać z 2 powodów:

1. Zwarcia
    2. Dużego przeciążenia.

W tych dwóch przypadkach sterownik zasilacza będzie wyłączał przetwornicę zaraz po jej uruchomieniu. Czyli albo masz zwarcie mechaniczne (źle ustawione tuleje). Albo któryś z elementów komputera jest spalony.
  • Poziom 39  
    Jak się nie odpali "na pająka", to może być jeszcze jedna przyczyna ! Za stary bios, który nie obsługuje takiego CPU ? Czasem trzeba najpierw zainstalować starszy procesor (pożyczony ?), zaktualizować bios i dopiero ruszać na nowym CPU.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Ale tak jak Wojtek powiedział takie objawy daje zwarcie lub/czyli przeciążenie zasilacza.
    BIOS w tym momencie nie ma nic do gadania.
    :arrow: Merten Zastosuj się najpierw do moich rad,ponieważ jak wspomniałem sam miałem taki problem.