Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zalany laptop Toshiba-wyciek z baterii. Gwarancji nie uznali

04 Cze 2010 17:25 1927 3
  • Poziom 12  
    Witam!
    Mój znajomy pare miesięcy temu kupił laptopa Toshibe (modelu dokładnie nie pamiętam) przez jakiś czas miał niebieską maź pod komputerem, nie wiedząc co to wycierał ją. Później ta cała maź (nie pamiętam jak się na nią fachowo mówi) z baterii wyciekła w dużej ilości i laptop się włącza ale nie da się nic zrobić zalało nawet klawiaturę. Zadzwonił do serwisu i kurier przyjechał i odebrał laptopa. Zrobił duży błąd ponieważ wytarł baterie zanim przyjechał kurier. W serwisie powiedzieli że laptop zalany i gwarancji nie uznają. Nie dali sobie przetłumaczyć że to z baterii wyciekło, odpowiadali "nie możliwe" bateria sucha itp. Napisał odwołanie którego też nie uznali, powiedzieli że mogą naprawić koszt - 1500zł (dodam że laptop te pare miesięcy temu był kupiony za 2200zł) także śmieszne. Jak się nie zgodził to musiał zapłacić za przesyłkę i diagnozę koszt - 150zł, że to niby z jego winy. Ponieważ jest jedynym użytkownikiem laptopa na pewno nie został on zalany w sposób inny niż z baterii. Teraz moje pytanie - wcześniej naprawiałem komórki zalane kapiąc w wanience ultradźwiękowej, w IPA z tym że wanienka którą posiadam będzie za małe na płytę główną laptopa, jaką tanią wanienke byście proponowali jakiś link do allegro albo gdzieś do której wejdzie płyta od laptopa? - ja widziałem ale to po 500zł i wyżej. Czy może po prostu wlać IPA do jakiegoś pojemnika spróbować wyczyścić szczoteczką? lub coś w tym stylu. Dzięki z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 12  
    "Elektrolit" tego słowa mi brakowało :-). Tzn często był przewożony także przez to się pewnie wylało na klawiaturę. Raczej szukam trochę tańszej miałem nadzieje że da rade kupić za jakieś 150 - 200zł na pewno nie 5000zł. Na allegro znalazłem jakąś pojemność 2,6 L za 350zł wystarczy taka ? Czy trzeba co najmniej 5L? Nie mam zamiaru otwierać profesjonalnego serwisu, tylko naprawić ten laptop, także wanienka za 5000zł z góry odpada ;).
    Dzięki i pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto