Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piła stihl ms180 zatarta prowadnica...

robertwno 04 Cze 2010 21:36 7847 5
  • #1 04 Cze 2010 21:36
    robertwno
    Poziom 2  

Witam mam piłę MS180 która pracowała bez oleju. Odpala i działa, po dodaniu gazu gaśnie.
    Napewno jest zatarta bo zbiorniczek na olej bez śladu płynów. Mam pytanie jak naprawić jakie części ew. mogły się uszkodzić i jak rozebrać. Pozdrawiam i czekam na poradę.

Poprawiono temat!
    [_P_]

0 5
  • #2 05 Cze 2010 07:41
    darek4168
    Poziom 20  

Jeżeli zatarła się prowadnica łańcucha , to nic tam nie naprawisz , ponieważ łożysko w prowadnicy jest zanitowane , musisz kupić nową , koszt około 50zł. Swoją drogą , jak ktoś mógł ciąć bez oleju.

0
  • #3 05 Cze 2010 12:18
    robertwno
    Poziom 2  

dzięki, ale czy wystarczy wymienić tylko prowadnicę czy ew. trzeba sprawdzić jakieś inne elementy

Dodano po 32 [minuty]:

prowadnica jesr chyba w porządku musiało paść coś inneg.Odpala i działa, po dodaniu gazu gaśnie.

Proszę o korzystanie z przycisku Piła stihl ms180 zatarta prowadnica... przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne/ gramatyczne nie będą tolerowane, regulamin pkt 15.
    "Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    Proszę to poprawić.
    [_P_]

0
  • #4 05 Cze 2010 14:08
    drevis
    Poziom 9  

Po odkręceniu tłumika można zobaczyć czy pilarka została zatarta, jeżeli pracowałeś bez oleju dodawanego do paliwa. Jeżeli nie było oleju do smarowania łańcucha i prowadnicy to nie ma to nic do pracy silnika . Jeżeli pilarka nie jest zatarta to zmień paliwo na inne stosując olej stihl 1:50 .

:arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8157274#8157274
    Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy?
    [_P_]

0
  • #5 06 Cze 2010 09:07
    darek4168
    Poziom 20  

Jeżeli pilarka na wolnych obrotach pracuje , a po dodaniu gazu gaśnie , to silnik nie jest zatarty . Przyczyną może być zatarta prowadnica , która stawia opór gdy sprzęgło , zaczyna ciągnąć łańcuch (łatwo sprawdzić, łańcuch powinieneś ruszyć ręką bez problemu) , lub zatkana dysza gaźnika (trzeba ją przeczyścić , a najlepiej cały przedmuchać sprężonym powietrzem) .

Poprawiono spacje!
    [_P_]

0
  • #6 06 Cze 2010 12:08
    robertwno
    Poziom 2  

Dziękuję za rady. Była zatkana dysza gaźnika, ponieważ pilarka pracowała bez oleju do smarowania łańcucha, myślałem że to było przyczyną. Zgodnie z poradą sprawdziłem pokolei łańcuch, prowadnicę, gaźnik. Winien gaźnik. Dziękuję i zamykam temat.Pozdrawiam wszystkich

0