Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć alarm do siłownika

04 Cze 2010 22:05 3194 5
  • Poziom 2  
    witam proszę o pomoc w podłączeniu autoalarmu typu vulkan2 dokładnie chodzi mi o podłączenie przewodów sterujących centralnym zamkiem.Mam wszystkie schematy odnośnie podłączenia alarmu działa bez zarzutów tylko otwieranie z pilota nie działa do końca to znaczy nie ma otwierania.wybrałem opcjię sterowania bezpośrednio siłownikiem i tu jest problem bo po wciśnięciu zamknij siłownik zamyka a otwórz milczy podłączyłem miernik i mam tak plus minus na zamknij a na otwórz tylko plus nie ma masy i mam pytanie czy tak ma być czy może auto alarm jest uszkodzony siłownik jest w drzwiach od kierowcy master ma 5przewodów ale tylko dwa są podłączone do sterowania zielony-niebieski siłownik jest sprawny.wcześniej był alarm typu boxer i wszystko działało tylko mi piloty padły no i zdecydowałem założyć nowy alarm. a teraz mam problem.może ktoś ma pomysł jak to podłączyć proszę o radę z góry dzięki. samochód to nubira 99
    jak podłączyć alarm do siłownika
  • Poziom 37  
    A jak było to wcześniej podłączone? Jeśli podłączone tylko dwa znaczy niebieski i zielony to jest sterowanie CZ a nie wywoływanie funkcji zamknij otwórz . Ten siłownik traktuj jako Slave .
  • Poziom 11  
    Witam

Zobacz czy na pewno połączyłeś przewód minusa z pomarańczowym i pomarańczowo-czarnym. Bo tak to wygląda jak by Ci jednego minusa brakowało.(układ podłączenia bezpośredniego).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    witam piszę dopiero teraz ponieważ byłem w pracy. jeżeli chodzi o minus to podłączyłem te dwa pomarańczowe,centralka jest nowa interesuje mnie czy ma być ten minus przy otwórz czy nie ja myślę że powinien być może jakiś przekażnik nie łączy

Dodano po 5 [minuty]:

jeżeli chodzi o wcześniejsze podłączenie to było to podłączone tylko dwoma przewodami i to działało{ siedziałem przy tym dwa dni i nic.}
  • Poziom 37  
    Podpinasz się w złym miejscu .
  • Poziom 2  
    witam a gdzie mam się podpiąć.tam gdzie kupiłem ten alarm przysłali mi schemat do nubiry ale nie ma tych kolorów co oni podają dołączam ten schemat.a po drugie ten siłownik ma wyprowadzone tylko dwa przewody i nie wiem gdzie je podpiąć.Z tego schematu wygląda że jest to sterowanie minusem.wszystkie możliwości przerobiłem tego sterowania i dalej stoję w miejscu.jak podłączyć alarm do siłownika