Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki do Pc zasilane baterią 9V

Litwin89 04 Cze 2010 23:24 2195 10
  • #1 04 Cze 2010 23:24
    Litwin89
    Poziom 8  

Witam Wszystkich

Mam głośniki do pc logitecha 2.0. chcialbym zrobic z nich "głosniki kempingowe" , chciałbym dodać do nich zasilanie bateryjne i nosić je w plecaku gdzieś w plener z kumplami. Czytałem troche i doczytałem się , że trzeba wyciagnąc transformator i baterie podłączyć gdzieś za mostkiem prostowniczym.. Sęk w tym że nie wiem gdzie to jest i czy napewno tam trzeba ją podłączyć , myślałem o baterii 9V. Głośniki to logitech s-100. Proszę o szybką odpowiedź

2 10
  • #2 05 Cze 2010 02:26
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Bateria 9V jest dużo, dużo za słaba potrzebujesz małego akumulatorka jego napięcie i pojemność trzeba dobrać do wzmacniacza zastosowanego w tym zestawie.

0
  • #3 05 Cze 2010 08:18
    Litwin89
    Poziom 8  

Rozumiem , że chodzi o taki akumulatorek od skutera lub MZ ?. A jeżeli takowy
    znajdę to w jakim konkretnie miejscu go podłączyć

0
  • #4 05 Cze 2010 08:42
    MR-Sound
    Poziom 25  

Ja przerobiłem tak głośniki Easy-Touch - zamiast trafa wmontowałem baterię R9 Philips miałem głośniki na wycieczce (grałem na jednym) i dawały radę nie trzeszczały itd. ale możesz zainwestować w lepszą baterię 9V albo kilka akumulatorków (takie jak do aparatu o większej pojemności.) w każdej chwili można naładować i dłużej będą trzymać.

0
  • #5 05 Cze 2010 08:51
    Litwin89
    Poziom 8  

To może zrezygnuje z kombinacji z tymi logitechami i kupie zwykle glośniczki na baterie np. takie rozkładane co Jackiem sie podpina pod telefon czy cos . i zrobić z tego mini wzmacniacz , podpiąć do niego mocniejsze głośniki. Jeżeli byłyby 4 głośniki to 2 wymienić np. żeby miały ze 3w więcej to juz by był sukces.

0
  • #6 05 Cze 2010 14:08
    MR-Sound
    Poziom 25  

Nie no powiem Ci ze warto się z tym bawić - przyjemny efekt :)
    możesz baterię wyprowadzić na zewnątrz i kupić dwie i wymienić ewentualnie-aczkolwiek ja słuchałem ok. 3 godzin jazdy (nie na pełnym wzmocnieniu-ale delikatnie) i bateria trzyma do tej pory.

A jakbyś kiedyś o czymś takim myślał to można zrobić coś z przetwornicą mocniejszy wzmacniacz i głośniczek szerokopasmowy dajmy 16cm i to już by było coś mocniejszego-głośniejszego:)

0
  • #7 05 Cze 2010 19:45
    hirogen
    Poziom 33  

możesz iść na całość i kupić sobie takie coś jak ja (do niewielkiej naprawy trzeba wymienić akumulator ) nazywa się to behringer epa40 Kupiłem z zepsutym akumulatorem i bez ładowarki za 55zł na allegro łącznie z akumulatorem wyszło mnie 110zł . Oryginalny akumulator 12V 2,6Ah zastąpiłem 12V 4,5Ah (trzeba było nieco w środku plastiku usunąć). Jak na taki plastik gra bardzo dobrze głośno i całkiem czysto przy tym można spokojnie pograć z 8 godzin, nawet nie jest ciężki :) Osobiście używam czegoś takiego na wycieczki ogniska od 2 miesięcy

Głośniki do Pc zasilane baterią 9V

0
  • #8 05 Cze 2010 21:57
    Litwin89
    Poziom 8  

Bardzo fajny sprzęcik :). pomyśle nad czymś takim . a jak z basem ? słychać w ogóle ?. a jeszcze czy dało by się powiększyć dziurę i wsadzić jakiś większy głośnik i mocniejszy ?

0
  • #9 05 Cze 2010 23:03
    hirogen
    Poziom 33  

No bez przesady głośnik jest ok 13cm szerokopasmowy twardo zawieszony więc basu jest symbolicznie ot jak z lepszego bumboksa, za to gra naprawdę głośno 40W rms robi wrażenie przy takim mikrusie. O wsadzeniu większego głośnika można zapomnieć po pierwsze za mała objętość plastikowej paczki bo może z 2L dla głośnika więc to za mało żeby jakiś konkretny bas uzyskać, ale w małym pomieszczeniu postawiony w rogu daję odczuć namiastkę basu. Jedyne co teraz rozmyślam to dołożenie głośnika wysokotonowego jakiejś miniaturki z magnesem neodymowym coś z car audio :)

0
  • #10 06 Cze 2010 10:38
    MR-Sound
    Poziom 25  

A nie lepiej coś samemu takiego sobie zmajstrować?

kolega ma paczuszkę małą na 2x 13cm szerokopasmowy co prawda chinol-ale dość głośno gra.
    Wzmacniacz od subwoofera Easy Touch ET-615 2.1 2x 10W /4R i subwoofer 20W/4R zasilane z przetwornicy 12V/230V - głośno gra i bateria b.długo trzyma. Można do tego dołożyć jakąś małą basówkę.

0
  • #11 06 Cze 2010 13:15
    hirogen
    Poziom 33  

Raczej nie wyjdzie taniej policz głośniki przetwornicę wzmacniacz i nie zamkniesz się w 200zł, a tu dałem razem z nowym akumulatorem ok 110 zł co prawda mono za to głośno, a po co na ognisku stereo . A jeszcze trzeba jakaś obudowę wyklepać.

0