Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kanał samochodowy- jaka szerokosc scian?

rafal_n17 07 Jun 2010 22:34 79654 58
 • #31
  wopor
  Level 32  
  witam, kol T5 a co ma do tego 21 wiek? a kanał widziałem na zachodzie wszystkie stacje diagnostyczne robiace przeglady je maja na całej długości stanowiska do oceny stanu tech- kilkanaście metrów np. w Hamburgu, udt sie nie czepia ino PIP, kanał ma zalety i wady tak jak i podnośnik , ale wole np kanał niż np czterokolumnowy, powodzenia
 • #32
  brandy-p
  Level 31  
  Ja bym napisał jak ja skręcam wahacze na podnośniku, ale zaraz pojawią się głosy o spadających samochodach (jak mawia moja mamusia masz łeb i chu.. to kombinuj :-) )
  Ale kanał też czasem jest niezastąpiony (chyba, że podnośnik czterokolumnowy)
 • #35
  ociz
  Moderator of Cars
  W T5 mi się nie zdarzyło tego robić ale w T4 to masakra na kanale, już łatwiej skrzynię razem z silnikiem wyjąć. :D
 • #37
  wopor
  Level 32  
  witam, :D zrobiłem swego czasu taką symulacje ili piniędzarów by trza wydać by miec warsztat swoich(moich) marzeń , z maszynami obróbczymi , do ciecia plazmą, waterjacka , z kompletem wsiech spec narzedzi do grupy sam germańskich , budynek z podłogami na zywicach kwaso itp odpornych o wys min 5m ze strefowym ogrzewaniem o narzedzich recznych , pneumatach wsiech mozliwych, lakierni z blacharnia w/g Standoxa z kompresorem śrubowym o wydajności by dał se rade, koledzy wyszło 4 miliony 500tys zł a jak by dołozyc jeszcze stacje diagnostyczną to 6 baniek, czyli reasumująć mam łeb i ch...... to kombinuje :D , i sie rozpentała dyskusja a kol chciał wiedziec ili ma mieć kanał szer i grubości scianek, zycze mało pracy alee dużo kasyyyy, powodzenia
 • #38
  barubar
  Level 26  
  Przesadzasz ale masz trochę racji. Nie zmienia to faktu, że podnośnik 4 - kolumnowy doskonale zastępuje kanał. Ba, wręcz go przewyższa w wielu aspektach. Ale każdy orze jak może, w tym cały sęk. Nie każdy ma miejsce (wysokość), nie każdy ma kasę na takie wydatki. Co wcale nie znaczy, że jak nie ma podnośnika to zrobi źle. Albo jak ma podnośnik to już fachowiec.
  O czym to ja chciałem...Już wiem, nie bardzo rozumiem jak ma wyglądać ta żaluzja nad kanałem. Można prosić o jakieś szczegóły?
 • Helpful post
  #39
  User removed account
  User removed account  
 • #40
  barubar
  Level 26  
  Juras, kurna, ja to wiem. Wszystko ok, ja się pytam o te rolety. Mi nie musisz tłumaczyć co i jak. Ciekawy pomysł ale jakoś go nie widzę praktycznie. To pytam.
 • #41
  User removed account
  User removed account  
 • #42
  barubar
  Level 26  
  Też tak sobie myślę. Ale jakoś tego nie widzę, kanał zasłonięty musi wytrzymać wjazd samochodu. Kratownica ze stali mi się wyginała (w jednej z firm gdzie pracowałem takie były, kanał prawie nie używany). Dlatego nie potrafię sobie wyobrazić praktycznie takiej żaluzji.
 • #43
  doctor81
  Level 17  
  Może mam małe wymagania,ale mi wystarczy żeby roleta chroniła przed wpadnięciem pracownika.Bo jak się akurat montuje np:alarm,to po co stawiać kroki.Znajomy robił u Niemca i takie narzucił tempo,że się zapomniał i trzy żebra połamane :!:
 • #44
  wopor
  Level 32  
  witam, rzuciłem pomysła to sie teraz bede tłumaczyć :D , na krewędzi robie podwójną np z kątownika 50 rame cos w rodzaju dwie L zespawanetak by utworzyły 2 schodki zakotwione w posadzce a jeszcze lepiej w strukturze ścian , pojednym dolnym jeżdzą rolki zamocowane od spodu profila drugi górny jest podparciem i zabezpieczeniem jednocześnie , profile połączone miedzy sobą zawiasowo na końcu komora z bebnem na który sie to nawija, naped np, linkami, silnik z przekładnia sa takie już zespolone do kupienia, profile pewnie nieanodowane sa do kupienia w hucie lub hurtowni, inny sposób podział np na dwie cześci i chowany pod posadzke cos na wzór chowanych drzwi tylko trzeba miec tyle miejsca, poszukam linka do profili to zamieszcze , ot taki pomysł, powodzenia

  Dodano po 8 [minuty]:

  http://www.item-polska.com/ jest wsio czego potrzeba by to zrealizować, pewnie i doradza, widziałem stół do pracy z liniowymi prowadnicami Boscha o obciażeniu 3T/m²
 • #45
  carrot
  Moderator of Cars
  Nie wyobrażam sobie zasłaniania kanału, to musi być strasznie niepraktyczne.
  Mam kanał przez całą długość hali (dwa samochody mieszczą się bez problemu) i mam tylko wrzucone dwie palety (odpowiednio przycięte, żeby mieściły się między kątownikami i wzmocnione) żeby sobie wygodnie stanąć z przodu auta
 • #46
  wrc_20
  Level 11  
  Motronic wrote:
  ściany zewnętrzne impregnujesz smołą i przyklejasz folię. W szczelinę pomiędzy ścianką a ziemią wlewasz beton


  Możesz mi powiedzieć jak to impregnować?? Czy ta luka 5cm między ziemią a wymurowaną ścianką pozwoli na pomalowanie smołą? I drugie pytanie jak kleić folię, żeby była szczelna - pociąć ją na kawałki i potem ją zgrzewać co kilka warstw bloczka, czy jak?
 • #47
  Jabulami
  Level 17  
  Kanał najlepiej zrobić cały żelbetonowy. Ja mam murowany z pustaków + zalany betonem (posadzka - w tym 2 grube 40cm bele).
 • #48
  User removed account
  User removed account  
 • #50
  User removed account
  User removed account  
 • #51
  ociz
  Moderator of Cars
  Ja mam u siebie w garażu dokładnie 104cm i nawet maluchem da się wjechać.
 • #52
  User removed account
  User removed account  
 • #53
  SEED_29
  Level 17  
  też mam 100cm i maluchem się wjeżdża bez najmniejszego problemu, żabę też da się podstawić, trzeba tylko troszkę pomyśleć, temat jest bardzo ambitny tak apropo
 • #54
  Jabulami
  Level 17  
  Ja mam dokładnie 100cm też na kątownikach (i na tym deski) tylko, że kanał mam w domu i zajmuje on 5 metrów długości. Tak pięknie się złożyło,że mój samochód ma równo 5 metrów i pięknie wszystko widać. We wnątrz kanału mam po bokach wnęki na narzędzia itp.
 • #55
  gimak
  Level 39  
  T5 wrote:
  A udt do kanału się nie czepia?Schodki-wentylacja naturalna+wymuszona-odpływ bo wiadomo zawsze się coś poleje?

  W prywatnym garażu może nie udt, ale nadzór budowlany jak ktoś uprzejmie nieżyczliwy go garażem zainteresuje.
  Kolega też wykonał sobie taki kanał wodoszczelny i pewnego pięknego dnia musiał samochód z garażu wynosić jak mu pod samochodem woda do góry kanał podniosła.
 • #56
  Jabulami
  Level 17  
  Nie rozumiem was. Jak może się UDT czepiać co do np. tego kanału jak odbiór musi i tak przeprowadzić straż pożarna. Jak jest na początku wszystko ok to później mało kto modernizuje do tego stopnia, że się czepia UDT.
 • #57
  User removed account
  User removed account  
 • #59
  robokop
  Moderator of Cars
  U mnie krowy stoją w oborze a nie w warsztacie. Deski na kanale to: wilgoć, korozja, stęchlizna - trzeba by w mechaniczną wentylację inwestować.