Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dwóch layout'ów klawiatury.

05 Cze 2010 10:30 2102 4
  • Poziom 15  
    Witam. Właśnie kupiłem sobie nową klawiaturę, ale niestety niemiecką ^^ Normalna QWERTY, ale z dodatkowymi znakami. Ale w Windows jest tylko klawiatura niemiecka QWERTZ i bez polskich znaków. Zwłaszcza, że znaki specjalne zostały poprzenoszone na mojej klawiaturce. I tu pytanie: czy da się zmodyfikować jakoś layout klawiatury, albo połączyć polski z niemieckim :?: Posiadam Windows 7 Home Premium x64.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego a próbowałeś już zmiany z Paska języka? => http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/Add-or-change-an-input-language

Co do niemieckojęzycznej klawiatury, to kiedyś potrzebowałem znaczeń i odpowiedników w j. ang.
    Code:
    niemieckie - angielski

strg - control
    einfg - insert
    untbr - pause/break
    ende - end
    pos1 - Home

s-abf = Print Scr./sys. rq

bild - page (up/dn)
  • Poziom 15  
    Widzę, że się nie zrozumieliśmy. Chodzi mi o to, żeby do niemieckiego layout'u dodać polskie znaki, bo przełączanie się co chwila w pasku języka jest męczące. I moje pytanie brzmi, czy takie coś jest w ogóle możliwe :?:
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Wydaje mi się że jest to możliwe :D
    Magnum 44 napisał:
    Chodzi mi o to, żeby do niemieckiego layout'u dodać polskie znaki,
    Pozostaje sprawdzić czy na Twoim Windows 7 x64 działą poprawnie Microsoft Keyboard Layout Creator 1.4 _ Link.
    Podczas uruchomienia będzie info.
    Cytat:
    Certain features may not be available when running on
    versions of Windows earlier than Windows Vista™.

Do you still want to run the tool?
    Czyli: "Niektóre funkcje mogą nie być dostępne podczas działania na wersji systemu Windows starszych niż Windows Vista"
    Należy więc uważać ze z Win. 7 powinno być kompatybilne :D bo z systemami x64 jest.

Obsługa jest "bajecznie prosta", o ile zna się chociaż podstawy j. angielskiego, gdyż sam program posiada takowy interfejs.

Uruchamiasz i na samym początku wybierasz >File >Load Existing Keyboard... , następnie wybierasz odpowiedni dla siebie, do zmodyfikowania istniejący układ klawiatury i ją poddajesz modyfikacji.
    Następnie sprawdzasz ustawione klawisze itp. poprzez opcje menu >Project >Test Keyboard Layout...
    Jeżeli wszystko jest OK i chcesz użyć powyższego ustawienia klawiszy,
    trzeba je jeszcze utworzyć przy pomocy opcji >Project >Build DLL and Setup package.
    Zostanie zapisany w domyślnej lokalizacji, czyli w Moje dokumenty / Dokumenty w folderze z nazwą projektu (domyślnie to Layout, ale można zmienić w Properties.)
    Po zbudowaniu odpowiednich pliczków (powyższa procedura Build DLL ...) program zapyta się czy otworzyć folder z aktualnie utworzonym projektem klawiatury, wystarczy odpowiedzieć twierdząco Yes i w tymże folderze uruchomić plik programu setup.exe instalującego nasz nowy układ klawiatury.

Przypominam że po instalacji należy wybrać w Panelu sterowania, Opcje regionalne i językowe, nasz utworzony Layout układ klawiatury.
    Pojawia się na liście z daną nazwą modyfikowanego języka klawiatury z dodaną końcówką Custom.

Prostszego, darmowego rozwiązania na Windows nie znam. :|
  • Poziom 15  
    Dzięki wielkie działa :D