Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Harman/Kardon AVR-18 Nie działa podtrzymanie pamięci

05 Jun 2010 14:12 4251 7
  • Level 2  
    Witam. mam taki problem. Zaprogramowałem stacje w tunerze w 18tce i wszytki jest dobrze, ale kiedy nie ma prądu, to potem musze wszystko od nowa programować. urządzenie nie zapamiętuje stacji. Nie wiem jak wyglada podtrzymanie pamięci w tym modelu, czy ktos wie? Z góry dziękuje za informację
    Pozdrawiam
    Tomek

Proszę poprawić treść postu.
    Regulamin pkt. 8.2, 15.
    GM
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    witam!
    jeżeli po odłaczeniu od pradu traci pamięc to może byc to bateria, ktorej zadaniem jest podtrzymywać pamięc...
    -moze być to bateryjka 3v (jak na płycie głownej PC)
    -akumulatorek
    -czasem stosuje sie specjaly kondensator na 2,5V lub 3V
    wyglada na to że coś padło... tego bym szukał najpierw
  • Level 2  
    Dzięki za info! :)

To ja wiem, że bateria/akumulatorek, tylko gdzie ja znaleźć? Po otworzeniu obudowy, nie widac jej, a na panelu przednim, tez nie ma. Moze ona ma specyficzny wygląd lub charakter? Będe wdzięczny za wszelkie wskazówki :)
  • Level 12  
    może jest to właśnie kondensator... dodaj fotki:)
  • Level 19  
    Jest to:
    C706 o poj. 0,1F/5,5V

Znajduje się na płytce panelu przedniego. Skan nie jest najlepszy, ale coś widać:
    Harman/Kardon AVR-18 Nie działa podtrzymanie pamięci

Patrząc na skan przypuszczam, że jest to czarny prostopadłościan.

Pozdrawiam
  • Level 1  
    A nie wiecie może który ( i jaki ) kondensator odpowiada za podtrzymanie pamięci w modelu AVR-35 RDS ?
  • Level 22  
    W modelu AVR-35 za podtrzymanie pamięci odpowiada kondensator C906 0,1F/5,5V.
  • Level 10  
    W modelu AVR45/RDS to też C906 0,1F/5,5V. w kształcie czarnego prostopadłościanu (pod wyświetlaczem)