Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite pro 6100

limewax 05 Cze 2010 15:15 1814 4
  • #1 05 Cze 2010 15:15
    limewax
    Poziom 2  

Witam. Wczoraj siedząc wieczorem przy laptopie wylałem na niego piwo które rozeszło się wokół klawisza ESC w promieniu 3x3 klawisze. Błyskawicznie postawiłem laptopa na boku zalaną stroną w dół, wyciągnąłem zasilanie i baterie. Osuszyłem wszystko lecz komputer spamował klawiszami. Nie działały też niektóre klawisze np. y, o, u (które nie zostały zalane). Wyjąłem klawiaturę przemyłem wodą wysuszyłem i po zamontowaniu dioda od włącznika migała a komputer wydawał z siebie piski - 1 sekunda pisku co 0.5 sekundy przerwy - w nieskończoność, nie ładował się system operacyjny ani BIOS, nie było przy starcie loga Toshiby. Po wyjęciu klawiatury wszystko działa. Teraz włożyłem klawiaturę po przesuszeniu suszarką, działają klawisze takie jak esc, x, c, spacja i strzałki góra i dół, nie działają numeryczne a gdy naciskam "m" to lapek robi enter. Tak jakby zmieniło się mapowanie klawiatury (gdy wciskam j k l ; ' i o p lub inne po tej stronie komputer wydaje krótki dźwięk). Czy macie jakieś porady co zrobić dalej z tą klawiaturą ? Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

(Model laptopa w temacie)

@edit:
    Jako że post ma już ponad rok, napisze co stało się z owym laptopem. Tydzień po wysuszeniu klawiatura działała już w pełni sprawnie, laptopa sprzedałem 4 miesiące temu koledze - jak u niego ostatnio byłem, zauważyłem że klawiatura działa bez zarzutu. Nie pojawiła się jakakolwiek rdza czy korozja - wszystkie klawisze chodzą jak w zegarku :)

0 4
  • #2 05 Cze 2010 15:33
    olooo
    Poziom 15  

Szkoda czasu na eksperymenty z myjką ultradźwiękową - potrzebujesz nową (albo inna używaną)

0
  • #3 06 Cze 2010 12:24
    limewax
    Poziom 2  

cóż dzisiaj klawiatura wysuszyła się do reszty
    umyłem ją po prostu bieżącą wodą i wysuszyłem suszarką
    działa świetnie oprócz klawisza shift przepraszam za interpunkcję
    nic się nie klei jeszcze ten shift i będzie w pełni sprawna metodę
    z woda i suszarką jak najbardziej polecam
    pozdrawiam limewax

0
  • #4 06 Cze 2010 19:54