Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Integra 64 sabotaż czujnków dymu po resecie zasilania

john86r 05 Jun 2010 19:57 5254 5
Optex
    john86r
    Level 2  
    Mam następujący problem: do centrali Satel integra 64 podlączyłem czujniki dymu OSD 23. Wyjścia zaprogramowałem: Typ lini: 2EOL/NC; Typ reakcji: 24H POŻAROWA – CZUJKA DYMU i Out'a: Zasilanie z resetem. Gdy czujnik dymu wywoła alarm trzeba go zresetować, po resecie czujników dymu z automatu centrala zauważa sabotaż czujników dymu. Czy ktoś wie jak zaprogramować centrale żeby po zresetowaniu czujników nie wywalał sabotaż.
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
  • Optex
    adibaw
    Level 16  
    miałem to samo przy integrze 128 z takimi samymi czujnikami i pomogło NC i sab osobno. ale eol nie próbowałem ale po uwadze Sharpa obstawiam że ma dużą szanse na powodzenie
    NEOTRONIKalarm
    Level 15  
    Błędy montażu można różnie interpretować.
    Jezeli masz zmienione zworki na NC to jeszcze raz sprawdz to miernikiem, zdazaly sie serie zle opisane, przy tych czujkach zwroc tez uwage ktora linie opisow wziales za prawidlowa (blizej zaciskow jest dla zworki NC). I ostatecznie czy prawidlowe jest podlaczenie czujki ze wspolna masa lini i zasilania bo wtedy mozesz miec wlasnie taki efekt (choc wydaje mi sie ze COM wyjsc jest na stale)
    2EOL/NC dziala bez problemow z tymi czujkami resetujac wyjsciem czesto stosuje jezeli inwestor nie chce doplacic z znaczek R.
    Stan-Mar

Level 26  
    Spróbuj każde z wejść oprogramować jako pożarowe bez alarmowania po załączeniu zasilania i zasil je z wyjścia oprogramowanego jako zasilanie czujek pożarowych
    john86r
    Level 2  
    dawno mnie nie było na elektrodzie, ale poradziłem sobie już z tym tematem. czujniki zaprogramowane jako pożarowe, a zasilanie z resetem niczym się nie różni od zasilania czujek pożarowych, po alarmie na czujkach OSD-23 trzeba je zresetować bo inaczej co chwile będzie załączać się alarm, (opcja zasilania czujnika pożarowego też resetuje czujki, z ciąga na określony czas zasilanie po czym podaje je na nowo) A uporałem się w ten sposób z problemem: czas działania outa ustawiłem na krótszy niż czułość wejścia czujnika (standard to 320ms, zwiększyłem go do 4s a czas działania outa ustawiłem na 2s ) wtedy centrala nie zauważa przez tą chwilę braku linii (sabotażu)i działa wszystko jak należy ;)
    Pozdrawiam i dziękuję za rady. ;)