Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd aktualizacji optogramowania sterownika Zenit 2005

radekg1000 05 Cze 2010 20:52 3030 12
  • #1 05 Cze 2010 20:52
    radekg1000
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Dzisiaj próbowałem zaktualizować firmware mojego sterownika Zenit 2005 (AG Centrum) z laptopa. Niestety przed tą czynnością za długo bawiłem się sprawdzeniem instalacji i zapomniałem podłączyć laptopa do sieci. W trakcie aktualizacji laptop wszedł w stan hibernacji przerywając procedurę aktualizacji po wymazaniu pamięci. Po obudzeniu laptopa nie udało mi się przywrócić komunikacji z Zenitem :cry:.
    Włącznik do gazu przestał działać (sygnał przechodzi przez sterownik). Jedynie co, to samochód chodzi na benzynie.
    Czy ktoś może mógłby mi podpowiedzieć czy jest jakaś procedura awaryjnego przywracania starego firmware'u lub jaka jest procedura w takiej sytuacji?
    Pozdrawiam

0 12
  • Pomocny post
    #2 05 Cze 2010 23:18
    manio123
    Poziom 34  

o odłączałeś sterownik od akumulatora ? jeśli nie to zrób taki zimy reset.

0
  • #3 06 Cze 2010 02:01
    radekg1000
    Poziom 2  

Tak, odłączyłem sterownik.
    Otworzyłem go nawet, patrząc, czy nie ma tam jakowej baterii lub zworki, ale niczego nie znalazłem (przy okazji mogę powiedzieć, że wykonanie płytki PCB jest naprawdę solidne i nie bardzo można tam kombinować). Po tym manewrze odłączenia i złożenia wszystkiego razem, brzęczyk sygnalizujący brak gazu zaczął bez przerwy brzeczeć po włączeniu silnika.
    Sprawdziłem jeszcze raz komunikację programem producenta JZ 2005 i niestety ten nie jest w stanie nawiązać komunikacji z modułem sterownika.
    Czy masz jeszcze jakiś pomysł?

0
  • #5 14 Cze 2010 20:12
    konrad1983daniel
    Poziom 10  

a jak sie system wyspał

Dodano po 15 [minuty]:

????

Dodano po 22 [minuty]:

o odłączałeś sterownik

Dodano po 3 [minuty]:

???? dlaczego program bigaz nie widzi uzodzenia

Dodano po 1 [minuty]:

co trzeba zrobić zeby on zadziałał

0
  • Pomocny post
    #6 14 Cze 2010 21:41
    rumun-r32
    Poziom 13  

aktualizacja sterownika zenit musi odbyć się bez zakłóceń w twoim przypadku pozostaje oddać sterownik do agc i czekać aż go naprawią lub zakupić nowy

0
  • #7 29 Cze 2010 20:09
    mickemaster
    Poziom 27  

Wg mnie to odpowiedni programator oraz wsad powinien załatwić sprawę. Nie ma możliwości innego uszkodzenia niż programowe w takich okolicznościach jak Twoje.

0
  • #8 17 Lip 2010 20:26
    radekg1000
    Poziom 2  

Witam,
    Problem ostatecznie rozwiązałem kupujac nowy sterownik.
    Producent oferuje próbe naprawy sterownika. Problem w tym, że może to trwać do 4-5 tygodni, a ja wtedy nie mogę korzystać z samochodu (sterowanie wtryskami przechodzi przez komputer gazowy).
    Ten sam sterownik można kupić (nowy) za ok.650 zl na Allegro i bez czekania. Ja tak zrobiłem i w tej chwili mogę ponownie "jeździć na gazie".
    Pozdrawiam wszystkich

0
  • #9 20 Kwi 2012 18:17
    snafu
    Poziom 2  

odgrzeje kotleta

mickemaster napisał:
    Wg mnie to odpowiedni programator oraz wsad powinien załatwić sprawę. Nie ma możliwości innego uszkodzenia niż programowe w takich okolicznościach jak Twoje.

mam właśnie w naprawie auto z instalacją zenit JZ-2005 po nieudanej próbie aktualizacji

kumpel jest wstanie bez problemu wgrać nowy wsad, tylko czy ktokolwiek posiada takowy wsad do tego sterownika i był by skłonny go udostępnić ??

0
  • #10 20 Kwi 2012 21:26
    manio123
    Poziom 34  

napisz do firmy z Siedlec , która ogłasza się na allegro z naprawą omvl , wielu innych i zenita 2005, To jedyne znane mi ewentualne źródło kodu źródłowego epromu .

0
  • #11 20 Kwi 2012 21:30
    snafu
    Poziom 2  

takie firm wątpię by podzieliły się kodem :/

0
  • #12 21 Kwi 2012 02:35
    mickemaster
    Poziom 27  

A jaka tam pamięć siedzi w środku?

0
  • #13 26 Lip 2013 13:09
    mototrampek
    Poziom 10  

Witam, czy znalazło się wyjście z tej sytuacji? U mnie zrobiło się to samo.

0