Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta sieciowa wywołujaca trzeszczenie głośników drugiego Ko

marcinstaszewski 06 Cze 2010 11:05 2497 7
  • #1 06 Cze 2010 11:05
    marcinstaszewski
    Poziom 9  

Mój problem polega na tym iż od pewnego czasu słyszę trzaski w komputerze stacjonarnym gdy uruchamiam swojego laptopa który stoi niedaleko komputera stacjonarnego . Komputer stacjonarny jakby zwalnia głośniki trzeszczą a gdy podczas uruchamiania laptopa na stacjonarnym ktoś rozmawia przez np skype kamerka się zacina i ogólnie całe połączenie . Ta sytuacja występuje od tygodnia wcześniej było wszystko ok ...

PS gdy restartuje laptopa w komputerze stacjonarnym zacina się myszka i głos

Stacjonarny windows 7 ultimate 32 bit
    Laptop windows 7 ultimate 64 bit

wymieniłem glośniki na inne w stacjonarnym dalej to samo

Ten dziwny dzwięk przypomina sytuacje gdy dzwoni nam tel komórkowy blisko radia

Wygląda że jak odłącze kabel sieciowy od laptopa trzeszczenie ustępuje jaka jest tego przyczyna

• #2 12 Cze 2010 18:43
    kubiszonek
    Poziom 14  

Witam.

Co to za laptop przyjacielu?? Z pewnością kumulują się jakieś fale i stąd charczenie w głośnikach.

Czy laptop to nie czasami lenowo y550p?

Pozdrawiam

• #3 12 Cze 2010 19:30
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Czy gdy laptop jest odłączony od sieci LAN, efekt występuje? Czy gdy odtwarzamy MP3 na stacjonarnym z dysku, to efekt wystepuje, czy pojawia się tylko przy mediach strunieniowanych z internetu?

• #4 12 Cze 2010 21:22
    marcinstaszewski
    Poziom 9  

Laptop to Acer 5738z Gdy odłączę kabel od karty lan problem ustępuje no ale nie mam internetu te trzeszczenia są zsynchronizowane z migajacymi diodami karty lan w laptopie .

Dodano po 3 [minuty]:

problemem nie jest moja karta bezprzewodowa poniewaz po zdemontowaniu problem nie ustepuje

Dodano po 2 [minuty]:

gdy odlacze kabel od laptopa i podlacze z powrotem np myszka w stacjonarnym sie zacina na kilka sekund internet zwalnia na stacjonarnym

• #5 12 Cze 2010 21:38
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Najprawdopodobniej wirus. Jakiś program przesyła bardzo duże ilości danych np. DDosuje, albo spamuje) przez internet. Powoduje to obciążenie procesora i lagowanie wszystkiego - z myszką włącznie. Jak kabel jest odłączony, to problem nie występuje.

• #6 12 Cze 2010 23:18
    marcinstaszewski
    Poziom 9  

Jesli to wirus to czy on jest po stronie laptopa czy desktopa ?

• #7 13 Cze 2010 15:41
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Po stronie komputera, który podłączony do sieci wywołuje zakłócenia.

Żeby nie było nieścisłości. Masz ruter, do którego podłączasz i PC i laptopa kablem LAN tak?

• #8 13 Cze 2010 16:09
    marcinstaszewski
    Poziom 9  

Stacjonarny posiada modem usb huawei i udostępniam internet przez lan do laptopa

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo