Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 1999-po awarii aku nie działa kluczyk radiowy

El.Liebre 06 Jun 2010 14:03 10455 7
    El.Liebre
    Level 2  
    Witam! :)

Mam pewien problem, więc z góry dzięki za pomoc!

Posiadam Renault Megane 1.6 16V z 1999 r. Tydzień temu zostawiłem go na włączonych światłach na 3 dni, więc akumulator siadł kompletnie. Nie działała elektryka, oczywiście nie palił, itp. Akumultor miał już swoje lata (7), więc kupiłem nowy - 60Ah/600A. Elektryka zaczęła działać (poza np. przednią elektryczną szybą po stronie kierowcy), ale nadal nie zapalał i nie działał pilot radiowy w kluczyku.

Oddałem go do serwisu i szybko naprawili za stówkę. Podobno padło kilka bezpieczników, o resztę nie pytałem. Teraz działa wszystko poza centralnym zamkiem z pilota w kluczyku. Mówią, że potrzebny jest do tego "magik", który policzy 500 zł :/

Samochód jakby w ogóle "nie łapie" sygnału z kluczyka. Mam dwa, żaden nie działa:

Auto mogę otworzyć i zamknąć tylko ręcznie. Centralny zamek działa tylko z przycisku na konsoli:

- zamyka i otwiera wszystkie 4 drzwi i drzwiczki do wlewki baku...ale nie zamyka już bagażnika :( Zresztą w ogóle nie mogę go zamknąć - zamek jest zablokowany i nie mogę włożyć kluczyka:

Nigdy zresztą nie próbowałem zamykać go "manualnie", zawsze wszystko otwierałem pilotem.

Czy to możliwe, że samochód po prostu zgubił kod od kluczyka radiowego i dlatego nie reaguje? Kluczyki (mam 2 sztuki) na pewno są sprawne, mają dobre baterie, dioda nadajnika w kluczyku miga itp.

Da się jakoś zakodować kluczyk bez wizyty w serwisie? I w jaki sposób mogę teraz zamknąć bagażnik?

Jeśli ma to jakies znaczenie, to samochód posiada alarm (z ciągle migającą diodą sygnaliacyjną przy kierownicy):

który jednak w tej chwili jest odłączony:

Bardzo dziękuję za pomoc.
    adrian1201
    Level 29  
    Pewnie brak synchronizacji ale dziwne że w serwise tego nie zrobili porzebny kod pin 4 cyfrowy
    User removed account
    User removed account  
    Miracle Woman SM
    Level 18  
    Najtaniej dorobić sterownik radiowy.
    Najwygodniej .......
    User removed account
    User removed account  
    adrian1201
    Level 29  
    nie pisze z którego okresu były z 99 z II gen ale wcześniejsze wersje dało się zrobić synchro wklepując kod przciskiem od zamykania zresztą wiesz pewnie jak i co a my nie wiemy jakie ma immo
    User removed account
    User removed account  
    El.Liebre
    Level 2  
    Samochód jest z kwietnia 1999 r.

Dzięki za info. Chyba faktycznie zamontuję radiowy sterownik do centralnego.

Tylko pytanie - czy bagażnik będzie działać, skoro teraz z przycisku cetralnego na konsoli nie zamyka się? A może tak ma być? Kontrola zamknięcia/otwarcia bagażnika jest realizowana odrębnie od drzwi/klapki wlewu paliwa?

I ostatnie - da się jakoś odblokować zamek w bagażniku, aby na chwilę obecną móc zamknąć go ręcznie kluczykiem?