Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra A 1,6 92r. obrotomierz.

Bogdan7014 06 Cze 2010 14:29 3407 10
  • #1 06 Cze 2010 14:29
    Bogdan7014
    Poziom 10  

Witam!
    Mam zamiar zamontowac tablicę rozdzielczą z obrotomierzem bo obecnie mam bez ale w tej wersji bez obr. (prod. angielska) pod licznikiem jest czytnik przebytej drogi a wtej z obrotomierzem (prod. niemiecka) brak tego czytnika są jedynie doprowadzone ścieżki, przełożenie części odpada ponieważ różnice są tak zasadnicze że nie da się złożyc zdwóch jednego odpowiedniego.Podobno były wersje Vectry z tym czytnikiem na lince.Proszę o opinie na ten temat ewentualnie jakiś namiar na taki czytnik montowany na lince. Z góry .... Dziękuję.
    Pozdrawiam B.

0 10
  • #2 06 Cze 2010 14:44
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 06 Cze 2010 16:20
    cursor
    Poziom 30  

W vectrze, astrze i calibrze impulsator był montowany z tyłu licznika.
    Problem w tym, że nie występował w każdej wersji.

U kumpla, żeby to działało odwaliłem druciarstwo.
    Prędkościomierz z wersji bez impulsatora nie ma odpowiedniego pola z tyłu, z którego impulsator czytałby impulsy. Musiałem przełożyć prędkościomierz z wersji bez obrotomierza, z tym, że tarcza jest inna, więc trzeba ją zostawić z wersji z obrotomierzem.
    Następnie przykręciłem impulsator i po ścieżkach w starym liczniku doszedłem w które miejsca dopiąć się impulsatorem i podłączyłem się do kabli z wtyczki.

Inne rozwiązanie to wkręcenie w skrzynie impulsatora z kadetta, ascony C, corsy A/B(oznaczenie AA, 6 impulsów) i podłączenie jego. Do impulsatora przychodzą 3 przewody, plus po stacyjce - czarny przewód, masa - brązowy przewód i impulsy - niebiesko-czerwony przewód. Pierwsze dwa da się znaleźć pod maską(masa z budy, plus po stacyjce np. z cewki), trzeci przewód musisz doprowadzić albo do licznika, albo od razu do ECU. ECU znajduje się z prawej stronie(na prawym przednim słupku). Przed nim znajdziesz 2 lub 3 małe wtyczki. Do jednej z nich dochodzi cienki niebiesko-czerwony przewód, to z nim musisz się połączyć z impulsatorem, który wstawisz do skrzyni.

Bez impulsatora silnik będzie gasnąć w czasie jazdy np. przy wrzuceniu na luz.

0
  • #4 06 Cze 2010 16:25
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 06 Cze 2010 20:10
    Bogdan7014
    Poziom 10  

Dzięki za zainteresowanie.
    Jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy impulsator z Poloneza będzie działał w Vectrze, może ktoś wie?.
    Wielkie dzięki za opis przekładek (wykonanie z dwóch tablic jednej właściwej) ja po dokładnym przeglądnięciu obóch nie zdecydowałem się na przekładki.Może to był błąd?.

0
  • #7 10 Cze 2010 19:13
    Bogdan7014
    Poziom 10  

Witam!
    Przekładki udane, impulsator działa obrotomierz też tylko wydaje mi się że przekłamuje nieco (na jałowym ok. 1000 czyli OK. a max. 3,5) i tu mam pytanie.Skąd doprowadzic sygnał do obrotomierza bo ja wziąłem z cewki zapł. tak jak u kolegi w wersji 1,8 (fabrycznie) ale czy nie powinien byc doprowadzony z ECU? a jeżeli tak to zktórego pinu. Proszę o podpowiedzi.
    Dzięki. Pozdrawiam.

0
  • #8 10 Cze 2010 21:12
    cursor
    Poziom 30  

W przypadku c16nz nawet schemat podaje, że sygnał jest brany z cewki.
    Nie masz tego licznika z vectry V6 albo diesla?

0
  • Pomocny post
    #9 10 Cze 2010 22:16
    ociz
    Moderator Samochody

Cursor, wyrzuć ten schemat, ja sprawdzałem w 3 różnych schematach i w żadnym nie ma z cewki, tylko z ECU pin C1.

0
  • #10 10 Cze 2010 22:22
    Bogdan7014
    Poziom 10  

Tak naprawdę to nie wiem z jakiego modelu mam te zegary ponieważ kupiłem je z drugiej ręki a kontaktu z właścicielem tamtego auta nie mam. A może ma znaczenie to że mam założony silnik z Astry z 94r. Jeszcze jedno gdyby spróbowac zpinu C-1 ECU ?.

Dodano po 5 [minuty]:

Dzięki OCIZ w trakcie pisania odpowiedzi przezemnie Ty napisałeś i z tąd wynikła ta zbieżnośc z C-1.

0
  • #11 06 Sie 2010 21:32
    Bogdan7014
    Poziom 10  

Wielkie dzięki za komentarze i pomoc.To rozwiązanie z pinem C1 to był strzał w 10-tkę.Problem rozwiązany,wszystko działa jak należy.

0