Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yaesu FT 8800E a Yaesu FT 8800R - różnice

06 Cze 2010 15:47 6464 14
  • Poziom 16  
    Orientuje się któryś z szanownych forumowiczów jakie są różnice pomiędzy radiami podanymi w temacie ? Posiadam FT 8800E i jestem ciekawy czym się różnią.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Różnią się ARS'em
  • Poziom 12  
    W FT-8800R brak jest tonu 1750Hz do otwieranie przemienników.
    Wersja FT-8800E ma gniazdo antenowe "N" a FT-8800R "UC-1"
  • Poziom 11  
    A w moim 8800R jest ton 1750
    Ton jest, a gniazdo UHF i N występują w obu wersjach.
  • Poziom 34  
    w/w radiotelefony różnią się rynkiem na który idą.
    Niczym więcej. A każdą wersje da się "przerobić" na taką jaką się chce.
    Różnią się wgranym softem, osobiście nie widziałem by ktoś zmienił wsad w procesorze w tych radiotelefonach, a różnią się ARS'em.
  • Poziom 34  
    Przecież wystarczy zworkę przylutować i już jest ARS jak w wersji E i posiada Ton 1750 Hz (dodatkowo można utworzyć przeróżne kombinacje częstotliwościowe)
    Dziwne, ale te sztuki które miałem i tyczy sie to innych Yeasu tego typu, da sie rozblokować ale ARS pozostaje.
  • Poziom 34  
    Moje "sztuki" którymi się zajmowałem, a były to FT-7800E, FT-8800E, FT-8900R, można było zwykłą "zworką" ogłupieć i zmienić im tryb pracy.
    Jak i szerokość pasma jakie odbierały, czy tez odbierały i nadawały jak i zmienić kombinacje przemiennikową czy ton.
    Później tylko trzeba było z menu podmienić dla odpowiedniego przycisku na mikrofonie (wedle gustu) inną opcję z tonem.
    W pełni sprecyzujmy: Częstotliwość, TON i resztę mają i tego nikt nie neguje. Shift podczas pracy da się zmienić w menu na dowolny, lecz po resecie ustawień Automatyczny Repeat Shift wraca do wersji amerykańskiej (i znów przez menu zmieniamy go) - zworkami nie da się ustawić w wersji R radia, europejskiego Automatycznego Repeat Shiftu. (Shift można zmienić ręcznie w ustawieniach i będzie tak aż do kolejnej zmiany lub RESETU radia)

Jest to zapisane w procesorze i to jedyna stała różnica w tych radiach.
  • Poziom 9  
    Sady:
    Możesz dokładnie powiedzieć na czym polega ten problem z ARS??
    Czy to jest mocno uciążliwe?? Zastanawiam się właśnie nad zakupem wersji R prosto z hong kongu, bo różnica w cenie wynosi prawie 300 pln w porównaniu do E.
  • Poziom 34  
    Jeśli mogę, ja posiadam w tej chwili FT-8900R a wcześniej posiadałem FT-8800R i tak jak pisałem wcześniej dało się ją przestawić na wersję "E".
    ARS był tam gdzie powinien.
  • Poziom 20  
    Dopiszę się do tematu
    piszecie,ze jest wersja R albo E
    Pytanie dlaczego na moim pudełku jest napisana R i E co to za wersja ?

są wersje z pojedynczymi literkami ,
  • Moderator
    603mariusz napisał:
    ...
    Pytanie dlaczego na moim pudełku jest napisana R i E co to za wersja ?...]

Dostałeś "uniwersalne" pudełko. Po prostu ktoś nie "odfajkował" wersji radia którą do środka włożono.
    Pytasz "co to za wersja"? Taka jaka jest na radiu.

Twój post nic istotnego nie wniósł do tematu a temat jest archiwalny. Tak więc zgodnie z punktem 3.1.19 regulaminu dyskusję zamykam.