Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki głośnik niskotonowy do komputera?

crean 06 Cze 2010 16:26 3115 28
  • #1 06 Cze 2010 16:26
    crean
    Poziom 8  

Witam chce kupić do komputera głośnik niskotonowy jakiś wypas ale nie drogi :(
    czy ten jest dobry ? Link
    Pytanie teoretyczne: czy jeżeli bym miał taki głośnik to jaki amplituner dokupić do niego ? Na jakie dane techniczne mam patrzeć przy wyborze głośnika o takiej mocy ?

0 28
  • #2 06 Cze 2010 16:30
    764275
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 06 Cze 2010 16:40
    crean
    Poziom 8  

na amplituner/wzmacniacz 200zl a głośnik 150 zł. Mam już średniotonowe i wysokotonowe x2.

Dodano po 2 [minuty]:

Chce żeby to ładnie grało i żeby dało się podłączyć ten głośnik niskotonowy i dwa średniotonowe do odpowiednich gniazd(dziurek). Tak żebym mógł regulować częstotliwość basu.

Dodano po 5 [minuty]:

Głośnik może być osobno pudełko do głośnika zrobie sobie sam :)

Proszę pisać zgodnie z zasadami poprawnej pisowni.
    Regulamin p.15
    Proszę poprawić swoje posty
    (dj-MatyAS)

0
  • #4 06 Cze 2010 17:16
    wariato
    Poziom 43  

Głośnik z linku to dno, poza tym ten odpustowy wygląd mnie jakoś odrzuca. Niech kolega napisze dokładnie co tam ma za głośniki jeszcze (chodzi mi o średnie i wysokie). Poza tym to ma być tylko jedna kolumna ? Wzmacniacz stereo do 200 pln można dostać spokojnie.

0
  • #5 06 Cze 2010 17:19
    MR-Sound
    Poziom 25  

crean napisał:
    Chce żeby to ładnie grało i żeby dało się podłączyć ten głośnik niskotonowy i dwa średniotonowe do odpowiednich gniazd(dziurek). Tak żebym mógł regulować częstotliwość basu.

Musisz mieć zwrotnice która podzieli pasmo na każdy z głośników.
    crean napisał:
    Mam już średniotonowe i wysokotonowe x2.

crean napisał:
    głośnik niskotonowy i dwa średniotonowe

To zastanów się co i ile tego masz.
    Najlepiej zrób zdjęcia i zamieść tutaj-powiemy Ci co dalej.
    Cytat:
    czy jeżeli bym miał taki głośnik to jaki amplituner dokupić do niego ?

Mocowo podobny, aczkolwiek nie patrz na moc tegoż głośnika: "Moc nominalna: 450W" - bo jest to naciągana , nie wiarygodna moc.
    w grę wchodzi wyłącznie amplituner (tuner+wzmacniacz) czy może być sam wzmacniacz ?

0
  • #6 06 Cze 2010 18:10
    crean
    Poziom 8  

Obojetne czy wzmacniacz czy amplituner, tylko żeby ładnie chodziło i podeszło do kompa. Głośniki mam ze stanów zjednoczonych.
    To są właśnie te: Link
    Odnośnie to co wariato napisał to basowy to ma być jedna kolumna tylko i wyłącznie nisko tonowy.
    Czyli chce zrobić 2.1

0
  • #8 06 Cze 2010 18:27
    crean
    Poziom 8  

Aktywny mi odciązy wzmacniacz dla tych monitorków. Ale znów chciałem kupić tylo sam głośnik a obudowe na niego bym zrobił sam. Bo żebym miał aktywny to już muszę kupić cały głośnik z obudową.
    Pokój mam duży, jestem miłośnikiem techono, hard-style więc lubie mocne basy. Pokój:
    Długość: 7-8m
    Szerokość: 3m
    Tak wałśnie chodzi o subufer, bo te satelitki basu nie mają :(
    bardzo mało znam się na głośnikach dlatego proszę też was o jakieś konkretne propozycje o wzmacniaczu\amplitunerze i wyborze głośnika niskotonowego.

0
  • #9 06 Cze 2010 18:47
    wariato
    Poziom 43  

Nie koniecznie musi kolega kupywać głośnik z obudową. Głośnik odzielnie i wzmacniacz odzielnie. Rozumiem że kolega posiada już wzmacniacz do tych monitorów ? Wtedy koszt głośnika byłby orientacyjnie ok 150 zł + panel ok 200/250 zł. Aha i radzę zapoznać się z działem DiY na forum Link

0
  • #10 06 Cze 2010 18:48
    MR-Sound
    Poziom 25  

crean napisał:
    bardzo mało znam się na głośnikach dlatego proszę też was o jakieś konkretne propozycje

Po to właśnie tutaj jesteśmy.
    crean napisał:
    Aktywny mi odciązy wzmacniacz dla tych monitorków.

Mylisz się. To pasywny obciąży Ci wzmacniacz, bo nie ma on własnego (wbudowanego) wzmacniacza. Aktywny tak owy ma.

Wszystkie info już mamy z wyjątkiem budżetu-ile chce kolega przeznaczyć na owy cel? :)

0
  • #11 06 Cze 2010 18:54
    wariato
    Poziom 43  

crean napisał:

Kolega crean napisał wyraźnie że sub aktywny odciążyłby wzmacniacz - czyli wszystko się zgadza. Proszę czytać ze zrozumieniem ;) Poza tym budżet znany 200 pln na wzmacniacz i 150 na przetwornik. Większość zaproponuje zapewne sub aktywny na GDN 30/120.

0
  • #12 06 Cze 2010 19:40
    crean
    Poziom 8  

Nie wzmacniacza nie mam i chce właśnie go kupić do 200zł.
    Tylko powiedzcie mi jedno, bo ja się nie znam, będzie pomagał mi w tym znajomy. Ale pytanie moje to takie że potrzebuje wzmacniacz który będzie miał specjalne gniazdo na wejście głośnika niskotonowego czyli subwoofer i wejścia na te moje dwie satelitki.
    GDN 30/120. czy rzeczywiście ten głośnik jest dobry ?

Dodano po 7 [minuty]:

wariato napisał:
    crean napisał:

Kolega crean napisał wyraźnie że sub aktywny odciążyłby wzmacniacz - czyli wszystko się zgadza. Proszę czytać ze zrozumieniem ;) Poza tym budżet znany 200 pln na wzmacniacz i 150 na przetwornik. Większość zaproponuje zapewne sub aktywny na GDN 30/120.

Piszesz że aktywny ale ja za tym nie jestem bo muszę iść w dodatkowe koszty.

0
  • #13 06 Cze 2010 20:05
    MR-Sound
    Poziom 25  

Cytat:

Kolega crean napisał wyraźnie że sub aktywny odciążyłby wzmacniacz

Sorry nie doczytałem.

Sub na GDN 30/120/1 i np. Holton 400 wyjdzie ok. 600-700zł.

0
  • #14 06 Cze 2010 21:19
    crean
    Poziom 8  

MiZ Sound napisał:
    Cytat:

Kolega crean napisał wyraźnie że sub aktywny odciążyłby wzmacniacz

Sorry nie doczytałem.

Sub na GDN 30/120/1 i np. Holton 400 wyjdzie ok. 600-700zł.

Heh znów nie doczytałeś DO 200 zł. do 150-160zł głośnik.

0
  • #15 06 Cze 2010 22:08
    wariato
    Poziom 43  

Więc ja doradzę suba opartego na GDN 25/80 - dobrze sprawdzi się w tej roli i do tego np jakiś używany wzmacniacz panelowy z allegro czy też może ktoś tu na forum odsprzedaje. A do napędu monitorów wystarczyłaby np. Tosca wtedy można zmieścić się w budżecie.

0
  • #16 06 Cze 2010 23:19
    crean
    Poziom 8  

Napiszcie mi jaki to konkretnie ma być wzmacniacz/amplituner. Jakie ma mieś dane techniczne żeby pasował do głośnika ?

0
  • #18 07 Cze 2010 09:13
    crean
    Poziom 8  

ampli/wzmacniacz chce do sub i tych dwuch monitorków

0
  • #19 07 Cze 2010 09:35
    wariato
    Poziom 43  

Nie zaleca się jednego wzmacniacza jednocześnie do monitorów i suba. Do monitorów wystarczy wzmacniacz niedużej mocy ok 35/40W a do napędu suba trzeba już coś mocniejszego.
    Panel mógłby wystarczyć ten z linku powyżej, posiada wejście wysokopoziomowe dlatego będzie można go podłaczyć do ampli czy wzmacniacza napędzającego monitory.

0
  • #20 07 Cze 2010 15:30
    crean
    Poziom 8  

A może troszke bardziej mi to wytłumaczysz jak to wszystko podpiąć jeżeli wzmacniacz jeden mam mieć do monitorków a drugi do sub.
    I jak to później podlączyć wszsytko do jednego żeby komupter wygryl sub i monitorki.

Dodano po 11 [minuty]:

Załóżmy że kupie ten głośnik Link, obudowę do niego dorobię.
    następnie kupie do niego wzmacniacz do wbudowania Link.
    Teraz zostają mi do podłączenia dwa monitorki. Do czego je podpiąć czy trzeba dokupić coś do nich jeszcze ? Jeżeli tak to co dokupić ? A jeżeli nie to z tego co widzę i coś mi tam świta to te dwa monitorki mam podpiąć pod ten wzmacniacz który kupie i wbuduje do sub ?
    Bardzo was proszę Panowie, żebyście do mnie pisali tak bardziej rozbudowanie co i jak bo ja w tym nie siedze i jestem zielony. Natomiast z informatyki to jestem w temacie.

0
  • #23 07 Cze 2010 22:28
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

crean napisał:
    ...
    I jak to później podlączyć wszsytko do jednego żeby komupter wygryl sub i monitorki...

... Natomiast z informatyki to jestem w temacie.

I kolega nie jest świadom, że urządzenia typu słuchawki/wzmacniacze, podłączane przez gniazda jack, nie muszą być wykrywane przez komputer? A wszystko ogranicza się do konfiguracji karty dźwiękowej?

0
  • #24 07 Cze 2010 23:17
    crean
    Poziom 8  

Tak jak pisałem jeszcze nigdy się w takie klocki nie bawiłem. Dlatego też może i nie wiem jak skonfigurować kartę dźwiękową.
    Głośnik i wzmacniacz aktywny do sub kupiłem już :)
    Teraz zostalo mi jeszcze kupić wzmacniacz do moich monitorków czyż tak ?

0
  • #28 09 Cze 2010 18:59
    crean
    Poziom 8  

Nic :D
    Bo 120zł wzmacniacz i głośnik 200 mnie wyszedł.
    Ale coś tam uzbieram jeszcze :)
    Więc nie drogo, do tych monitorków

0