Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

awaria odkurzacza Zelmer METEOR

pkpintercity 06 Cze 2010 18:44 4944 5
  • #1 06 Cze 2010 18:44
    pkpintercity
    Poziom 13  

Witam wczoraj odkurzam mieszkanie i nagle bum z odkurzacza wybił pół automat w liczniku i koniec myślałem że się spalił odkurzacz ale gdy go rozebrałem to zobaczyłem że to chyba jest cewka uszkodzona i teraz najlepsze kolega powiedział mi że ma taki sam odkurzacz w częściach więc pomyślałem ze wezmę od niego taką cewkę i tu zonk na obudowie jest miejsce na tą cewkę ale cewki nie ma a odkurzacz mu działał więc moje pytanko mogę też tak zrobić że bez cewki czy raczej trzeba będzie wymieniać poniżej zamieszczam fotki cewki

awaria odkurzacza Zelmer METEOR awaria odkurzacza Zelmer METEOR

za pomoc z góry dziękuję

0 5
  • #2 06 Cze 2010 19:01
    axxx
    Specjalista AGD

To jest filtr przeciwzakłóceniowy.Bez filtra też będzie działać ale sprzęt RTV będzie zakłócany podczas odkurzania.

0
  • #3 06 Cze 2010 20:13
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Bez filtra odkurzacz będzie działał, należy bezpośrednio doprowadzić zasilanie do silnika, ale koszt nowego filtra to ok 6 zł, więc warto go wymienić by nie powstawały zakłócenia RTV. Skoro silnik masz wymontowany, polecam wszystko wyczyścić i sprawdzić stan łożysk i szczotek.

0
  • #4 06 Cze 2010 21:32
    pkpintercity
    Poziom 13  

Ja ten silnik przynajmniej raz na 2 miechy wyciagam żeby zobaczyć co się ciekawego dzieje jedynie co mnie wkurza to że on jest strasznie głośny

0
  • #5 13 Lip 2010 17:08
    charizmatic
    Poziom 2  

witam,
    czy owa cewka, jeśli jest zepsuta, może mieć wpływ na pracę silnika odkurzacza??
    bo odkurzacz załącza sie normalnie, chodzi, nie dymi, tylko jakby rzęzi delikatnie i nie ma całej mocy chyba
    szczotki są jeszcze długie, tak więc one raczej nie są problemem

1
  • #6 13 Lip 2010 17:16
    bruno360
    Poziom 16  

Tak jak już wyżej ktoś napisał ,to nie jest cewka tylko filtr przeciw zakłóceniowy .Jest on montowany w większości urządzeń AGD i elektronarzędzi typu wiertarki,szlifierki itp.Nie ma on wpływu na prawidłowe działanie urządzenia .

0