Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Domowy -sam sie włącza

06 Cze 2010 19:09 7571 5
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam alarm domowy, który zamontowałem 4 lata temu. Niestety raz na jakiś czas (zupełnie nie wiem dlaczego) alarm sam się włącza, gdy jest oczywiście dezaktywowany.
    Centralka to -DANTOM DT3
    4 czujki PIR, jedna linia z opóźnieniem
    Klawiatura Dantom i 2 syreny Dantom po obu stronach domu.
    Posiadam zamontowaną linię sabotażową.

co wg. was może być przyczyną takiego zachowania się alarmu???, przewody montowałem sam i zrobiłem to nadzwyczaj starannie, także sam podłączałem wszystko i jak do tej pory problemów nie było.
    Niestety klawiatura nie ma wyświetlacza i nie widać kodów błędu.
  • Poziom 24  
    Sabotaż - na sygn. zew od strony południowej. / zostaje jeszcze 8 możliwości /.
  • Poziom 9  
    nikspol napisał:
    Sabotaż - na sygn. zew od strony południowej. / zostaje jeszcze 8 możliwości /.

nie rozumiem tego jak to od strony południowej? możesz jaśniej określić?

Faktycznie mam syrenę od strony południowej:), co z tym sabotażem może być nie tak ?

Jakie zostają jeszcze możliwości napisz proszę bo chciałbym wiedzieć nawet jeżeli mnie nie będą dotyczyć
    ps. zamówiłem nowy akumulator do centralki
  • Poziom 24  
    Sabotaże masz podłączone w jednej pętli. Alarm występuje przy wył. urządzeniu i okresowo dlatego trzeba metodą eliminacji najpierw doczepić np. same sab. czuj będzie dobrze to szukać w obw. sygnalizatorów i ewentualnie zamka . itd. W tym sygnalizatorze najszybciej padnie styk sab. A dlaczego? -pomyśl. Technicy A.O S
    w takiej sytuacji doczepiają AKU - tam gdzie jest niepewny styk zaiskrzy i się zespawa.Oczywiście Ty i nikt inny niech nie powiela tej metody bo takie działanie jest bardzo nieprzemyślane .
  • Poziom 9  
    Rozumiem - czyli prawdopodobnie sabotaż - te styki są naprawiane czy koniecznie trzeba zakupić nowy ??