Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips Alpha IV

papaj 27 Aug 2004 09:38 1776 15
    papaj
    Level 19  
    Witam i pytam : na wyświetlaczu pisze SAFE , to jest zablokowane czy czeka na kod, a jeśli kod to jak w tym gebelsie to wpisać?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    JM Elektronik
    Level 19  
    Temat wielokrotnie meczony na forum.Czeka na kod nacisni klawisze TP i TA.
    edziu

Level 29  
    przeba trzymać pare sec TP + TA i zatwierdzamy TP + TA
    papaj
    Level 19  
    Dzięki, a mogę kogoś prosić jesze o kod? Znajoma mi to wcisnęła i miałczy za plecami :roll: VWZ6Z1P1016550 .
    edziu

Level 29  
    nikt ci kodu po SN: nie poda po piesze nie ma kalkulatorów Philipsa a po drugie regulamin
    papaj
    Level 19  
    To może na maila :papaj1162@wp.pl będę wdzięczny
    binis
    Level 22  
    A nie lepiej zrobić to jak bozia przykazała ? A ile to potem satysfakcji. Przecie to proste radio.
    papaj
    Level 19  
    To opisz jak, bo kiedyś kogoś na forum prosiłem to mi napisano że lepiej zapłacić, bo po co Amerykę drugi raz odkrywać.
    JM Elektronik
    Level 19  
    Rozebrac radjo, znalezc pamiec ,podłaczyc programator, odczytac i to cała filozofja
    papaj
    Level 19  
    Rozebrać - ok, znaleźć - ok, programator - jaki i skąd, nie chce mi się dyskutować. Może ktoś w końcu opisze całą procedurę szczegółowo, a nie tam takie "a bo to trzeba znać strukturę procka, programatory itp, itd". Niech ktoś to opisze raz, a pożądnie i będzie spokój. Najlepiej człowiekowi powiedzieć idź i zapłać , albo szukaj w literaturze. Napiszcie : jakie procki występują jak się do nich zabrać jak odczytywać itd. Trochę dobrej woli, a z czasem pytania o kod będą mniej spotykane.Pozdrowienia i dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby :) .
    binis
    Level 22  
    Z tego co widzę nie jesteś początkującym na tym forum . Na górze wytłuszczonym drukiem jest " SZUKAJ " . Kliknij tam potem wpisz ALPHA IV i szukaj. Znajdziesz wszystko. Troche inwencji. To radio naprawde jest proste do roboty.
    edziu

Level 29  
    papaj wrote:
    Rozebrać - ok, znaleźć - ok, programator - jaki i skąd,.... .

jaki taki żeby obsłogiwał ta pamiec jaka jest w radiu
    a s kat morza kupić jak i zrobic w sieci jest pełno schematów najprzerórzniejszych programatorów
    po prosztu trzeba sie troche wysilic żeby do czegoś dojśc :wink:
    Jacu$
    Level 27  
    No więc po kolei:
    1. Wejść na stronę Schematic Terrorist i pod literką V jak Volkswagen sprawdzić, w czym siedzi kod.
    2. Jak już wiadomo, że siedzi w EEPROM-ie szeregowym typu i2c serii 24cxx to trzeba zdobyć/zrobić programator do odczytania takiej pamięci.
    3. Znaleźć na tym forum wątek https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic166316.html i przewinąć do miejsca, gdzie widać avatar z Kłapouchym a następnie przeczytać skąd ściągnąć oprogramowanie i schemat interface'u do odczytania pamięci.
    4. Własnoręcznie zbudować programatorek i odczytać zawartość pamięci.
    5. Zamieścić w bieżącym wątku plik z zawartością pamięci (najlepiej w formacie .bin) i zapytać kolegów jaki numerek by wytypowali w pierwszym losowaniu.
    6. Odczytać odpowiedź kolegów i wprowadzić wytypowany numer.
    7. Poinformować o wynikach i podziękować kolegom.
    papaj
    Level 19  
    W związku z tym mam pytanie: Jak odczytywać zawartość pamięci pod kątem numeru kodu? Szczerze zamierzam się za to zabrać, zresztą wszystko już mam jedynie zrobić interfejsy, ale jak czytać bo po co mam to wszystko robić jak i tak od kogoś mam być zależny. Dziękuję już teraz jedynie chciałem ponowić prośbę o numer bo dziś, albo jutro rano znowu mnie będzie kobitka męczyć.Dzięki i czekam na odpowiedż.
    SlaweK
    Level 43  
    Czy masz kłopoty z percepcją ? Już pisał Edziu że po pierwsze regulamin a po drugie że nikt Ci tego nie policzy z numerów bo takigo kalkulatora nie ma.
    A po trzecie to nie wiem czy będzie ktoś łaska prowadzić Cię za rączkę, skoro piszesz że masz schematy interfaców a nie wiesz jak czytać (podłączyć i nacisąć READ MEMORY).
    A gdyby chciało Ci się wypałnić uczciwie ankietę przy rejestracji na Elektrodzie i wpisać tam skąd jesteś to może albo raczej napewno znalazłby się ktoś w okolicy kto by Ci pomógł na żywo.

SławeK
    papaj
    Level 19  
    Zrobiłeś ze mnie ślepego bandytę. Dzięki za pomoc i w imieniu mojej znajmej też !!!!!!!!!!!