Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorower Piaggio nie pali po przerwie

krakus741 06 Jun 2010 21:40 5030 4
    krakus741
    Level 15  
    Witam.
    Posiadam skuter Piaggio Sfera i mam taki problem a mianowicie jak motor postoi około 2 godzin bez jazdy, to potem ciężko go odpalić. Muszę kręcić i kręcić rozrusznikiem aż powoli załapuje (około 2 min). Dodam, że na "kopa" też nie pali.
    Jak już odpalę pojadę 100 m zatrzymam się, zgaszę postoję to pali na dotyk.
    Co to może być?
    Proszę o pomoc!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    lukaszsobek123
    Level 11  
    Zacznij kolego najpierw od przeczyszczenia układu paliwowego.Niby taka błahostka a może narobić bałaganu... Wiem bo to samo praktycznie miałem w swoim skuterku.
    krakus741
    Level 15  
    Chodzi o gaźnik , filtr paliwa ? Gaźnik czyściłem ,a filtr paliwa kupiłem nowy .
    Czytałem wiele tematów i wielu problem brał się z ssania elektrycznego (elektrozaworu ) co myślicie ?
    VITs
    Level 10  
    Witam w moim skuterze (chiński) miałem to samo tylko, że po zimie. Skuter nie odpalał a gdy już odpalił, pochodził 10sek. Nie można było mu dać gazu bo gasł. Tylko, że u mnie elektrozawór się nie zepsuł, tylko uszczelka puszczała lewe powietrze. Gdy kupiłem elektrozawór okazało się, że nie pasuje, a takich jak posiadam już nie produkują. Dlatego zatkałem dziurę korkiem od winka (xD super pomysł) i zabezpieczyłem żeby nie wypadał. Teraz skuter chodzi ale pali 5-6l na 100km i nie ma wolnych obrotów.(odpala na 1 kopa, o dziwo). Dziś próbuje założyć ten zawór bo powinien palić 1,8-2,5 l a nie 6 !!! Mój skuter to złomek (2500km przejechane), ale myślałem, że markowe się nie psują :p. Powodzenia !!
    krakus741
    Level 15  
    Tak markowy tylko nie pytaj się ile ma przejechane bo się przewrócisz i nie wstaniesz , pokombinuje z tym elektrozaworem macie jakieś jeszcze pomysły ?