Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor do 2250zł około 40 cali.

06 Cze 2010 23:32 2166 2
  • Poziom 9  
    Witam zakładam nowy temat bo widzę że każdy ma inne upodobania co do kupna telewizora. Przymierzam się wymienić starego rzęcha na jakiegoś LCD. I tu pytanie do Was co kupić?

odległość od ekranu ?około 3-4m
    jak słońce świeci w pokoju ? raczej nie ma problemu z wpadającym słońcem
    Jak duży jest pokój ? około 16m2
    jaki masz obecnie telewizor? SONY bombka chyba 28cale
    jakie programy najczęściej oglądasz? Discovery, Sportowe, Tvn Turbo
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? raczej przez cały dzień ktoś zawsze go ogląda
    preferowana wielkość telewizora? minimum 40 cali
    preferowana marka ? Sony bravia?
    czego nie lubisz w telewizorach?
    jakie urządzenia będą podłączone ? Telewizja "n", DVD
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?90% telewizja n 10% DVD
    jakimi złączami ? HDMI,
    jaki masz sygnał ? raczej dobry, osiedlowa antena zbiorcza,
    ile programów HD ? sporo
    ma stać czy wisieć ?stać

Z góry dzięki za odpowiedź. Cena myślę między 2000 a 2500. Pozdrawiam [/tex]
  • Poziom 14  
    Witam. Co do firmy Sony to trudno mi się wypowiedzieć ale po swoich doświadczeniach (niedawno kupiłem samsunga LE40B620) który kosztował niecałe 2500 zł teraz jest pewnie jeszcze tańszy mogę śmiało ten model polecić. Telewizor jest oczywiście Full HD. Obraz z N'ki jest rewelacyjny głośniki też całkiem ładnie grają a obraz z kablówki jeśli jest mocny też jest rewelacyjny. Niedawno sieć kablowa z której korzystam zaczęła nadawać kilka programów w formie cyfrowej dzięki czemu mogłem wypróbować tuner MPEG4 w który ten telewizor jest również wyposażony i jedno co powiem to że jest gruba różnica w kontraście i nasyceniu kolorów. Telewizor posiada 4 wejścia HDMI z czego trzy na tylnym panelu, gniazdo d-sub do podłączenia komputera wejście RGB wejście composite wyjście cyfrowe optyczne no i oczywiście jeden port USB 2.0 który służy do aktualizacji oprogramowania. Można również podłączyć pamięć usb i oglądać zdjęcia lub słuchać muzyki. Model ten domyślnie nie odtwarza filmów ale wystarczy mała modyfikacja w menu serwisowym i czyta praktycznie wszystko. Bez problemu rozpoznaje dysk przenośny 320 GB na którym miałem film AVATAR w formacie MKV. Jedyne 35 giga filmu w full HD. Nic dodać nic ująć. Po prostu rewelka i zero problemu z odczytywaniem tak dużych plików. Nie czyta RMVB ale tego formatu to chyba nic domyślnie nie czyta. Matryca całe szczęście jest matowa. Telewizor jakiś czas stał u mnie bokiem do okna i czasami bezpośrednio na matryce padało słońce. Nie powodowało to jednak pogorszenia obrazu chyba że matryca była zakurzona ale to dopiero po długiej nieobecności ściereczki która jest w zestawie. Telewizor jest stu hercowy. A i jeszcze co do sonego to i tak w niektórych modelach korzysta z matryc samsunga. Mam nadzieje że to pomoże w wyborze. Pozdrawiam.
  • sprzedawca - konsultant
    Z dobrych - Sony 40 EX500