Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris 2001. Jaka moc wzmacniacza?

07 Cze 2010 00:48 3342 13
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam pytanie zwiazane z moca fabrycznie montowanego wzmacniacza w Toyocie Yaris z 2001 roku (wersja z odtwarzaczem kasetowym) Chcialbym wymienic przednie glosniczki na cos "porzadniejszego". W tej chwili znajduja sie tam 12W fujitsu. Generalnie autko jest dosc "plastikowe" i z moca i jakoscia audiofilska sie ma sie tam sensu pakowac. Ale jesli moglbym cos "ulepszyc" to czemu nie:) Laik kompletny w tych sprawach jestem wiec pytam:)
    Pozdrawiam
    Piotr
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Serdeczne dzieki za odpowiedz.
    A czy istnialaby mozliwosc zamontowania mocniejszych glosniczkow? Czy wtedy do radia musialbym dorzucic jakis wzmaciacz? Moze moglbys zaproponowac jakis przykladowy zestaw do obecnie posiadanego radia.
    Z gory dziekuje za odpowiedz:)
  • Poziom 23  
    Jeśli chcesz wymienić głośniki to obowiązkowo trzeba dać wzmacniacz ( nawet nowe radio dobrej firmy ma około 17-22watt a głośniki np. około 50).
    Daj jakiś przedział finansowy...
  • Poziom 10  
    Hmm... do trzech stowek mam szanse cos znalezc? Zalezy mi na tym aby gralo lepiej niz teraz. A moze jesli wstawie maly wzmacniacz to uda sie polaczyc to w taki maly zestaw: dwa male z przodu + niewielki subwoofer montowany na tylnej polce?
  • Poziom 23  
    Za 300zł może być ciężko kupić przód+wzmacniacz+suboofer.
    Co do samego subwoofera to troszkę mylisz pojęcia pisząc, że montujesz na tylnej półce (chociaż są głośniki które teoretycznie nie potrzebują skrzyni).

Jeśli chcesz zrobić to tanim kosztem to musisz kupić jakąś 4-kanałówkę, przód pod dwa kanały i subwoofer pod mostek następnych dwóch, aczkolwiek w 300zł się w tym nie zmieścisz.
  • Poziom 10  
    Dzieki Roman serdeczne za pomoc. A czy z takich konfiguracji cos by wyszlo (propozycje sa z ebaya angielskiego poniewaz obecnie mieszkam w uk)

LINKI USUNIETE

P.S.
    budzet trochu przekroczony. Pozostaje tylko pytanie czy to "zatrybi"? Jesli woofer bedzie za mocny do takiego wzmacniacza to w miejsce woofera jakie glosniczki bys polecil (trzydrozne w ktorych da sie tez bas uslyszec)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Po pierwsze nie wklejamy linków .

Po drugie jak otworzyłem z głośnikiem niskotonowym to takiego cuda już dawno

nie widziałem.
  • Poziom 23  
    pan dan ma racje usuń linki.

Co do tych produktów to są one raczej "słabe" :)

Za 300zł kupiłbym starego Magnata Classic 360 (za 120zł można wyrwać na allegro) do tego jakiś zestaw odseparowany na przód ( nie wiem jakie w Yarisce są głośniki z przodu ale sądzę że 130mm).
    Co do soobwufera to najtańszą opcją pod ten wzmacniacz jest Magnat Xpres10".

To co napisałem jest naprawdze ubogie ale za około 300zł nic lepszego nie wymodzisz.
  • Poziom 10  
    "pan dan" serdeczne dzieki za pomoc. Nie wyobrazasz sobie jak wiele wniosles (niezwykle istotnych i pomocnych) informacji do tego watku. Co do reszty, teraz juz powaznie (bo o w/w bucach powaznie pisac sie nie da) chcialem Wam podziekowac za cenne informacje. Bede "rzezbil" wedlug Waszych zalecen. Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Jezeli sprzet ma zagrac i nie meczyc to z takim budzetem masz dwie opcje - jedna to dozbierac z 200zł i kupic wszystko odrazu lub druga narazie kupic wzmak na przod i jakies glosniczki

Przykladowo GMS 960XT + GMS 25CT 170zł (nowe ) + ADS 8002 130zł ( uzywka ) lub dolorzyc i kupic

GMS 960XT + GMS 25CT 170zł (nowe )+ Axton Impact C500x4 200zł (uzywany)+ GMS 250 160zł ze skrzynia (nowy ) To jest najtanszy zestaw muzykalny jaki znam ale jak sam widzisz to jest ponad 500zł + kable i jak ma byc dobrze to wygluszenie okolo 100-150
  • Poziom 10  
    hmm... dzis znajomy zaproponowal mi po prostu zakup zwyklego uzywanego radia 4x50W z odtw.CD/MP3 i mocniejszych glosniczkow (niz te oryginalne 12W) + zmostkowany subwoofer. Dzis znalazlem tez ciekawego tutoriala jak Yarisie w szczelinie nad popielniczka wmontowac CD. Troche sie zakrecilem z tym sprzetem i sam nie wiem na co sie zdecydowac.

Proszę zacząć używać przeglądarki " z korekcją". Twoje wypowiedzi należy poprawić bo raporty na Twe posty aż się roją. Nie mam obowiązku ich poprawiać ale mam prawo je... [w]
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator CarAudio
    Polecam zacząć od FAQ Nazara a potem zacząć CZYTAĆ forum.