Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELCO CDR500, Line in - manual

07 Cze 2010 11:53 44078 39
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Kolego zrobilem tak jak ty ale ddelikatnie slychac jeszcze radio jak leci muzyka z telefonu,minimalnie ale jest to slyszalne,czy da rady cos z tym zrobic??pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Pomoze ktos w tym temacie czy nie??
  • Poziom 10  
    Dawalem 10uF i nie slyszalem zadnej roznicy wiec zrobilem bez,a ty jakie kolego polecasz kondensatory to moze sprobuje wlutowac inne??
  • Poziom 11  
    Witam,
    Dostałem radio do naprawy i po rozebraniu okazało sie ze było już rozbierane wcześniej i dwa przewody są urwane.
    Czy macie może zdjęcie albo schemat tego radia? konkretnie chodzi mi o wlutowanie tych dwóch przewodów. Nie wiem który kolor w które miejsce a schematu nie mogę znaleźć. Wystarczyło by zdjęcie waszego radyjka.
    Pozdrawiam i liczę na pomoc

DELCO CDR500, Line in - manual[/img]
  • Poziom 11  
    nie szkodzi. nie znalazłem niczego ciekawego w internecie więc zmuszony byłem rozbierać dalej radyjko. okazało się że są to przewody od włacznika czy jest CD w napędzie. więc było obojetne jak podłączyć. Także radyjko już gra . Ale dzięki za zainteresowanie :)
  • Poziom 9  
    Przerabiałem delco cdr500 jednak płytka wyglądała inaczej i przy podłączeniu pokazanym przez kolegę languard grał tylko lewy kanał. Działającą przeróbkę dla tej wersji radia widać na fotce:

• Poziom 18  
    Witam.

Mam pytanie, jak to ma działać ? mam złącze jack z odcięciem ale to działa tak że:

na stykach 1 i 4 mamy kanały lewy i prawy które są złączone z odpowiednio 2 i 3. W momencie włożenia wtyczki w gniazdo, 2 i 3 się rozłącza i dźwięk idzie tylko na "słuchawki". Jak to podłączyć żeby było dobrze ? Jak dobrze rozumiem wtyk 5 to GND... foto DELCO CDR500, Line in - manual
  • Poziom 23  
    Próbowałem obydwóch wersji podłączenia niestety za każdym razem działa tylko jeden kanał (Jeden jest odcięty a w drugim nadal gra radio).
    Jakieś propozycje?

Jedyne miejsce gdzie mieści się gniazdo bez większych przeróbek - wystarczy przewiercić panel i wsunąć gniazdo.

Edycja:
    Dobra znalazłem już błąd - wlutowałem się nie w tą nóżkę.
  • Poziom 20  
    Kondensatory elektrolityczne?

W która strone plus?
  • Poziom 10  
    Witam.
    Pozwolę sobie na odgrzebanie tematu.
    Niedawno nabyłem Astrę G z wymienionym w temacie radiem oraz sterowaniem z poziomu kierownicy.

Okazało się, że napęd CD nie czyta płyt. Zainspirowało mnie to do takiej koncepcji:
    chciałbym aby wybierając źródło dźwięku CD można było uruchomić zewnętrzny odtwarzać mp3. Odtwarzacz uruchamiany ręcznie. Wydaje mi się, że przy takim założeniu powinno działać VOL oraz zmiana SOURCE (czyli wybór radia lub MP3), zmiana tracku już nie.

Ma ktoś pomysł jakiej przeróbki dokonać?
  • Poziom 1  
    Mi udało się znaleźć coś takiego ;)

http://www.vectraclube.com.br/forum/viewtopic.php?f=12&t=24142&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Właśnie to przetestuję bo bardziej mi się podoba to rozwiązanie od aktualnego podpięcia się w radio... ;)

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

okazało się ze moja taśma z cdroma wygląda inaczej ale znalazłem coś co prezentuje dokładnie moją płytkę
    http://www.opelclubrenbau.cz/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?55007.last

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

udało mi się bez problemowo podpiąć pod cdroma ;)
    http://fotoo.pl/show.php?img=544898_delco-cdr500-e-.jpg.html
    R/L/Masa to prosto do jack-a ;)
    powodzenia ;d
  • Poziom 10  
    kosmatek napisał:
    Próbowałem obydwóch wersji podłączenia niestety za każdym razem działa tylko jeden kanał (Jeden jest odcięty a w drugim nadal gra radio).
    Jakieś propozycje?

Jedyne miejsce gdzie mieści się gniazdo bez większych przeróbek - wystarczy przewiercić panel i wsunąć gniazdo.

Edycja:
    Dobra znalazłem już błąd - wlutowałem się nie w tą nóżkę.

Od siebie dorzucę, że miałem to samo. Okazało się, że na jednym kanale sygnał z mp3 wchodzi na procesor a na drugim kanale na rezystor (walnąłem się przy lutowaniu). Pomogła zamiana kabelków w gnieździe jack.
  • Poziom 1  
    Odgrzeję temat chwilowo.

Jakie dokładnie to mają być kondensatory (pojemność i napięcie) aby radia nie było słychać?
  • Poziom 10  
    khrop napisał:
    Odgrzeję temat chwilowo.

Jakie dokładnie to mają być kondensatory (pojemność i napięcie) aby radia nie było słychać?

Ja założyłem 22uF/16V
  • Poziom 1  
    Witam poszukuję schematu gdzie się wlutować by zrobić wyjście AUX bo wejscie zrobiłem pod cd. chcę podłączyć wzmacniacz. Tak wiem że było ale siedzę już trzy godziny i nic. Z góry dzięki wielkie.
  • Moderator CarAudio
    michal19821911 napisał:
    wyjście AUX

michal19821911 napisał:
    Tak wiem że było ale siedzę już trzy godziny i nic.

Wpisz raczej WYJŚCIE RCA
  • Poziom 8  
    Witam,
    W moim odtwarzaczu DELCO CDR 500 (E), po przeanalizowaniu płytki, wlutowałem się do nóżki 7 (R) i 13 (L) scalaka (200945 PCS9952 KOREA ST) przez kondensatory 2 x 22uF/16V (+ do procesora), trzeci kabelek do masy. Zgodnie z zasadą po włączeniu sygnału z źródła zewnętrznego, sygnał wycisza tuner i gra muzyka (np z MP3). Mimo wszystko jest słyszalny minimalny dźwięk z tunera. Oczywiście na wolnej częstotliwości FM można dostroić radio, ale nie oto chodzi. Sądzę, że też nie jest to kwestia kondensatorów. Może "pokombinowanie" z masą może by coś pomogło zniwelować to delikatne przebicie tunera. Wasze doświadczenia i testy? Porady? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
    Pozdr.

Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

A może wyłączenie sygnału FM podawanego na procesor by coś dało, by sygnał podawany z zewnątrz był bez przebicia z radia?

Na schemacie procesora na niebiesko zaznaczyłem wlutowanie do R i zielono do L. Gdzie ewentualnie można wlutować kable do procesora wyłączające sygnał R1 i L1 z radia połączone z gniazdem jack 3,5" z rozłączanymi pinami (1 i 5 w jacku) ?
  • Poziom 2  
    Witam.
    Wypróbowałem obie metody dostępne na elektrodzie:
    1. Podłączenie pod CD i puszczanie płytki z Ciszą :)
    2. Podłączenie pod Radio i faktycznie szumi.

Pewnie dalej bym został przy CD ale niestety napęd pada i nie czyta płyt (raz na jakiś czas tylko łaskawie którąś załapie).

Niestety wersja z Radiem i szumem jest fatalna.
    Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, czy jest możliwość kosztem CD (nie będę już korzystał z płyt w ogóle) na stałe oszukania go że płyta jest włożona?
    Czy też jest to niemożliwe?

A jeśli się nie da to czy ktoś znalazł rozwiązanie na ten szum?

Z góry dziękuję za podpowiedź.
    Adam
  • Poziom 8  
    1. Metoda z płytą CD Silence nie jest najlepszym rozwiązaniem
    2. Metoda z kondensatorami efekt połowiczny ponieważ, kondensatory wyciszają dźwięk, a i tak jest przebicie z radia (podsłuch)

Najlepsza metoda - przerwanie ścieżek C1 (Prawy kanał) i C2 (Lewy kanał) między tunerem FM, a wzmacniaczem (odpowiednio prowadzące do nóżek 7 i 13 scalaka )
    Co nam będzie potrzebne:
    1. Pięciożyłowy kabel ekranowany
    2. Gniazdo JACK 3,5" STEREO (rozłączające styki)
    3. Narzędzia: lutownica, wiertarka, nożyk tapicerki, śrubokręt precyzyjny

Wykonanie:
    Płytka DELCO
    1. Obwody muszą być przerwane (C1 i C2), jak na zdjęciu, uważać, aby nie uszkodzić innych. Używamy ostrego nożyka tapicerskiego lub skalpela.
    2. MASA - zaznaczyłem gdzie można się wlutować do masy płytki DELCO CDR500
    3. LEWY KANAŁ - L1 (różowy kabel) lutujemy do nóżki rezystora, a L2 (żółty kabel) za przeciętą ścieżką C2. Ścieżka prowadząca do pinu 13 scalaka.
    4. PRAWY KANAŁ - R1 (czarny kabel) lutujemy do nóżki rezystora, a R2 (biały kabel), za cięciem C1 na końcu ścieżki prowadzącej do pinu 7 scalaka.

Gniazdo JACK 3,5" STEREO
    Używamy gniazda 3,5" z "rozłączanymi" stykami
    Tak jak zaznaczyłem na zdjęciu lutujemy kocówki kabli do odpowiednich nóżek jacka 3,5" lewego (L1 i L2) i prawego (R1 i R2) kanału oraz masę.

Montowanie wejścia 3.5" w panelu.
    W dolnym prawym rogu możemy zamontować nasze gniazdo 3,5" (jest tam trochę miejsca). Nawiercamy otwór, wkładamy żeński jack i mocujemy nakrętką.

Działanie:
    Gdy wkładamy do gniazda 3,5", jack 3,5" z zewnętrznego urządzenia ( Mp3, smartfon itp) obwód zostaje przerwany i sygnał jest podawany bezpośrednio na wzmacniacz w jakości stereo bez szumów i przebicia. Sterowanie z kierownicy jest w pełni funkcjonalne.
    Gdy wyciągamy jacka z gniazda, obwód zostaje zamknięty i mamy w pełni funkcjonalne radio FM.

Powyższy tutorial został zrealizowany na bazie radia DELCO CDR500 (E) z procesorem 200945 PCS9952 KOREA ST.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie.
    Nie wiem jak na tym forum podziękować przedmówcy.
    Rewelacyjny tutorial. Takiego brakowało.
    +1, Pomógł, Dziękuje
    Adam
  • Poziom 11  
    HanKrum Czy jesteś w stanie rozszyfrowaćm jak wpiąć się pod sygnał telefoniczny? Znalazłem tylko na kostce ISO wejście i jeden kanał mi hula, ale wyjście jest w stereo, więc prawdopodobnie gdzieś są zwarte. To kolejny sposób na Line-In. Tylko trzeba jeszcze sygnał MUTE podać do radia, ale to już mam rozkminione.
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,
    zrobiłem Line in w swoim CDR500(E) zgodnie z manualem, jaki podał HanKrum i nie wiem czy coś źle połączyłem czy coś uszkodziłem, ale gra mi tylko kanał lewy (CD, radio, line in) z tym, że dodatkowo przy line in lekko przebuja radio. Kanał prawy milczy.

Sprawdziłem miernikiem połączenia (buzer):
    1. bez jacka w gniazdku:
    * biały - niebieski - buzer działa,
    * żółty - czerwony - buzer działa,
    2. z jackiem w gniazdku:
    * biały - niebieski - buzer nie działa,
    * żółty - czerwony - buzer nie działa,
    więc teoretycznie (wg mnie) wszystko powinno być ok. Dajcie znać czy się mylę czy gdzieś indziej popełniłem błąd.

Gniazdo połączyłem tak, jak w manualu.

Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 8  
    Witaj Gremlin84,
    Faktycznie dawno ,mnie tu nie było.
    Co do Twojego problemu.
    Lutowanie wykonane prawidłowo, przerwanie ścieżek również. Natomiast widzę, że przy okazji przerwałeś ścieżkę między rezystorami obok, ścieżki prawego kanału, nóżka 7 procesora (u Ciebie biały i niebieski kabel) zdj. 1.
    Masa też wygląda ok, więc powinna wyłączać sygnał z FM.
    Napraw ścieżkę (zaznaczyłem na czerwono) z załączonego zdj.1. I wrzuć jeszcze, jak się wlutowałeś do gniazda 3,5".
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Niestety nie w tym tkwi problem. Ścieżka jest zarysowana, ale nie przerwana. Sprawdziłem to od razu po jej zarysowaniu.
    Niedawno wróciłem do stanu pierwotnego (zrobiłem zworki nad przeciętnymi ścieżkami) i wszystko działa, więc jest to potwierdzeniem tego, że tamta ścieżka jest ok.
    Jakieś inne pomysły? :)
  • Poziom 8  
    W tym przypadku, jedyne co mogło by powodować błąd, to gniazdo 3,5".
    1. Źle zlutowana prawidłowa kolejność kabli do pinów. (sprawdź: Lewy kanał z jednej strony, prawy z drugiej , masa pośrodku)
    2. Jakie to gniazdko (czy na pewno kupiłeś stereo gniazdo 3,5" z rozłączanymi pinami?
    3. Sprawdzałeś czy nie jest gdzieś uszkodzone?
  • Poziom 10  
    Tak, gniazdo stereo, rozłączne. Zachowywało się prawidłowo przy sprawdzeniu miernikiem (buzzer). Teoretycznie wszystko bylo prawidłowo podłączone i powinno działać, a jednak nie działa tak, jak powinno.