Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Guitar Rig 4, a MIDI jako instrumentu VST?

pawcio203 07 Jun 2010 12:36 2049 4
    pawcio203
    Level 18  
    Witam.
    Czy jest możliwość używać tego programu jako instrumentu VST? Wiem, że można sobie grać na wiośle, ale czy jest możliwość, żeby grać np na klawiszach przez kabel MIDI? Widzę, że ustawienia jako takie w programie są, ale cisza niestety. Jeśli nie można to po co ustawienia MIDI w nim?
    januszlk
    Level 10  
    Program może działać samodzielnie albo jako jako wtyczka VST w różnych programach typu DAW Przecież w Ruitar Rigu są ustawienia MIDI input output Jak masz klawiaturę MIDI to w czym problem? Potrzebna klawiatura i karta dzwiekowa obsługująca MIDI Jeśli nie działa sprawdz np program FM8 tej samej firmy dedykowany do klawiszy jeśli tam Ci nie zadziała to coś źle ustawiasz
    pawcio203
    Level 18  
    Problem polega na tym, że używam Sampletanka, Kontakt, B4 i inne instrumenty VST i gra, a Guitar Rig'a po prostu nie słychać na klawiaturze midi.
    Obawiam się, że Guitar Rig działa jako wtyczka (insert) w DAW'ie, ale nie jako instrument.
    januszlk
    Level 10  
    Tak sorki masz racje Guitar Rig potrzebuje sygnału wejściowego na forum Native Instruments piszą o tym Ale można zrobić tak uruchomic w DAW'ie jakieś VST z wirtualnym instrumentem i w ustawieniach MIDI out zaimportować Guitar Riga który jedynie będzie mógł wzbogacić efektami sygnał uzyskany z innego programu tak działa sam własnie próbowałem w Cubase:)
    Albo druga opcja jak używasz Kontakt to poszukaj gdzieś pakietu Chris Hein Guitars plus jeszcze na wyjsciu orginalne efekty Guitar Riga fajny efekt powinien wyjść:)
    W takim razie ustawienia MIDI w Rigu nie wiem do czego służą może do interfejsu Rig Kontrol ??
    pawcio203
    Level 18  
    Ogólnie wszystkie wirtualne gitary brzmią bardzo przeciętnie, po prostu słychać to plastikowe brzmienie mida. Dzięki za odpowiedź :)