Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan,VV, 1.9 TDI 97r.110km- nie otwierają się szyby

07 Cze 2010 20:17 13919 11
  • Poziom 9  
    Mam problem z otwieraniem szyb. Podczas jazdy stwierdziłem iż szyby się nie otwierają, ale tylko przednie i tylne ( tylne boczne działają jak należy ) .
    Kts nie pokazuje błędów. Proszę o wsparcie.
  • Poziom 22  
    Z tego co się orientuję to KTS nic nie pokaże tam jest elektronika w drzwiach bez komunikacji z linią K. Chyba można korzystać z schematów od golfa 3
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    kines17 napisał:
    Na sam początek sprawdź kable w drzwiach czy nie są przełamane, potem zobacz na wtyczki czy są niezaśniedziałe, następnie przyciski itp...

Kable nie są przełamane , wtyki niezaśniedziałe ( jak nowe) . W dzrzwiach idzie wiązka kabli a w nich grubszy kabel - sądze że jest plusem . Po delikatnym rozcięciu stwierdziłem iż nie ma w nim prądu. Mam pytanie czy problem może być w module komfortu - również nie działa domykanie szyb z kluczyka
  • Poziom 22  
    Ten model nie miał modułu komfortu, plus kabel o kolorze czerwony/żółty ro/ge, sprawdź czy nie masz przepalonego bezpiecznika o wartości 20A, jest on mocowany na górnej krawędzi skrzynki bezpieczników
  • Poziom 9  
    Posiadam wersje limited edition a moduł komfortu znajduje się pod siedzeniem kirowcy . A skrzynke bezpieczników mam taką jak na zdjęciu
    [code]Sharan,VV, 1.9 TDI 97r.110km- nie otwierają się szyby
  • Poziom 22  
    Skrzynka jak w normalnym golfie 3 sprawdź wszystkie bezpieczniki te nad i obok przekaźników 126 i 169
    Jeżeli nie wierzysz diagnozie (brak komunikacji z modułem komfortu) no to bez wizji lokalnej to się nie obędzie, jeśli masz takie silniki jak na załączonym zdjęciu to nie masz modułu komfortu.

Sharan,VV, 1.9 TDI 97r.110km- nie otwierają się szyby
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki .Rano po raz 100 sprawdzę te bezpieczniki .
    Wcześniej działało mi domykanie szyb z kluczyka - " myślałem że do tego służy moduł komfortu "

Dodano po 2 [minuty]:

A tak w ogóle to nie mam pojęcia jak ściągnąć tapicerkę z drzwi
  • Poziom 22  
    OSIOŁEK napisał:

A tak w ogóle to nie mam pojęcia jak ściągnąć tapicerkę z drzwi

Odrywa się od dołu jest wciskana na zatrzaski
  • Poziom 9  
    Bezpieczniki sprawne ...Zabieram się za tapicerkę
  • Poziom 9  
    Poddaje się .. nie mogę ściągnąć tapicerki ponieważ jest ona dodatkowo przyklejona( po odpięciu z kołków ) jadę do elektryka... Dziekuję wszystkim za pomoc
  • Poziom 2  
    kolego. W przednich zamkach masz wtyczkę z dwoma kablami i one są od czujnika do podnoszenia okien. Morze tam coś nie łączy.