Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Steve pokazał nowego iPhone 4 podczas WWDC

lukasker 07 Cze 2010 22:26 3687 22
  • Steve pokazał nowego iPhone 4 podczas WWDC Apple przedstawiło dzisiaj podczas WWDC 2010 nowego iPhone'a 4 o którym było już wiadomo od czasu opublikowania zagubionego iPhone przez serwis Gizmodo. W nowym iPhonie jest dużo nowości. Tylna obudowa jest metalowa i pełni funkcje anteny. Z przodu znajdziemy dodatkową drugą kamerę, jest także tylna kamera 5 megapikseli z lampą LED. Kamera może też nagrywać wideo HD w 720p/30fps. Kontrast wyświetlacza wynosi 800:1, rozmiar pozostał bez zmian w stosunku do starego modelu czyli 3,5 cala. Pod maską znajdziemy procesor A4, który napędza także iPada. Mimo mniejszej obudowy jaką posiada nowy model, Apple zdołał umieścić w nim większa baterie, które ma teraz starczać na 7 godzin rozmów, 6 godzin 3G, 10 godzin Wi-Fi, 10 godzin wideo i do 40 godzin muzyki. Kolejną nowością jest to że teraz iPhone obsługuje WiFi 802.11n. Nowy iPhone obsługuje standard microSIM, którego slot znajduje się obecnie na boku urządzenia. Nowością jest również pojawienie się drugiego mikrofonu, odpowiedzialnego za redukcję szumów
    Nowy iPhone będzie dostępne w kolorach białym i czarnym. Model 16GB za 200 dolarów i 32GB za 300 dolarów. Do sprzedaży wejdą 24 czerwca. Dzięki temu spadły ceny modeli 3GS do 100 dolarów. Przedsprzedaż zaczyna się za tydzień w USA, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Japonii. W następnych 18 krajach sprzedaż ma ruszyć lipcu.

Źródło

Fajne! Ranking DIY
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    lukasker
    Tłumacz Redaktor
    Steve pokazał nowego iPhone 4 podczas WWDC Apple do nakręcenia filmu promującego swoje najnowsze dziecko iPhone 4 zatrudnił samego Sama Mendesa (American Beaty). Ocencie sami czy są ciekawsze od filmików Google o nowej wersji Chrome.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Źródło
    lukasker
    Tłumacz Redaktor
    Steve pokazał nowego iPhone 4 podczas WWDCSteve pokazał nowego iPhone 4 podczas WWDC Apple na konferencji WWDC przedstawiło system iPhone 4 OS dla użytkowników iPhone'a i iPoda touch który teraz będzie się nazywał iOS4. Ustaloną datę premiery finalnej wersji na 21 czerwca. OS będzie można za darmo ściągnąć z iTunes. W nowej wersji OS ma być dostępne 1500 nowych funkcji, w tym takie jak wielozadaniowość, poprawiono działanie klienta poczty elektronicznej, itd. Dodano także możliwość ustawienia Binga jako domyślnej przeglądarki. Nowy OS ma jednak pewne ograniczenia, iPhone pierwszej generacji w ogolę nie będzie mógł go obsłużyć, a iPhone 3G nie będzie miał obsługi wielozadaniowości. Będzie także aplikacja iMovie czyli prosty edytor wideo. iPhone i iPod dostaną także iBooks , znany z iPada.

Źródło
    skynet_2
    Poziom 26  
    lukasker napisał:
    Ocencie sami czy są ciekawsze od filmików Google o nowej wersji Chrome.

Trudno porównać film dotyczący sprzętu z filmem o oprogramowaniu.
    Adrian_GTC
    Poziom 12  
    Rozbrajające jest jak ten Pan w pierwszym filmie mówi, że pierwszy raz w życiu miał połączenie wideo i jakie to jest super... Wydawać by się mogło, że to iPhone 4 dopiero wprowadził na świecie możliwość połączeń z obrazem, a miał to już mój stary K770i. Przełączanie obrazu z przedniej na tylną kamerę także. Czyżby USA było zacofane?
    daavid117
    Poziom 42  
    Ktoś wam za to płaci czy jak? Cztery tematy na stronie głównej na temat nowego wynalazku Apple.
    daavid117
    Poziom 42  
    Przód i tył właściwie bez zmian, zrobili go "kanciatego", boczne przyciski rodem z SE T610i. Design moim zdaniem coś a'la SE W960i. Nowych funkcji właściwie brak, a i tak sprzedadzą go w milionach sztuk.
    pixel7
    Poziom 22  
    Dlaczego nie ma artykułów o Foxconn'ie?
    markovip
    Poziom 34  
    Sony Ericsson Vivaz nagrywa lepsze filmy. ;)
    xianoss
    Poziom 12  
    zawsze byłem apple-sceptykiem, ta firma zawsze wypuszczała może fajne stylistycznie lecz mocno ograniczone technologicznie urządzenia, nowy iPhone jest moim zdaniem zwrotem o 180 stopni, ma wszystko co powinien mieć współczesny smartphone, moim zdaniem rewelacja
    Bartosz_MDF
    Poziom 13  
    A skąd wiesz czy nagrywa "lepsze" filmy?

Sama rozdzielczość jeszcze o niczym nie świadczy. Ja jak robiłem zdjęcia swoim 3GS, to dużo osób mówiło mi, że zdjęcia są dużo lepsze niż na ich komórkach z 5mpx czy więcej...

Rozdzielczość to nie wszystko.

Pozdrawiam.
    naelektryzowany
    Poziom 17  
    W sumie żadnych nowości poza wyświetlaczem niema, a iphone jest moim zdaniem mocno ograniczony ze strony softu (...) np. symbian ma o wiele więcej możliwości. A tu żadnej darmowej nawigacji która nie potrzebuje internetu, nie obsługuje wielu formatów plików itd. Np. do symbiana doinstaluje się małą aplikacje i chodzą pdfy, pliki office, różne formaty filmów itd. A to jesteśmy skazani co będzie w app store.
    Moim zdaniem ten model jest wart uwagi pod względem sprzętowym, lecz mimo że soft ma być prosty i nie skomplikowany to brakuje mu sporo do ideału.

Według kursu w przeliczeniu na złotówki wychodzi niecałe 700zł. Ciekawe ile razy droższy będzie w Polsce?
    Rinho
    Poziom 19  
    naelektryzowany napisał:
    W sumie żadnych nowości poza wyświetlaczem niema, a iphone jest moim zdaniem mocno ograniczony ze strony softu (...) np. symbian ma o wiele więcej możliwości. A tu żadnej darmowej nawigacji która nie potrzebuje internetu, nie obsługuje wielu formatów plików itd. Np. do symbiana doinstaluje się małą aplikacje i chodzą pdfy, pliki office, różne formaty filmów itd. A to jesteśmy skazani co będzie w app store.
    Moim zdaniem ten model jest wart uwagi pod względem sprzętowym, lecz mimo że soft ma być prosty i nie skomplikowany to brakuje mu sporo do ideału.

Według kursu w przeliczeniu na złotówki wychodzi niecałe 700zł. Ciekawe ile razy droższy będzie w Polsce?

Podane są ceny z 2 letnią umową w AT&T. Ceny będą pewnie podobne do ubiegłorocznych w Erze i Orange. Na serwisach aukcyjnych ceny nie trudno sobie wyobrazić.

Ale jak dla mnie wygodniejsze ściągnąć aplikacje z appStore i inne które są w jednym miejscu. Niż przeszukiwać internet w poszukiwaniu odpowiedniej wersji pod wersje symbiana którą ma mój telefon.
    daavid117
    Poziom 42  
    Tylko czy to dobrze być uzależnionym od programów jednego producenta? Symbian? Tak jak w przypadku WM wystarczy wejść na dobre forum poświęcone danemu systemowi i masz dostęp do ogromnych bibliotek z aplikacjami od różnych producentów, z opiniami użytkowników i co najważniejsze do każdego programu znajdziesz darmowy zamiennik. iPhone i jego soft jest porównywalnie tak funkcjonalny jak soft standardowego SE, z tym że w tym drugim wszystkie programy są w Javie dzięki czemu w ogóle nie ma problemu z ich znalezieniem.
    JmL(TM)
    Poziom 24  
    daavid117 napisał:
    iPhone i jego soft jest porównywalnie tak funkcjonalny jak soft standardowego SE, z tym że w tym drugim wszystkie programy są w Javie dzięki czemu w ogóle nie ma problemu z ich znalezieniem.

A jakie problemy sprawia znalezienie programu czy gry pod iOS? Moglbys bardziej rozwinac swoja wypowiedz bo ciekaw jestem w czym ten "problem"... :boss:
    Pomine fakt braku kompatybilnosci z roznymi markami telefonow mimo tego, ze wszystkie obsluguja JAVA... Jakie to wszystko jest latwe i piekne a wrecz doskonale gdy sciagajac soft czy prosta gre w java pod inna rozdzielczosc telefonu niz dedykowana mamy ladny maly kwadracik u gory ekranu...

Ale faktycznie to cale gadanie i promowanie wideo-rozmow to jedna wielka bzdura i w sumie nie zawaham sie powiedziec iz Apple sie osmiesza tego typu reklamami. Nokia w 2004 miala w swojej ofercie 6630 z obsluga wideo-rozmow i sam pamietam maja 6680 na ktorej wykonalem chyba 2 polaczenia wideo zeby tylko zobaczyc jak to dziala. I pomimo tego, ze wideo-rozmowy goszcza juz od dawna i cena normalnego polaczenia a wido-rozmowy jest dokladnie taka sama to nikt z tego obecnie nie korzysta...
    daavid117
    Poziom 42  
    JmL(TM) napisał:
    A jakie problemy sprawia znalezienie programu czy gry pod iOS? Moglbys bardziej rozwinac swoja wypowiedz bo ciekaw jestem w czym ten "problem"...

Problem polega na znalezieniu dobrego softu nie sygnowanego logiem "jabłuszka". Chodziło mi o to, iż Jobs prezentuje iOS jako cudo i piękny system operacyjny, którym z pewnością nie jest (stąd porównanie do SE, bo one także nie posiadają OS tylko standardowy soft). Pominę brak wielozadaniowości i astronomiczną cenę. Nowy iPhone ma funkcjonalność mniejszą niż wysłużona Nokia N95 (jedynym minusem w tym porównaniu jest brak ekranu dotykowego), a sprzedawany jest jako technologiczny cud.
    JmL(TM)
    Poziom 24  
    daavid117 napisał:
    Chodziło mi o to, iż Jobs prezentuje iOS jako cudo i piękny system operacyjny, którym z pewnością nie jest (stąd porównanie do SE, bo one także nie posiadają OS tylko standardowy soft).

To co w takim razie powiesz o SonyEricsson'ach: X10, X10 mini, Vivaz, xperia x1/x2, Satio, P1, M600, M608, P910...? Zaden z nich nie posiada OS'u? :boss:

Kazdy producent ma swoje proste badziewiaki: Nokia, SonyEricsson, Motorola itp ale rowniez kazdy z nich ma smarty z jakims tam OS'em wiec co ty za bzdury tu wypisujesz? Poza tym jesli iOS nie jest wg ciebie zadnym OS'em to czym niby sadzisz ze jest bo ciekawi mnie to bardzo... 8-)

A to porownanie z N95 to troche raczej malo trafione no ale to twoja opinia :boss:
    daavid117
    Poziom 42  
    Chodziło mi raczej o te "zwykłe" SE pokroju k800i czy też Yari. One nie posiadają OS a są równie funkcjonalne co iOS. OS'em można nazwać WM, Android'a, Symbian (w jego wszelkich odmianach). Motorola, SE, Samsung stosują w swoich smartfonach różne OS, a nie nazywają jakiegoś swojego softu OS'em. Poza tym w/w OS'y stosowane są przez najróżniejszych producentów, bo są kompatybilne z wieloma telefonami, a czy iOS będzie "instalowalny" kiedykolwiek na czymś bez loga Apple?
    JmL(TM)
    Poziom 24  
    daavid117 napisał:
    ...Motorola, SE, Samsung stosują w swoich smartfonach różne OS, a nie nazywają jakiegoś swojego softu OS'em. Poza tym w/w OS'y stosowane są przez najróżniejszych producentów, bo są kompatybilne z wieloma telefonami, a czy iOS będzie "instalowalny" kiedykolwiek na czymś bez loga Apple?

Hmm... moze kilka przykladow:

- SonyEricsson X10: Android OS 1.6;
    - SonyEricsson Satio: Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5;
    - SonyEricsson P1: Symbian OS v9.1, UIQ 3.0;

- Nokia n97: Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5;
    - Nokia n900: Maemo 5;

- Samsung Wave: Bada OS;
    - Samsung 360 M1: Linux-based LiMo OS, R2.0.1;

- Motorola Milestone: Android OS, v2.1 (Eclair).

Teraz przeczytaj jeszcze raz swoja wczesniejsza wypowiedz i ja popraw bo ja to pozostawie bez komentarza... :boss:

Wracajac do tego:
    daavid117 napisał:
    ...Poza tym w/w OS'y stosowane są przez najróżniejszych producentów, bo są kompatybilne z wieloma telefonami, a czy iOS będzie "instalowalny" kiedykolwiek na czymś bez loga Apple?

Po pierwsze "logo" nie "loga", a po piate to czy OS Samsung'a Bada czy LiMo zainstalujesz np. na telefonie Nokia lub Nokia OS Maemo na telefonie SonyEricsson'a?
    Apple tworzy system pod swoj telefon a nie pod telefony innych producentow. I moze iOS nie zainstalujesz na Samsung'u ale za to Android'a jak najbardziej zainstalujesz na telefonie od Apple. Pomijajac fakt, ze Android jest wytworem Google, ktory ma tyle samo wspolnego z produkcja telefonow co twoje wypowiedzi z sensem... Android wprawdzie rozwija sie szybko ale przykladowo SonyEricsson X10 (Android 1.6) czy Samsung I5700 (Android 1.5) nie maja mozliwosci wyslania/odebrania pliku przez bluetooth czy nawet znacznie pozniejsza wersja tego OS'u 2.1 w np. HTC Desire nie obsluguje instalacji programow na karcie pamieci - wiec nie wszystko na tym swiecie jest takie idealne :boss:
    markovip
    Poziom 34  
    @ Bartosz_MDF - czy ja którymś momencie wspomniałem o rozdzielczości?

Tak się składa, że pracuję centrum badań nad nowymi technologiami i moi koledzy tworzą programy m in. na produkty Apple. Zostali już oni zaopatrzeni w nowego iPhona.

Porównałem i dlatego mam podstawy do napisania tego, co napisałem. ;)
    jonas
    Poziom 19  
    JmL(TM) napisał:
    wiec nie wszystko na tym swiecie jest takie idealne :boss:

Celnie i bezbłędnie, ale dlaczego Apple reklamuje znane od dawna rozwiązania jako mega-rewolucję, niesamowite odkrycie, przełom na miarę wynalezienia żarówki? Oprócz bajeranckiego ekranu dotykowego z multi-touchem (pojemnościowego - zapomnijcie piękne panie o obsłudze z długimi paznokciami) i świetnie nakręcanej histerii marketingowej te zabawki nie oferują niczego nowego, bo to wszystko już ktoś wcześniej wymyślił i wsadził do telefonu.
    JmL(TM)
    Poziom 24  
    mjonczyk napisał:
    JmL(TM) napisał:
    wiec nie wszystko na tym swiecie jest takie idealne :boss:

Celnie i bezbłędnie, ale dlaczego Apple reklamuje znane od dawna rozwiązania jako mega-rewolucję, niesamowite odkrycie, przełom na miarę wynalezienia żarówki? Oprócz bajeranckiego ekranu dotykowego z multi-touchem (pojemnościowego - zapomnijcie piękne panie o obsłudze z długimi paznokciami) i świetnie nakręcanej histerii marketingowej te zabawki nie oferują niczego nowego, bo to wszystko już ktoś wcześniej wymyślił i wsadził do telefonu.

Zgadzam sie z Toba w 100% odnosnie reklamy Apple i calego tego "szumu" ktory robia o rozwiazania ktore od dawna sa dostepne dla przecietnego Kowalskiego - przeciez to tylko soft i kazdy Developer moze takie funkcje dodac bez problemu. Podczas ogladania reklamowki iP4 usmialem sie do lez :D

Choc swoja droga Nokia tez miala niezle luki w sofcie i np. brak funkcji przeniesienia numerow z pamieci telefonu do pamieci karty SIM, tylko byla dostepna funkcja kopiowania i zycze powodzenia temu kto ma ~600 konatktow w pamieci telefonu. I to bylo m.in. w telefonach business'owych NOKIA :boss: